YENİAY YAZILARI

TERAZİ YENİ AYI “DENGEYİ İÇİNDE ARARKEN”

TERAZİ YENİ AYI 13° 24’

  6 EKİM 2021

Photo by Cade Prior on Pexels.com

 

“Aşkım da değişebilir gerçeklerim de
Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
Yan gelmişim diz boyu sulara
Hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
Hiçbirinizle dövüşemem
Benim bir gizli bildiğim var
Sizin alınız al inandım
Morunuz mor inandım
Ben tam kendime göre
Ben tam dünyaya göre
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız. // Turgut Uyar

Türkiye saatiyle 14 : 05 civarında dengenin merkezinde bir yeni ay gerçekleşecek. Her yeni döngüde enerji tazelenir. Lakin her taze enerji salt iyi ya da kötü değildir. Her ay bir burçta yeni ay gerçekleşir. Başlayan enerjinin nasıl bir potansiyele sahip olduğuna gelin birlikte bakalım.

Terazi burcu, burçlar kuşağının adaleti temsil eden, ilişkilerin simgesi, arabulucu ve hava burcunun öncüsüdür. Güzelliği, sanatı, sanatçıları, politikacıları, estetiği ve zarifliği temsil eder. Peki bu yeni ay Terazi burcunda bu konuları mı ön plana getirecek? Yanında gücün ve mücadelenin gezegeni Mars olmasaydı, belki. Sert bir yeni ay. Ay güneşin ışıkları altında karanlıkta kalır, yeni aylarda. Mars, Terazi burcunda rahat edemez. Etmedi de, bir süredir ilişkileri hırpaladı. Mücadele verdiğimiz konular davalar, anlaşmalar ve ikili ilişkiler oldu.

Algorab; bu yeni ayın kavuştuğu sabit yıldız. Pek hoş şeyleri temsil etmiyor. Yıkıcılık ve saldırı, sarsıcı kaza ve yaralanmalar verebilir. Kötülüğün temsil ettiği yıkıcılık ve yalanların ortaya çıkması. Suikast girişimleri ve terörle ilişkilidir.

İletişim gezegenimiz Merkür ise bir süredir, retro. Geçtiğimiz yolları, karşılaştığımız insanları yeniden hatırlattı bize. geçmişe ait iletişimle ilgili belgeleri, yazışmaları, ifşaatları… Pandora astroidiyle kavuştuğunda ortalığı karıştırdı. Şimdi ise yine yeni aydaki gezegen toplaşmasının yanı başında. Yine dikkat çekiyor, gençlere, ilişkilere, politik söylemlere. Sağlık sektörüyle ilgili gelişmeler, ilaç sanayi, yeni buluşlar. Ve ani beklenmedik hava olayları. Uranüs bu gezegen topluluğuna tekinsiz bir enerji akışında duruyor.. Beklenmeyeni, şaşırtıcı şekilde gerçekleştirir. Zorlayabilir, havanın aniden soğuyacağını da bizlere söylüyor. Dünya genelinde hava olayları, çıkan hortumlar ve ani yağışlar görebiliriz.

Dış politika, uluslararası anlaşmalar ve mücadeleler. İletişim savaşları. Eskiye ait bir hesaplaşmanın içerisine girmiş ya da bu konularla yeniden yüzleşiyor olabiliriz. Yapılan haksızlıklar, hak arama mücadelemiz sonuçlarını vermeye başlayabilir. Terazi burcunun yöneticisi Venüs Akrep burcunda 28 derecede, kritik bir derece. 9 Ekim itibariyle Güney Ay Düğümü ile kavuşacak. Eskiden gelen hak, hukukla ilgili bir konuda adalet getirecek. Din ve inanç söylemleri hakkında çıkan ifşalar olabilir, yüksek öğrenimle ilgili eskiden kazanılmış bir hak verilebilir.

Mars bugünlerde güneşin muhafızı gibi yanından ayrılmayacak. O yüzden söylemlerimize eylemlerimize daha çok dikkat etmeliyiz.

Pluton hızını yavaşlattı, retrodan direk harekete geçerken hızını düşürür. Bu olayların hızını artıracağını ve dönüşümün beklediğimizden daha hızlı olacağını söylüyor. Merkür ile zorlu açısı hala devam etmekte. İletişim kurmakta zorlanacağımız dönemler henüz bitmiş değil. Retroda olan bir diğer gezegenimiz Satürn’de 11 Ekim günü durağan hareketten çıkıp direk hareketine geçiyor. Bu da demek oluyor ki, yapılan her ne varsa artık ödülünü ya da bedelini alma zamanı. Evren muazzam bir işleyişte. Kova burcunda retrosunu tamamlayarak yoluna devam edecek.

Her şey mi zorlayıcı? Elbette değil, Jüpiter ve Merkür arasında  destekleyici açı, geçmişten gelen bir dava, kazanılan bir hak, ilişkide haklı taraf olmanın ortaya çıkması gibi olayları su yüzüne çıkartacak..

Anın yükseleni Oğlak, devletler ve otorite figürleri ön planda olacak. Haklarında çıkan yeni iddalar, devletlerin güvenirliği sorgulanabilir. Sistemlere güvensizlik ve güven konuları, siber saldırılara alınacak önlemler. Yeni alternatif haberleşme arayışları, sistemler ve haberleşmenin tek elden yürütülmesinin tartışmaya açılması…

Türkiye’nin sınırları ve muhalefet partileriyle ilgili konular gündemimizde yer alacak. Toprak bütünlüğü ve açık düşmanlıklar evinde hareketlilik söz konusu. Ekonomik alanda kriz söylemlerinde sesler daha gür çıkabilir.

Başına gelen olaylardan anladığın nedir? Gezegenler, yerli yerinde ama sen değişiyor musun? Ayak uydurabiliyor musun? Zamanın seni eğik bükmesine ve kalıbında çıkartmasına izin veriyor musun? Ya da affedebiliyor musun, önce kendini? Kendinin ve vaktinin değerini bilmen için şimdi başlamaya ne dersin?

Her harita kişiye özeldir, saç telimizdeki, tırnak ucumuzdaki, parmak izimizdeki gibi eşsizdir doğum haritamız. Genel ve toplumu ilgilendiren olayları anlatırken sen üzerine düşen ne ise onu al.

Yükselen burçlarınıza göre bu yeni ayı gelin birlikte kısaca değerlendirelim.

YÜKSELEN KOÇ : Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu yeni ay sizi ilişkileriniz yönünde hassas yapacak, sevgili Koç’lar. Açık düşmanlarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Bu konulara daha çok vakti ayırmak zorunda kalabilirsiniz. İkili ilişkilerde fevri davranmamaya dikkat edin. Başlayan ilişkiler aniden bitebilir. Süre gelen bir ilişkide aynı şekilde sonlanabilir. Bu dönemde danışmanlıklarınız artabilir. Eşiniz, partnerinizle ilgili her konu masaya yatırabilir daha sakin ve uzlaşmacı olmakta fayda var. Kariyer hedeflerinizle ilgili yeni planlamalar yapabilirsiniz. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN BOĞA :  İş ve günlük hayatınızla ilgili yeni kararlar alabileceğiniz bir dönemdesiniz, sevgili Boğa’lar. Sağlık konuları ve sizinle birlikte çalışan personelinizle ilgili konulara daha çok vakit ayıracaksınız. Sağlığınızla ilgili rutin kontrolleri yaptırmayı ihmal etmeyin. Evcil hayvanınız varsa yine onunla da ilgilenilirsiniz. İş arkadaşlarınızla mücadeleye ve bir yarışa girmekten kaçının. Bu alanda daha sakin kalmaktan yana kullanın tercihinizi. Uzaklar ve yüksek öğrenimle ilgili konular gündeminizde olabilir. Hukuki bir süreç veya uzaktan eğitim almak gibi konular sizi meşgul edecek. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN İKİZLER : Aşk hayatınız ve varsa çocuklarınızla ilgili yeni gündemleriniz olabilir, sevgili İkizler. “Eskiye rağbet olsa bit pazarına nur yağardı.” Atasözünü size hatırlatmadan geçemeyeceğim. Retroda gelenler olmuştur, eskiye ait birçok hatırlatıcı anı ve mühimmat ele geçirilmiştir. Bırakmanız gerekenleri bırakın. Kendinize inancınızın yükseltin. Kendi sahnenize çıkın. Çocuklarınızla ilgili sorunları çözme konusunda bir hayli yoruldunuz. Nefes almanıza izin verin. Eşiniz veya ortak mirasınızla ilgili gündeminiz olabilir. Bu konuyla ilgili hukuki bir süreç yeniden gündeminize gelebilir. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN YENGEÇ : Ev ve aile konularında yoğun bir gündem içinde olabilirsiniz, sevgili Yengeç’ler. Ev içerisinde yapılacak tadilatlar, taşınma, ev içinde dekorasyon gibi konularla ilgilenebilirsiniz. Aile büyükleriyle daha yakından ilgileneceğiniz zamanlar. Eskiye ait aile ilgili konular yeniden gündeme gelebilir, bu konularla ilgili fikir ayrılıkları yeniden canlanabilir. Eşiniz ve ortağınızla daha çok ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Finansal anlamda çözüm gerektiren konular gündeminizde olacak. ortak kazanımlarla ilgili yeniden yapılanma süreçleri olabilir. Ev ve aile hayatıyla ilgili geçmişten gelenleri anımsayabilir, bu konularla ilgili beklemediğiniz çözümleri üretebilirsiniz. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN ASLAN : Eğitimin, yakın çevre, kardeşler ve kuzenlerin ilgi odağı olacağı bir süreç sizi bekliyor sevgili Aslan’lar. Kuzenler, anne ve baba tarafından akrabalarla yaşanacak eskiye ait tartışma ortamlarından kaçının. Ara bulucu rolü üstlenmeyin. Sakin kalmaya ve anı yaşamaya odaklanın. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Yedekleme yapmayı ihmal etmeyin. Teknolojiyle aranız iyi olmayabilir bu aralar. Telefonunuz arızalanabilir, bilgisayarınız problem yaratabilir. İletişim problemleri yaşayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili rutin kontrolleri yaptırın. İş yerinizde yine tartışmadan uzak durun. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN BAŞAK : Maddi kaynaklarınızla ilgili bir zorlanma ve harcama dengesini bulamama gibi olaylar yaşayabilirsiniz, sevgili Başak’lar. Öz kaynaklarınızı kullanırken daha dikkatli davranmakta fayda var. Kaybedeceğiniz veya emeğinizin değerinden daha az maddi kazanç elde edeceğiniz zamanlar. Gelir gider dengesini bulmaya çalışacaksınız. Aşk ve ilişkileri, çocuklarınız varsa onlarla ilgili mevzularla daha yakından ilgileneceksiniz. Kendinizi, yeteneklerinizi ve duygularınızı sahneye koymaktan çekinmeyeceğiniz bir dönemdesiniz. İş hayatınızda verimli zamanlar geçireceksiniz. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN TERAZİ : Bu yeni ay sizin evinizde gerçekleşiyor sevgili Terazi’ler. Bir süredir gezegenlerin çoğu burada. Sizin kendinizi var etme gücünüze, yeni şeyleri başlatma arzunuza güç veriyor, bu durum. Mücadele ettiğiniz konular benliğinizi ortaya koymanız. Bunu yaparken saldırgan ve kırıcı olmamaya özen gösterin. Fiziksel görünüşünüzle ilgili yapmak istediğiniz şeyleri gerçekleştireceksiniz. Aile büyükleriniz ve ev aile yuva konuları hep gündeminizde, yer alacak. Sakarlıklara ve kazalara da dikkat edelim. Aile büyükleri ve atalarla ilgili konular gündeminizde olabilir. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN AKREP : Kendi kabuğunuza çekildiğiniz ve yalnız kalmak istediğiniz bir dönem, sevgili Akrep’ler. Gizli düşmanlıkların açığa çıkacağını da gösterebilir. İzole yaşarken daha muhasebe yapan bir yapıya dönüşebilirsiniz. Kontrol dışı olaylar olabilir. Bilinçaltı ve rüyalar çok aktif olabilir. size mesaj veren rüyalarda görebilirsiniz. Psikolojik destek alabilir, bunun faydasını görebilirsiniz. Eğitimle ilgili konulara daha ağırlık vereceksiniz. Kısa mesafelerde yolculuk yapabilirsiniz. Seyahatleriniz çoğalabilir, eğitim ve yakın çevre kardeşlerle iletişim alanında yeni gelişmeler olabilir. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN YAY : Gelecekle ilgili hayalleriniz ve planlarınız konusunda biraz sakın kalmanızda fayda var sevgili Yay’lar. Planlarınızı ve hedeflerinizi belirleyin ancak şu an için harekete geçmeyin. Topluluklar içerisinde ilişkileri düzenleyen ve topluluklara yön veren tarafınızla dikkat çekebilirsiniz. Arkadaş topluluklarında tartışmalardan uzak durun. Ara buluculuk rolü üstlenerek insanların sizi fark etmelerini sağlayacaksınız. Kendi kaynaklarınızla daha çok ilgileneceğiniz zamanlar. Bu alanlarda nasıl bir yol izleyeceğiniz gündeminizde olacak. finansal açıdan yeni bir yapılanmaya gidebilirsiniz. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN OĞLAK : Kariyer hedeflerinize yoğunlaşacağınız ve bu alanlarda çaba sarf edeceğiniz bir dönem, sevgili Oğlak’lar. Kendinizi gerçekleştirirken kariyer ve statü hedeflerinize yöneleceksiniz. Aile ve kariyer arasında gidip gelebilirsiniz. Aradaki dengeyi bulmaya çabalayacaksınız. İş ortamınızda yaptıklarınızla daha çok dikkati çekeceksiniz. Yaptıklarınız ve yapmadıklarınızla. Bu dönemde daha yapıcı davranırsanız, sizin lehinize sonuçlanacak bir dönemi kolaylıkla atlatacaksınız. Üstlerinizle tartışmaya girmeyin. Ara bulucu olmaya odaklanın. Kazancınızda artış görülebilir. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN KOVA : Yabancılar, uzaktan eğitim ve yüksek öğrenim konuları gündeminizde olacak. Hukuki konularının aktif olduğu bir dönem, sevgili Kova’lar. Bu dönemde üst bilgiye olan merakınız artacak ve bu konularla ilgili eğitimlere katılacaksınız.  Yazmak ve yayıncılık konuları gündeminizde olacak. Yazılarınızı internetteki siteler aracılığıyla sizden uzaktaki herkesle paylaşabilirsiniz. Maddi kazancınızı bu şekilde elde edebilirsiniz. Kendi hayat felsefenizi oluşturma, bilgiyi yayma konusunda daha kararlı davranacaksınız. Uzun zamandır görülen bir davanız sonuçlanabilir. Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

YÜKSELEN BALIK : Sizin için çözülmesi gereken ama krize neden olan konuların gündeme geleceği bir dönem, Balık’lar. Ortak kazanımlar ve miras konularıyla ilgili sıkıntılı ve can sıkıcı bir süreç olabilir. Krediler ve borçlanmalar söz konusu olabilir, dikkatli harcama yapmalısınız. Uzun zamandır ertelediğiniz bir ameliyat varsa bu dönemde gündeme gelebilir. Hastaneyle ilgili işlemler söz konusu olabilir. Kendinizi gerçekleştirme konusunda temkinli davranmakta fayda var. Depresif ve psikolojik travmalar içinde olabilirsiniz. Bu durumu atlatmak için daha neşeli ve pozitif olmaya gayret gösterin.   Doğum haritanızla ilgili daha fazla ayrıntı öğrenmek ve iletişime geçmek için burayı tıklayın.

Sevgiyle…

ŞERİFE ESEN

Bir Cevap Yazın

%d