DOLUNAY YAZILARI,  GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY “CİDDİYET VE HASSASİYET”

BUZLAR KRALİÇESİ
( AY OĞLAK BURCU TEMSİLİ)

24 HAZİRAN 2021

Ülkemiz saatiyle 20: 39 da gerçekleşecek olan Oğlak burcunun 3° 28’ derecesindeki  dolunay, ciddiyet ve hassasiyet diyor, alt metinde bizlere.  An haritasında Ankara’ya göre Oğlak burcu yükseliyor.

Dolunaylar, enerjinin doruğa çıkmasıdır. Yeni ayda atılan tohum, filizlenmiş, kendisini ortaya koyma cesareti göstermiştir. Açığa çıkan ve artık saklanması mümkün olmayanlar. Karanlığın ışığa teslim olması. Her dolunayın başka hikayesi, serüveni vardır.

Oğlak burcu, yöneticileri, iş dünyasını, yetkili kişileri sembolize eder. Ve an haritasında da Oğlak burcunun yükselmesi bize bu konuların gündemden düşmeyeceğini gösteriyor. Tutulma derecesindeki sabit yıldız ise Polis, başarı ve yüksek hırs verir. Ayrıca manevi şeylere ilgi ve derin bilgidir.

Bireysel hayatlarımızda Oğlak burcu, ciddiyetle ele almamız gereken konuları, iş ve kariyer hedeflerimizi, mesleğimiz ile ilgili konuları, stratejilerimizi anlatır. Yengeç burcunda olan Güneş, aileyi bize ait konuları, sahip olduklarımızı, köklerimizi, vatanımızı  temsil ediyorken Oğlak burcundaki Ay, huzursuzluğu, bulunduğu yerden hoşnut olmamayı, üzerimizde oluşturulmaya çalışılan baskıyı, eski yapıları, yaşlı insanları, yetersizlik duygusunu gündemimizden düşürmeyecek. Sınırlar, kurallar, geleneksel yapılar, baskıda hisseceğiz. Daha olgun davranmamız beklenebilir.

Geri hareketine Balık burcunda başlayan Jüpiter, Oğlak Dolunay’ına olumlu bir destek veriyor. Jüpiter kendi yönettiği burçta geri giderken içsel bilgelik verir. Kişi kendi içine dönerek öğrenme sürecini tamamlar. Burada Balık burcu kadersel koşulları, kolektif bilinci, ilahiliği, vicdanı anlatır. “Ne ararsan kendinde ara.” demiş Hünkar Hacı Bektaşi Veli. Bulduğun ya da gördüğün her şey senin yansıman ise daha dikkatli bak özüne!

Su gruplarındaki gezegenlerin olumlu açısı bize olumlu desteklerde veriyor. Jüpiter, Güneş’e el uzatıyor, içindeki bilgeliğe güvenmelisin diyerek. Neptün, Venüs’ e ilahi olanın varlığıyla yaratıcılığını ortaya koymasını söylemekte. Ve ancak böylelikle yaşamdan keyif alacağını da ekliyor.

Dolunay kadersel koşulları anlatan evde gerçekleşiyor. Güneş, karşısında hizmet ve sağlık sektörünü anlatan evde duruyor. Hizmet sektöründe çalışanlar, sağlık sektörü, hizmet aldığımız insanların sistemden uzaklaşması, sağlık sektöründe duyacağımız istifalar…

An haritasının 10. Ev tepe noktasını Akrep burcu kesiyor, krizler, dönüştürücü olaylar. Temsil ettiği alanlarda hızlı dönüşüm. Ülke haritasında 10. Ev tepe noktası iktidarı, 4. Ev ise muhalefeti anlatır. İki cephede de krizler ve istifalar olası.

Merkür 16° İkizler burcunda ileri hareketine başladı. Rigel sabit Yıldızı ile kavuşumda olması, eğitim, ruhun zenginleşmesi ve yine değişim ve dönüşümü anlatır. Kuzey Ay Düğümü’nün yanında olan Merkür bizi hedeflerimize, fikirlerimize plan ve projelerimize doğru yol almamız konusunda destekliyor.

An haritasında dönüştürücü ve yıkıcı gezegen Pluto, yanında sistemi ve eskiyi savunan Satürn ile bilgeliği ve merhameti savunan Jüpiter aynı yerde. Üç büyük güç aynı alanda. Etkisinin ne kadar yoğun olacağını gösteriyor.

Pluto ve Venüs gerilimli açısı ise tutkulu aşkı, çekişmeli durumları ya da biten ve bitmesi gereken ilişkilerin öyle sessiz sedasız bitmeyeceğini gösteriyor. Eril ve dişil çatışması… Pluto Oğlak, fiziki bedeni temsil eden birinci evde, Venüs Yengeç krizler ve ameliyatları anlatan sekizinci evde. Oğlak; kemikler, dişler, iskelet sistemimiz Yengeç ise mide, göğüsler ve sindirim sistemidir. Bu konularla ilgili hassasiyet. Yıllık kontrollerin yapılmasında fayda var. Hafta boyu devam edecek, bu enerji.

Mars Aslan ile Satürn Kova karşıtlık yaşıyorlar. Aslan kalbimizdir, Kova kan dolaşımımız, bu iki zorlu gezegen bir de aniden gelişen olayların baş mimarı Uranüs ile T- Kare yapıyor. Yani dikkat, ani sinirlenmelere, kalp sağlığı ve dolaşım ile ilgili sıkıntılara. Gözünüzden sakındıklarınızın aniden hayatınızdan çıkışına…

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Koç’ların; kariyer evlerinde gerçekleşecek. Daha çok ön planda olmak, mesleki anlamda alınacak kararlar, söz konusu. Statü ve iş konusuna ciddiyetle yaklaşıp bu konularda sonuç odaklı olup disipline şekilde çalışmak isteyeceksiniz. Sizin için an en önemli şey, hedefleriniz ve kariyer planınız. Yeni teklifleri değerlendirebilir, bulunduğunuz konum hakkında iyileştirme talep edebilirsiniz. Eşten gelen ortak para ve aileden miras konuları aktif. Ev ve aile konuları da gündeminizde olacak.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Boğa’ların; yüksek öğretim, yaşamın felsefesi, inançlar, yabancılar, uluslararası konular evinizde gerçekleşecek. Uzak yerlere gitme, uzaktan alınan eğitimin tamamlanması ve alınacak olan diploma. Yüksek eğitimi tamamlayabilir, tezinizi verebilir, mezuniyet belgesini alabilirisiniz. Yabancılar, hukuksal konular, uzak yerlere gitme veya taşınma.  Ortaklı konular, danışanlar, avukatınız, açık düşmanlarınız aktif olacak.Yaşama bakış açısında felsefi anlamda inanç düzeyinde bilinci yeniden oluşturma.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili İkizler’in; ortak para kazanımları, borçlar, eşten ve ailenden gelen miras, krizler kazalar ve ameliyatlar evinizde gerçekleşecek. Uzun zamandır var olan bir rahatsızlığın ameliyatla gündeme gelmesi mümkün. Krizli bir durum çözüme ulaşabilir. Finansal konularda yeni düzenlemeler, bu alanlarda alınacak sıkı tedbir ve kararlar…  Eş ve aileden gelecek para veya bir sürecin tamamlanması da olası. Ruhsal anlamda bir değişim ve dönüşüm söz konusu. Psikolojik anlamda kendinizin dönüştüğünü hissedeceksiniz.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Yengeç’lerin; ikili ilişkiler, ortaklı konular, davalar, açık düşmanlıklar ve evlilik evinizde gerçekleşecek. Kendinize ve hayata benden değil, bizden bakmayı deneyimleyeceğiniz bir dönem. İlişkiler ve evlilik konusunda karar verme, olaylara ciddiyetle yaklaşma. Sınırlarını yeniden belirleme isteği yoğun yaşanacak. Çocuklar ve hayattan zevk alma konuları daha çok gündemde olacak. Çocuklarla ilgili olaylar hayatın merkezindeyken yaratıcılık ve kendini ortaya koyma bende varım deme isteği ön planda olacak.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Aslan’ların; günlük hayatınız, düzeniniz, sağlığınızı ilgilendiren konular, sorumluluklarınız, günlük yaşam planınız, iş yerindeki olayları anlatan evinizde gerçekleşecek. Çalışma hayatınızda yeni düzenlemeler gelebilir. Günlük hayat planınızda yapacağınız düzenlemeler, bitirilmesi gereken işlerin halledilmesi. Anne ya da baba sağlığıyla ilgilenilebilir. Kendiniz için  ayakta tedavi, rutin kontroller olası bu dönemde. Size hizmet edenler ile ilgili yeni bir düzenlemeler. Evcil hayvanlarla ilgili sağlık sorunları veya evcil hayvan sahiplenme gündemimizde.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAK

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Başak’ların; aşk, eğlence, hayattan zevk alma, çocuklar, sahnede olma, yaratıcılık evinizde gerçekleşecek. Çocuk sahibi olmak, aşk ilişkinize ciddiyetle yaklaşmak, bir şeylerin olgunluğa ulaşmasını istemek. Hayattan keyif alma isteği. Bu dönemde aşk hayatında belirsizlik istemeyecek, net adımlar atılmasından yana olacaksınız. Bir aşk ilişkisi sonlanabilir. Yeni ve ciddi bir aşk ilişkisi başlayabilir. Kardeşler, kuzenler, yakın yerlere seyahatler, iletişim, yazmak, eğitim konuları gündeminizde.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİLER

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Terazi’lerin; ev, haneniz, kökleriniz aile büyükleri, anneniz ya da babanızı temsil eden evinizde gerçekleşecek. Aile içinde bir olay çözülebilir, açığa çıkabilir. Kariyer ve ev konularında bir sorunun çözümü gerçekleşebilir. Ev içinde yeni düzenlemeler, tadilat, taşınma konuları bu ara gündeminizde olacak. Emlak işleri, toprak ve arazi satın alma bu konular ilgili olgunlaşan fikirler.  Ve bu konulara ciddiyetle yaklaşım söz konusu. Kaynaklar ve finans alanında yeni düzenlemeler gündeminizde.

AKREP VE YÜKSELEN AKREP

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Akrep’lerin; iletişim, eğitim, yazma , yakın çevre, yakın akrabalar, kuzenler, amcalar dayılar, halalarınızı temsil eden evinizde gerçekleşecek. Bu alanlarda yeni bir düzenleme söz konusu olabilir. Kısa seyahatler, imzalanması gereken evraklar söz konusu. Zihniniz çok yoğun, eğitimleriniz sonlanabilir. Yakın mesafe ulaşım yoğun, bir taşıt alma gündeme gelebilir. Kardeşleriniz ile ilgili bir olay sonuçlanabilir. Hayatınızla ilgili olarak artık kendi kararlarınızı kendiniz vermek isteyebilir, ne yapılması gerektiğine karar verebilirsiniz.

YAY VE YÜKSELEN YAY

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Yay’ların finansal konular, kendi öz kaynaklarınız ve yeteneklerinizle elde ettiğiniz kendi kazancınızı anlatan evinizde gerçekleşecek. Yatırımlarınız, bu zamana kadar yaptıysanız birikimleriniz ve harcamalarınız gündeminizde olacak. Girdi ve çıktılarınızı dikkatle ele alacağınız bir dönem. Borç ve alacak konularında sonuçlanmalar söz konusu. Maaşınızla ilgili iyileştirme mümkün. Kadersel durumlar ve geçmiş yaşamlardan gelenler, bilinçaltınız, rüyalarınız aktif. Ruhsal yönden şifalanma isteği, yardım kuruluşlarıyla ilgili konular gündeminizde olacak.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Oğlak’ların; kendinizi anlatan, kimliğinizi, kişiliğinizi, varoluşunuzu, fiziki bedeninizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek. Sıkıntılı bir sürecin son bulması, açığa çıkması, toplumsal düzeyde ilişkiler, ortaklı konular, eş ve evlilik konuları aktif. Kendi duygularınız, öz benliğinizi oluşturan temalar ön planda. Kemikler, dişler ile ilgili tedavi süreçleri bu dönemde ihmal edilmemesi gereken konular. Sizin burcunuzda gerçekleşecek dolunay, bitmesi gereken ilişkiyi bitirir. İçinde bulunduğunuz topluluklar, uzak arkadaşlarınızla ilgili konular gündeminizde.

KOVA  VE YÜKSELEN KOVA

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Kova’ların; kontrol edemedikleri alanlar, kadersel koşullar, bilinçaltı, geçmiş yaşamlar, rüyaları temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek. Belki kabullenerek geçmişi kendinizde bir farkındalık yaratmanız mümkün. Geleceğe dair planlar yaparken, geçmişin sırlı odalarından çıkıyorsunuz. Bu sizin için bir arınma dönemi olabilir. bilinçaltı çalışmaları ve temizliği için harika bir dönem. Tüm blokajlar çözülmek için ayın ışığı altında sizi bekliyor olacak. Bazen kendinizi geri çekeceğiniz bir dönem içinde hissedeceksiniz. Hastaneler ve kapalı yerler ile alakalı olaylar gündeminizde.

BALIK VE YÜKSELEN BALIK

Oğlak Dolunay’ı siz sevgili Balık’ların; geleceğe dair umutlar, arkadaş toplulukları, bu toplulukların organize ettiği etkinlikler, hayır işleri ve toplumsal konuları temsil eden evinizde gerçekleşiyor. Bu ortamlardan uzak kalmanız, ortaya çıkan bir olaydan ötürü bağınızı kopartmanızda söz konusu olabilir. Geleceğe dair umutlarda daha gerçekçi yaklaşma, hedeflerde olgunlaşma ve ciddi adımlar atma söz konusu.  Hayat felsefesini oluşturma, uzaktan bir eğitime katılma ve yüksek öğrenim konuları ise gündeminizde olacak.

Bir Cevap Yazın

%d