DOLUNAY YAZILARI

KOVA DOLUNAYI

“BEKLENMEYEN BİR FIRTINA”

Türkiye saatiyle Ankara’ya göre 05:36’ da Kova burcunun ilk derecesinde gerçekleşecek olan dolunayın, an haritasında  29° Yengeç burcu yükseliyor.

Dolunay 1. ve 7. evlerde gerçekleşiyor. Bu evlerin konuları asıl gündemimizi oluşturacak. 10 Temmuz’da Yengeç burcunda gerçekleşen yeni ayın son derecesinin yükselmesi, bu dönemde başlayan olayların devam ettiğini, 29° olması sonuçlarının da görüleceğini anlatıyor. Kova burcunun ilk derecelerinde gerçekleşen bu dolunay sonrasında 22 Ağustos’ta da ikinci Kova dolunayı son derecelerde gerçekleşecek. Gökyüzü bize önemli şifrelerinden birini daha veriyor sanki.

Kova burcu hepimizin bildiği dahilik ve delilik ile simgelenen, Satürn ve Uranüs tarafından yönetilen… Bilgiye sahip, bunu mucitliğiyle öne çıkartan. Özgürlük, isyan, başkaldırı ve hümanizm ile de tanınan, çılgın Kova. Klasik yöneticisi Satürn ile modern yöneticisi arasında yıl boyu aktifliğini koruyan gerilimli açı var. Ay kadınları, ülke haritasında halkı anlatır. halkın ve kadınların daha çok özgürlük isteyeceğini ve bunun çeşitli kısıtlamalarla engelleneceğini anlatır.

Hava elementinin baskın olması, havadan gelecek ani ve tuhaf tehlikeleri anlatır. Güneş Aslan burcunda tüm egosu ile dururken; Ay geçmişi anlatan, halkı anlatan Ay, biz diyecek, herkes için özgürlük. Ay, başak burcuna henüz geçmiş olan Venüs ile 150° açı yapmakta. İlişkilerde daha eleştiren ve yargılayıcı davranmamız mümkün. İkili ilişkiler mercek altında, ani bitişler söz konusu olabilir. ortaklık ve evlilikte anlaşmazlık ve maddi konulara dikkat. Venüs yanında bulunan Aslan Mars’ıyla tetiklenebilir.

An haritasında Ankara’ya göre 29° Yengeç, yeni milyoneri duyabiliriz. Aileden kalan maddi, manevi miras; vatan, ait olunan yer ile ilgili gelişmeler. Emlak ve toprak konuları, iç mimari, aile şirketleri ve aileden gelen bir özelliğin devam ettirilmesi gibi konular gündemimizde olacak.

Ayrıca an haritasının tepe noktasında bulunan Koç, savaşçı ruhumuzu, kendimize ait olan konusunda kararlı oluşumuzu ve sahneye bu şekilde çıkışımızı sergileyecek. Merkür ‘ün 12. evde Yengeç burcunda olması gizli konuları, aile sırlarının açığa çıkacağını gösterebilir. Neptün’den aldığı olumlu açı, uzaklardan gelen haberlerin bazen yanıltıcı da olabileceğini söyleyebilir. Yüksek öğrenim ile ilgili konular, akademisyenler ile ilgili gizlide kalmış olaylar açığa çıkabilir. Ve sözlerin gücünü, bilinçaltında kalmış, gizlide eskide geçmişte kalan sözlerin, sezgisellikle ortaya çıkacağını da söyler. Yazar için, muazzam görü yeteneği ve tanınma verebilir, eserleri tanınır. 25 Temmuz’da Pluto ile gerilimli açısı keskinleşecek olan Merkür, damga vuran düşünceler ve sözcükler ile hayata yön verme dönüşümü vurgulayacak. Konsantrasyonumuzun artacağı, odaklanacağımız zamanlar. Saplantılı düşüncelerimiz, yıkıcılığı olan sözsel saldırılara dikkat edilmeli.

Jüpiter Balık burcunda retro ve 8. evde, Aslan güneşi ile sıkıntılı ve tuhaf olayları tetikleyen bir açısı, krizli durumları tetikleyebilir. Vakalarda artış ve istenmeyen  kayıplar yaşanabilir. Venüs ile de karşıtlığı olan Jüpiter’imiz ile ikili ilişkilerde abartıya kaçabileceğimizi ve ayrıntılar içinde büyük resmi kaçırabileceğimizi, pireyi deve yapabileceğimizi gösterirken, isteksizlikte verebilir. Bir dikkat çeken yön ise Jüpiter’in Güneş ile 150° açısı. Bu durum benliğimizden ne kadar feda ettiğimizi, fedakarlık karşısında elde edemediklerimizi krizli bir şekilde deneyimleyeceğimiz anlamına gelir. Aşırılıklar ve hayal kırıklıkları, bağımlı olduklarımızla ani kopuşlar.

Ve tabi ki bu dolunay da etkili sabit yıldızlar. Kartal takım yıldızına ait Altair yıldızı. İsmi Arapça “ El Tayr” olarak geçer, “kuş” anlamına gelir. Gökyüzünde yaz üçgeni olarak bilinen üç büyük yıldızdan birisidir. Vega, Deneb ve Altair. Kova’daki ay ile aynı derecede. Güçlü tutkular, yön duygusu ve yön göstericiliği, güçlü irade, başkalarının üzerindeki etki. Hedefiniz daha gerçekçi ve ulaşılır olmalı. Yırtıcı bu Kartal’ın acımasızlığına kapılmadan hareket edin. Abd’yi yakından ilgilendirecek bu dolunay. Laboratuvarlardan yapılan, kimyasal deneyleri, uzay araştırmalarını, eski bir teknik uygulamada yapılan yeni bir keşfi. Kuşlar ile alakalı olayları gösterir.

Güneş Talitha sabit yıldızıyla kavuşumda. Büyük köpek, tarot destesinin 18. Kartı olan Ay ile ilgili. Sakinlik, ihtiyatlı, şüpheci, karamsar ve biriktirilen öfkeyi anlatır. Eril enerji ihtiyatlı ve şüpheci, dişil enerji özgürlüğünü isteyecek.

İkili ilişkilerde, yaşamlarımızdaki olumsuzlukları çözüme ulaştırmak için daha yapıcı kararlar almalısınız. Üzerimizdeki baskıların artacağı bir döneme girdik. Ay, yönetici gezegeni Satürn ve köklü değişimlerin gezegeni Pluto tarafından kuşatılmış durumda. Bu dolunay bize ilişkiler yoluyla öğreti kazandıracak.

An haritasında ayrıca Ay düğümleriyle Ay’ın burcu Kova’nın yöneticisi Satürn arasında olumlu açısı; geçmişten gelen çalışmaların ve projelerin kalıcılıkla hayata geçeceğini ve bu dönemde hedefimize ulaşmamız için destekleyeceğini vurguluyor. Bilimsel çalışmalar ve yeni fikirlerin artık hayata geçeceğini söylüyor bizlere.

Hava olaylarının şiddetli olması, hava elementinin baskın olması, aşırı sel ve kuraklık ve buna bağlı olarak kıtlık görülebilir.

Sabian sembollerine de kısaca göz atacak olursak: Ay’ın sabian sembolü; “Beklenmeyen bir fırtına.” Beklenmedik olaylar, kontrol edemediğimiz durumlar ve bunlar karşısında dayanıklılığımız. Kova burcunda olduğu için, toplumsal olaylar, şiddetli hava olayları, kendimizi güvende sandığımız yerde aslında güvende olmadığımızı gösterir. Aniden test edildiğimiz olaylar, bu deneyimlerden kazançlı çıkma. Tarot destesinde Kule kartı ile temsil edilir. Doğanın gücünü yeniden ortaya koyması. Kendi gücünüze inanırsanız, sizi saran ve kısıtlayan her şeyden arınırsınız.

KOVA DOLUNAYININ BURÇLARA ETKİLERİ

YÜKSELEN KOÇ : Gelecek ve idealler evinizde gerçekleşecek dolunay, siz sevgili Koç’ların sosyal alanda daha aktif olmanıza, ulaşmak istediğiniz hedeflerinize daha kararlı adımlarla yürüyebilir, bu alanda olgunlaşan bir süreçle karşılaşabilirsiniz. Gruplar içerisinde daha görünür olacağınız bir zamanlar. Alınan kararları yeniden gözden geçirme olası. Aile ve ev içerisindeki olaylar gündeminizde olacak, aile büyükleri atalar ile ilgili gelişmeler olası.

YÜKSELEN BOĞA :  Kariyer ve statü evinizde gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Boğa’ların bu alanlarını aktif hale getirecek. Bir projeniz ve terfi alma durumunuz varsa olumlu sonuçlanabilir. Sonuca götüren olaylar söz konusu. Bu dönemde toplumsal statünüz değişebilir. Bir ilişkiden kurtulabilir, emekli olabilir veya evlenebilirsiniz. Beklediğiniz terfiyi de almanız söz konusu. Bu alanlarda gerekli özveriyi göstermemişseniz, üstlerinizle sorunlar yaşayabilirsiniz. Olaylar karşısında isyan eden tavrınız, dönülmez noktalara taşıyabilir, sizi.

YÜKSELEN İKİZLER : Yüksek öğrenim ve yurt dışı, alanda gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili İkizler’in hayatın felsefesi ile ilgili yeni kararlar almasına neden olacak. Bir eğitim nedeniyle bulunduğu yerden taşınma olası. Bu nedenle hayatınıza dair yeni sorumluluklar alacaksınız. Kazancınızı bu yönde aldığınız kararlar etkileyebilir. Kendinize ait değerlerinizin (maddi ve manevi) ön planda olacağı bir dönemdesiniz. Sizden daha yüksek konumdaki insanlarla tanışabilir ve onların önderliğinde yaşamınızı şekillendirebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ :  Hayatınızdaki krizli ve ortaklı konuların olduğu ev alanınızla gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Yengeç’lere bu konular üzerindeki belirsizliklerin son bulacağını söylüyor. Benliğiniz ile ilgili konular ön planda olacak. Kriz olarak gördüğünüz konular üzerinde özgürleşme ve farklı bakış açısı geliştirmek isteyeceksiniz. Eşinizle ortak gelirleriniz konusunda yeni düzenlemeler söz konusu. Borçlanma ve krediler gündemde olabilir. Uzun zamandır süregelen bir rahatsızlığınız ameliyatla sonuçlanabilir.

YÜKSELEN ASLAN : Sizin karşınızda gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Aslan’lara açık düşmanlarınızı ortaya çıkartacak. Gizli kalan konular, gizlideki her şey daha çok gündeminizde olacak. Ortaklıklar, ikili ilişkileriniz farklı bir düzeleme geçebilir. Sizi her ne kadar zorlasa da bu süreç, disipline edecek ve kurallı hareket etmenizi sağlayacak. Karşınızdaki kişileri daha açık ve net olarak görmeye başlayacaksınız. Hastaneler ve kapalı yerler, kadersel koşullar ön planda.

YÜKSELEN BAŞAK : Günlük yaşamınız ve çalışma hayatınızı temsil eden evde gerçekleşen dolunay, siz sevgili Başak’ları bu alanlarda sonuca götüren gelişmeler yaşatacak. İş hayatında sürüncemede kalan olayların çözülmesi, bu alanda özverili çalışma ve bazen üzerinizdeki baskının arttığını hissetmeniz. Farklı iş kollarına yönelme olası. Topluluklarla ile haberleşmenin artacağı, popülerliğin olacağı bir dönem. Evcil hayvan edinmek ve beslemek gündemizde. Ayakta kontrollerinizi yaptıracağınız dönem.

YÜKSELEN TERAZİ : Aşk, çocuklar ve keyifler evinizde gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Terazi’leri sevdiğiniz ve mutlu olduğunuz alanlara yönlendirecek. Sevdiğiniz insanla ve çocuklarınızla eğlenceli vakitler geçirebilirsiniz. Kariyerinizdeki gelişmelerde sizi oldukça mutlu edecek türden. Hayatın keyfini çıkartacağınız, sanatla ve sevdiğiniz şeylerle vakit geçireceğiniz bir dönem. Uzun zamandır bir aşk itirafı bekliyorsanız, bu dönem gelebilir.

YÜKSELEN AKREP : Ev ve aile ilgili alanınızda gerçekleşen dolunay, siz sevgili Akrep’leri bu konulardaki belirsizliklerin sona ereceği bir döneme götürüyor. Taşınma ve ev içindeki düzenlemeler ile ilgili gelişmeler. Aile büyüklerinin durumuyla ilgili sorunların çözülmesi. Hayatın akış yönünün belirlenmesinin netleştiği bir dönem. Bazen bu konularla ilgili anlaşmazlıklar artabilir, kendinizi baskılanmış hissedebilirsiniz. Hayat felsefenizin yeniden şekilleneceği zamanlar. Uzaklar sizin için ön planda.

YÜKSELEN YAY : Zihin ve iletişim evinizde gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Yay’ları iletişim konusunda daha aktif yapacak. Yazışmalar, yeni sözleşmeler, kardeşleriniz kuzenleriniz ve yakın çevrenizle iletişim artabilir. Kısa seyahatler ve keyifli vakit geçirmek olası. Yazmak, eğitim konuları, araba almak veya değiştirmek mümkün. Yeni iş başvurularında olumlu sonuçlar alabilirsiniz. Uzun zamandır düşündüğünüz şeyleri eyleme geçirme vakti. Krizli konuları çözüme kavuşturabilirsiniz.

YÜKSELEN  OĞLAK : Kazanç ve öz değerlerinizin temsil edildiği evde gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Oğlak’lara kazancınızın artacağını, beklediğiniz sonuçları elde edeceğinizi söylüyor. İşinizde elde edeceğiniz kazançlar artarken, kendi öz değerleriniz konusunda da değerlendirme yapmanız söz konusu. Bu alanlarda kendinizi baskı altında hissedebilir, krizli durumlarla karşılaşabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler, ortaklıklarınız ve ilişkilerinizin gündeminizde olduğu bir dönem.

YÜKSELEN KOVA : Kendinizi ifade ettiğiniz fiziksel özelliklerinizi yansıttığınız ev alanında gerçekleşen dolunay, siz sevgili Kova’lara; değişime hazırsın diyor. Bedensel değişimler, sağlığınız, hayattaki amaçlarınız ne yönde değişmesi gerektiğinin gündeminizde olduğu bir dönem. Özgürleşme isteğiniz, baskı altında hissettiğiniz her durum ve ilişkiden kurtulma arzusu. Ortak ve ilişkilerde sürüncemede kalmış konular sonuçlanacak. İş hayatında ve günlük hayatta yeni düzenlemeler söz konusu.

YÜKSELEN BALIK : Bilinçaltınız, geçmişinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek olan dolunay, siz sevgili Balık’ları daha çok kendi içinizi aydınlatmaya götürecek. Kadersel koşullarınız, geçmişinizde yaşadıklarınız ile ilgili bir aydınlanma süreci gerçekleşebilir. Gizli düşmanlarınızın açığa çıkması olası. Fark etmediğiniz bir rahatsızlığın aniden ortaya çıkması. Sizin elinizde olmayan süreçlerin ortaya çıkması. Aşk hayatınız ve çocuklarınızın, hobilerinizin gündeminizde olacağı bir dönem.

Hayat, dönüşümden ibaret… Sevgiyle…

ŞERİFE ESEN

Bir Cevap Yazın

%d