GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

YAY BURCUNDA KANLI AY TUTULMASI

                             KANLI AY TUTULMASI, SÜPER DOLUNAY, TAM TUTULMA

Photo by Brett Sayles on Pexels.com

Ne kadar çok tanım var ise başlıkta, o kadar konuyu sığdıracağını söylüyor bize, Ay Tutulması… Dünyaya çok yakın olan bu tutulma “Süper Dolunay”. Güneş ile Ay arasına Dünya gireceği için  Ay, karanlığa bürünecek “Tam Tutulma”… Güneş’in ışıkları Dünya atmosferinden geçerken kızıl renge dönerek Ay’ın yüzeyine yansıyacak “Kanlı Ay Tutulması”. Peki gökyüzü ne der? Her şey mutlak suretle değişecek. Bırakman gereken ne varsa bırak, artık ihtiyacın olmayacak.

Yılın 5. Ayında ve Yay Burcu’nun 5. Derecesinde gerçekleşiyor tutulma. Ve bu yılın değeri (2+0+2+1=5) 5 ile ifade edilir. 5 numerolojide “savaş, güç savaşları, çatışma, kendini savunmak zorunda kalma” olarak ifade edilir.  Kabalistik Hayat Ağacı 10 küreden oluşur. 5’inci küre “Şiddet” olarak adlandırılır. İbranice de küre yargılama anlamına gelen “din” olarak da adlandırılır. Hayat Ağacı’na göre 2021 hayatımızdaki fazlalıkları bırakmamız, hayatımızda değişikliklere gitmemiz gereken bir yıl.  Hamsa “Fatıma’nın Eli” anlamına gelir, Arapça’da. Dur, bekle der ve şifa verir, koruyucudur. Telaş etmeyin, her şey kötü ya da olumsuz değil. Aslında olmayan bir şeyi de anlatmıyor, gökyüzü. Sadece farkına var, diyor.

Tutulmanın haritasında ilk dikkat çeken tabiî ki Jüpiter’imiz. O iyicil gezegen olayın baş kahramanı. Yay burcunun yönetici gezegeni, Ay ve Güneş karşı karşıya gelip güç savaşı içindeyken, Jüpiter onların tam ortasında T-karenin tepe noktasında. Der ki; olayın kahramanı olarak oyunu ben kurdum. Ayrıca başka bir yönetici olduğu burç olan, Balık’ta. Yay, geleceğe dair umutlar, yabancı ülkeler, basın yayın, yüksek eğitim, yüksek ahlak, hayatın felsefesi, bilginler, bilgi, yayılmak, yabancıları anlatır. Jüpiter, Yay burcunda bunları temsil eder. Balık Burcu’nda ise tam olma güdüsü, hayaller, bilinçaltı, gizli düşmanlar, geçmiş hayatlar, ruhanilik. Geçmiş ve gelecek çatışması, hayallerimiz ama gerçekler. Yapmak istediklerimiz ama geçmişimizden gelen düşmanlar. Yardım eli uzattıklarımız (!), gizli düşmanlar. Ve bunların gün yüzüne çıkarken, 6. Ev konularıyla birlikte, günlük yaşama, iş yaşamına, rutin yaptığımız her şeye dahil olması. 5 derece Yay Burcu’nun ilk dekanı yani güçlü olduğu yer. Yağma ve hırsızlık olaylarına dikkat edin der, ünlü astrolog Sepherial. Güney Ay Düğümü, geçmişimiz geldiğimiz yer, zor bir tutulma olduğunu buradan da anlıyoruz. Her yerden geçmişten bilgiler önümüze dökülecek. Doğru ile yalan arasında kaldığımızı hissedeceğiz. Ne düşünürsek düşünelim, bir yanımız gerçeğin öyle olmadığını sorgulatacak bize. Bilgi kirliliği yaşanacak.

Bir diğer önemli konu ise Satürn, karmanın lordu Kova’da geri hareketine başladı. Satürn 27- 30 yıl ardından aynı burca geri gelir. Satürn Kova burcunda en son 1991- 1993 yılları arasındaydı. Şimdi bir geriye dönün bakalım o tarihlerde hayatlarınızda neler yaşandı. Şimdi o günlere dair konuşulanlar neler? Retro geriye dönmek, üzerinden geçmek demek bir nevi. Nerelere dönüyoruz, neleri hatırlıyor ya da temize çekiyoruz? 21 MAYIS 1993 yılında İKİZLER Burcunda Tam tutulma gerçekleşmiş. Burası enteresan değil mi? Evren bir sarmal gibi kurgulanmış. İçimizdeki DNA sarmalından gökyüzüne değin. Zaman sadece ilerleyen bir kavram değil, bazen geçmişe gidip dokunuşlar yapar, açılımlar oluşturur. Farklı pencereler açar. Ya bedeller ödenir ya da ödüller alınır. Evrenin matematiğinde geç kalınmışlık yoktur. Her şey olması gerektiği gibidir.

Sabian sembollerinde ise “Bir Kriket Oyunu” Yay Burcundaki ayın sembolü. Der ki: Hayat oyununun uyulması gereken kuralları var. Her şey kurallar dahilinde. Burada asıl oyun kazanmak değil, kurallarına uyarak oynamayı becermektir. Karşı tarafın hakkına girmeden, kendi hakkını savunmaktan vazgeçmeden. Hakemin vereceği karar önemli.

Karşısında İkizler Burucundaki Güneş’in sembolü ise: Petrol için sondaj…  maddi ve manevi zenginlik arayışındaki hırs kısa vadede zenginlik ve itibar getirebilir. Ama derinlere inilmesi gerektiği için karanlıkta  yaşamaya alışmak gerekir. Derine inmek, şimdiki yaşam için geçmişe inip oralardan cevap bulma isteği.

Olayın baş kahramanı Jüpiter ise; “acılardan saklanan bir sincap”. Her şey ortaya saçılı halde dururken bazen tehlikenin nereden geldiğini bilemeyiz. Tehlikede olduğumuzu hissettiğimiz de ise saklanırız. Bu bazen kendi gerçekliğimizden saklanma da olabilir. Her yerde bilgi var ve giderek kirlendiğimizi hissediyoruz. Bir süre sonra avcılardan korktuğumuz için yemek ihtiyacını erteleyen sincap gibi kabuğumuza çekilebiliriz. Dikkatli olmak ve mantık süzgecinden geçirmek, bize söylenen.

Anın yükseleni Başak sembolüne gelecek olursak : “Okuduğu eski bir tomardan gizli bilgiler edinen adam.” Her sembol aynı yere işaret ediyor, satır aralarını iyi okuyun, anlatılmak istenen nedir? Her bilgi kanıtlanmaya muhtaçtır. Ya da kanıtlanan bilgi ile yapılacak olan nedir?

Değişken burçlar, Ay Tutulması haritasına hakim. Yani bir şeyler değişime zorluyor bizleri. Buna ayak uydurun. Bu tutulma güçlü bir tutulma. Ve ardından 10 Haziran 2021 de Güneş Tutulması gerçekleşecek. Biraz da ona hazırlanıyoruz.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR: Yüksek öğrenim, uzak yerlerden eğitim alma. Hukuksal konular, uzak yerlere seyahat etme. Kendi hayat felsefesini oluştururken, yenilenme ihtiyacının doğması.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA: Borçlar, krediler, ortak kazanımlar konularının gündeme gelmesi. Krizli durumlar içinde bulunma ve çözmeye çalışma, ameliyatlar, kazalara dikkat. Eşten gelen para konuları.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER: Eş ve ortak ile ilgili konuların daha çok vurgulanması söz konusu. Hukuksal konular ile ilgilenme, açık düşmanlıklar, danışmalık aldığımız kişiler  veya verdiğimiz kişilerin gündemde olması.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ: Hayatımızın günlük düzeninin daha çok gündeme gelmesi. Bu alanda bırakmamız gerekenler, yapacağımız değişimler. Çalışma hayatımızın , sorumluluklarımızın gündeme gelemsi bu alanlarda bırakmamız  gerekenler.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN : Sahneye çıkma isteği, AŞK hayatımız, yaratıcılık konularının gündemimize gelmesi. Çocuklarımız, eğlence anlayışımız ve yakın arkadaşlarımız.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK: Ev ve hane ile ilgili konulara daha çok eğilme. Ev değişikliği veya evdeki düzeni değiştirme isteği. Baba ile ilgili konuların gündeme gelmesi. Aile kökleri ile ilgili bilgilerin açığa çıkması.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ : Kardeşler, kuzenler ve yakın akrabalar ile ilgili konuların gündeme taşınması. Eğitim, yazma konuları, kısa seyahatler ile yer değişikliklerinin olması.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP : Kendimize ait olan kazançlarımız, maddi ve manevi değerlerimiz. Bize ait olan konularda bırakmamız gerekenler. Gelirlerimiz ve taşınabilir mallarımız.

YAY VE YÜKSELEN YAYLAR : Benliğimiz, kişiliğimizi ilgilendiren konular, fiziksel değişim isteği, dışarıya kendisini yansıtma şeklindeki değişim ve bırakması gerekenler, yeni başlangıçlar.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK :  Bilinçaltı, gizli düşmanların açığa çıkması arınma, hastaneler, haberci rüyalar, bilinçaltından gelen mesajlar, fedakarlık yaptığı konular, inziva isteği.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA : Arkadaşlıklar, sosyal çevre ile irtibatın güçlenmesi ve bu alanlarda arınma isteği. Organizasyonlarda bulunma isteği, uzak arkadaş grupları ile iletişim.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK : Kariyer ve iş konularının gündeme gelmesi, anne ile ilgili konular. Eşin ya da ortağın ailesinin gündeme gelmesi.

HER NE OLUYOR İSE OLMASI GEREKTİĞİ İÇİN. TUTMAYIN NEFESİNİZİ, İÇİNZİDEKİLERİ BIRAKIN SİZE HİZMET ETMEYEN HER NE VARSA BIRAKIN… SEVGİLERİMLE…

                                                                                                                                            ŞERİFE ESEN

Bir Cevap Yazın

%d