GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

İKİZLER BURCUNDA HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI

Photo by Pixabay on Pexels.com

Halkalı Güneş Tutulması… 10 Haziran 2021 Türkiye saatiyle 13:52 civarında 19° 47’ İkizler burcunda, yılın ilk Güneş  tutulması gerçekleşecek.. Ülkemizden izlenemeyecek olan bu tutulma, dünyanın kuzey bölgelerinde gözlemlenecek. Tutulmanın süresinin önemli tarafı ise temsil ettiği olayların, hayatlarımızda ne kadar etkisinin süreceği. 3 dakika 51 saniye sürecek olan tutulma, bizim dört yılımıza yakın bir zamanı etkisi altına alacak. Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’nın büyük bölümünden, Afrika’nın kuzey bölgelerinde, Kuzey Kutup Bölgelerinde ve Atlas Okyanusu’nda izlenebilecek.

Güneş tutulmaları yeni dönüm noktalarıdır. Ay, yeni ay fazındadır, yeni başlangıçlardır. Altı aylık bir sürede etkisi yoğun hissedilir. Üç ay öncesinden etkisini hissetmeye başlarız. Bu tutulmanın çeşitli ana başlıklarına haydi gelin birlikte bakalım.

An haritasında Asc Terazi burcunda, gündemimiz ilişkiler, diplomasi, hukuksal konular, ortak olduğumuz alanlar, eşimiz… Terazi burcunun yöneticisi Venüs Yengeç’te. Bize ait olanı, ailemizi, koruyucusu olduğumuz temaları, vatanı anlatır. Venüs’ün bulunduğu ev konumu kudreti elinde bulunduranların bu konular ilgili alacağı kararları ve gündemlerinin bununla ilgili olduğunu gösterir. Ve elbette kadınlar ile ilgili hukuksal süreçler gündemde olacak.  Tutulma kuzey ay düğümü yanında gerçekleşecek. Nispeten daha iyicil kabul edilen bir tutulma.

İkizler burcu bilgiyi, iletişimi, eğitimi, ticareti, yazıyı, kısa seyahatleri, haber akışını anlatır. Tutulma an haritasında uzaklardan gelen haberleri, yüksek öğrenimi, akademiyi, uzak akrabalarla olan eskiye dönük hesaplaşmaları anlatacak. İkizler burcunun yöneticisi, en sevdiği yerde yönetici olduğu konumda retro ise şair der ki: Eski kara kaplı defterler açılır. Ama yanılsama payı yüksek, işin içinde Neptün’ün zorlayıcı açısı var. Akıl süzgecinden geçir, yanılma payı yüksek olabilir, der. Bir yandan da bu retro, içimizle hesaplaşma gibi. Ne zamandır, içimizdeki sesleri duymuyoruz? Başkalarını dinlerken bastırdığımız kendi seslerimizi? İşte bu döngü kırılacak, belki hak ettiğimiz değeri önce kendimiz veririz, bize. 

Önümüzü görmekte zorlanabiliriz. Merkür gerilemesi bitene kadar azami dikkat. Bu kadar havada elementinde gezegen buluşunca, hava olayları ve hava ulaşımı gündemde olur, havadan gelen saldırı ve uçak kazaları… Satürn’de bu yıl Kova burcunda. Tutulma anında retro ve Uranüs ile gergin açıda. Düzeni korumak için özgürlükleri kısıtlayan gezegene karşı, yeni düzen kurmak ve var olanı değiştirmek isteyen gezegen tartışmalı. İlişkilerde özgürleşmeyi ve eski bağlardan kurtulmayı deneyimleyeceğiz. Satürn 1991- 1993 yılları arasında Kova burcundaydı. Demek ki aynı konuların tekrar gündeme gelmesi, hesaplaşmanın olacağı anlamı kuvvetle muhtemel.  

Ay düğümleri, Aldebaran ve Antares sabit yıldızlarıyla kavuşumda. Aldebaran, doğunun gözcüsü Mikail’dir. Güç, şan şöhret verir. Ahlaklı olmazsan seni ticarette, iletişimde, İkizlerin temsil ettiği ne varsa zirveden alır. Ve bu tutulma İkizlerde, etik kurallar, ahlâkî sınırlar devrede. Karşı kıyıda ise Antares yani Azrail duruyor, zorlu bir denge.

Sabit yıldızlardan bahis açılmışken; tutulma derecesinde Bellatrix bulunuyor. Bu da zorlu bir yol olduğunu söylüyor, erk sahipleri ve gücü elinde tutanlar için. Mücadele etmek, hile, insanın kendini eğitmek için çabalaması gerek.

Bundan önceki İkizler tutulması 2003 yılında. O dönemde neler yaşadık, bize bugünlere dair bilgi verecektir. O günlerde temelini attığımız her şey bugünlerde bizim hayatımıza dokunacak. Döngü bu şekilde devam eder.

Tutulma derecesine açısı olan Neptün Balık burcunda. Aldanma, hilebazlık durumları, denizlerle ile ilgili olaylar, bulanıklık. Su yüzüne çıkması, gerçeklerin ya da negatif durumların artık saklanamaz olması.

Mars 29° Yengeç burcunda. Son dereceler sıkıntılıdır. Rahat etmediği yerde artık sabrı tükenmiş bir savaşçı, huzursuzluk enerjisi yayar. İçsel enerji tutulamaz hale gelmiştir. Bu yüzden tartışmalar olası.

Ülkemiz açısından da değerlendirdiğimizde; kapalı ev alanında gerçekleşiyor. Hapishaneler, hastaneler, gizli düşmanlar, kadersel koşulların gündeme gelmesi. Neptün’ün tutulmaya yaptığı açı ülke yönetimindekilerin istifasını gündeme taşıyabilir. Ani ve sarsıcı olaylar cereyan edebilir. Ülke toprakları ve sınırlar gündeme gelebilir, an haritasındaki Terazi Asc ile ülke Mars’ı kavuşumda. Ve muhalefet partileri ile ilgili olaylar. Ülkenin Ay’ı halkı temsil eder, ay üzerinde gerçekleşen tutulma halkı yakından ilgilendirecek, kararları ve durumları anlatır.

Yazın fikirlerinizi, hayallerinizi, bırakmak istediklerinizi. Etraf bu kadar hava vurguluyken, hazır Merkür’de retro iken zihninizi toparlayın, havada asılı kalmasın kelimelere, eyleme geçirin.

Bizi aydınlığa ve bilginin ışığına götürsün İkizler Tutulması…

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇLAR:

Tutulma, ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin yakın çevre, eğitim, kardeşler kuzenler, komşular, kısa yolculuklar alanınızda gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Koç’lar.  İletişim artacak, geçmişe ait konular gündeminize gelebilir. İkili ilişkileriniz, evlilik ve ortaklıklar gündeminizde olacak. Yazmak iyi gelecek,  zihin çok hızlı çalışıyor.  Haberler, kısa yolculuklar. Alınan haberler iyi araştırılmalı. Aile ile ilgili konular. Gizli düşmanlıklara dikkat.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞALAR:

Tutulma, ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin kendinize ait olan kaynaklar, yetenekler ve finansal konuları anlatan evinizde gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Boğa’lar. Kendi kaynaklarınızı ortaya koyma konusunda değişim ve dönüşüm. Harcamalar artabilir, daha dikkatli olunmalı. İmza ve anlaşma işlerini retro sonrasına ertelemekte fayda var. İş hayatında dikkat edilmesi gereken bir dönem. Arkadaşlar konusunda daha temkinli davranılmalı. Yakın çevre İle verilen mücadele, aile içinde ziyaretler söz konusu olabilir.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

Tutulma, ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin kimliğiniz, kişiliğiniz fiziksel yapınız ile ilgili ev alanında gerçekleşecek bu tutulma, sevgili İkiz’ler. Fiziksel özelliğinizde değişim söz konusu. Yepyeni bir döngü başlıyor sizin, için. Merkezinde kendinizin olduğu konular, odak noktanız. Güven konusunda hassas bir dönem.Olaylar aldatıcı olabilir, temkinli yaklaşmakta fayda var. Evren bu defa sizin için çalışıyor. Değiştirmek istediğiniz ne varsa değişecek. Gitmesini istediğiniz her şey gidecek. Ve bunlar sizin kimliğinizi yeniden oluşturacak.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:

Tutulma, ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin kapalı alanınızda gerçekleşecek, bu tutulma, sevgili Yengeç’ler. Gizli düşmanlıklar, kadersel olaylar, hastaneleri gündeme getirebilir. Mazide kalmıyor, hiçbir şey. Gün yüzüne çıkıp, sizin önünüze sergilenebilir. Aile ve hanede değişiklikler söz konusu olabilir. Bu sıralar içsel öfkeniz ve isyanınız artmış olabilir. hayatınızın anlamını yeniden bulma yolunda adım atacaksınız. Bunu sorgulayabilmek bile ufkunuzu genişletecek. Kabul süreci sonrası şifa gelecek. Gizli saklı kalanlar su yüzüne çıkacak. Eşin ailesi ile ilgili olaylar.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin geleceğe dair umutlar, planlar, arkadaşlar ve topluluklar evinizde gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Aslan’lar… Bu konular üzerinde yenilik vurgusu getiriyor, tutulma. Daha cesur ve kararlılar. Gelecek adımları atma konusunda istekliler. Yakın çevrede, kardeşler kuzenler, yakın akrabalar ile ilgili olayların gündeme gelmesi ve bu alanlarda enerji değişimi. Bol iletişim ve eğitim konuları. Arkadaşlar arasında dedikoduya dikkat! İki kişinin bildiği sır değil…

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin kariyer evinizde gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Başak’lar. Mesleğiniz, statünüz, işiniz ile ilgili konularda yeni bir düzenleme ve başlangıç. Bu durumlar biraz kargaşa yaratabilir. Suların durulması gerekecek. Ama zaman size en iyisini getirdiğini anlatacak. İşe başlama konusunda aceleci davranmamakta fayda var. Yanılgılar, aldatılmalar olası. Özellikle ortaklı işlerde bu durum söz konusu, imza atarken iki kez düşünün. Günlük hayat düzeniniz ve hayat felsefeniz yeniden şekillenecek.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin yüksek öğrenim, hayatın felsefesini oluşturma, akademik kariyer alanınızda gerçekleşecek, sevgili Teraziler. Bu alanda değişimler ve yeni başlangıçlar söz konusu. Uzak yerler, buralara yolculuk, yabancılar gibi alanlar aktif.  Daha göz önünde olma hali söz konusu. Dışa dönük ve hareketli zamana geçiş yaptınız. Hukuksal konularda daha dikkatli davranmakta fayda var. Kendinizi ortaya koyarken geliştirdiğiniz yönlerinizle parlayacaksınız.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin finansal kaynaklar, psikoloji konuları, gizemli konular ile ilgili alanınızda gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Akrep’ler. Eş ve ortağın parası ve mali durumu söz konusu olabilir. Gizli saklı durumlar, huzursuz durumlar söz konusu olabilir. Zihni sakinleştirerek hareket etmekte fayda var. Şüphecilik, ilişkilere zarar verebilir, dikkat. Kadersel etkiler gündemimizde. Rüyalar aktif olabilir. geçmişe ait bilinç kodları rüyalar ile ortaya çıkabilir.

YAY VE YÜKSELEN YAY:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin evlilik ve ikili ilişkiler, ortaklıklar, danışmanlar, hukukî konuları ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek tutulma, sevgili Yay’lar. Karşı tarafın gözden geçirilmesi gereken konular. Eski durumların gündeme gelmesi ve bunlar üzerinde yeni kesin çözümler söz konusu. Daha temkinli yaklaşmakta fayda var, zaman tanıyarak olayların araştırması yapılmalı. Geleceğe dair planlar, projeleri hayata geçirme konusu gündemde olacak. Ve aile bu konuda destekleyici olacak. Aileye ait miras gündemde.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin çalışma hayatı, günlük düzen ve mesleki konuları kapsayan alanınızda gerçekleşecek tutulma, sevgili Oğlak’lar. Bu alanlarda uzun zamandır beklenen gelişmeler hız kazanacak. Ama yine de acele karar vermemek gerek. Çünkü Merkür retro. İş hayatında yeni düzenlemeler, sağlıkla alakalı kontroller, evcil hayvanlar ile ilgili konular gündeminizde olacak. Kariyer hedefiniz konusunda ani ve güzel gelişmeler söz konusu. Evlilik ve ilişkiler ile ilgili güzel gelişmeler var. İş hayattı ve kariyer odak noktanız olacak.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin aşk ve yaratıcılık, çocuklar, sahneye koyma yakın arkadaşlıklar alanınızda gerçekleşecek bu tutulma, sevgili Kova’lar. Hayattan aldığımız keyifler neler, hangileri mutlu ediyor ya da artık etmiyor. Bu konuda kafa karışıklığı olması muhtemel. Gereğinden fazla lüks tüketim yapılabilir, yanlış harcamalara dikkat. Uzak yerler, hayatın felsefesini oluşturma, uzaklardan eğitim alma, yabancılar, uzaklara seyahat gündemde olabilir. Akademik kariyer planı, yüksek öğrenimde söz konusu olabilir.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK:

Tutulma ay sonuna kadar yoğun etkisini sürdürmeye devam edecek. Sizin ev, aile atalar evinizde tutulma gerçekleşiyor, sevgili Balık’lar. Ev değiştirme, taşınma, evin içerisindeki değişiklik tadilat. Aile büyükleri ile ilgili gelişmeler. Bu dönemde yapılan değişikliklerde aksaklıklar ve sıkıntılar terslikler söz konusu. Ait olduğun, ait hissettiğin yerin seni daha çok kendine çekmesi. Ortağın ya da eşin mali durumuyla ilgili sıkıntılı bir durum söz konusu olabilir. Aşk ve çocuklarla ile ilgili keyifli durumlarda harcama yapılıyor. Hayatın tadını çıkartıyor, sevgili Balık’lar…

ŞERİFE ESEN	

Bir Cevap Yazın

%d