GEZEGEN TRANSİTLERİ

JÜPİTER KOÇ TRANSİTİ

Photo by Pixabay on Pexels.com

BÜYÜK BAŞLANGIÇLARA HAZIR MISIN?

Uzun süredir Balık Burcunda olan Jüpiter; 11 Mayıs 2022 itibariyle Koç burcuna geçiş yapacak. 11 Mayıs- 28 Ekim tarihleri arasında Koç Burcunda olacak. Bu tarihler içinde 28 Temmuz’a geldiğimizde geri hareketine (retro) başlayacak. 28 Ekim tarihinden sonra yeniden Balık burcuna kadar gelip gerilemeye devam edecek. Ardından 28 Kasım’da retro hareketini bitirip; ilerlemeye başlayacak. 21 Aralık’ta yeniden Koç Burcuna geçiş yapacak ve 16 Mayıs 2023 tarihine kadar Koç Burcunda kalacak.

11 Mayıs- 28 Ekim KOÇ BURCU

28 Temmuz-28 Kasım Retro (KOÇ- BALIK)

26 Kasım- 20 Aralık Düz hareket (BALIK)

20 Aralık 2022- 16 Mayıs 2023 (KOÇ BURCU)

Jüpiter yıllık transitinde her burçta yaklaşık bir sene kalır. Ve Güneş etrafındaki yolculuğunu 12 yılda tamamlar. Bu nedenle her burca geçiş yaptığında 12-13 yıl öncesinde neler yaşadık, yeniden hatırlamamız gerekir.

Jüpiter Balık döngüsü bize tamamlanma için fırsatlar sunar. Retro hareketine başladığında gezegenler, (yeniden geçtiği yere geldiğinde) o dönemleri gözden geçirir, analizini, sağlamasını yaparız. Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında yaptıklarımız, o gündemimizde ne varsa yeniden hatırlayacağız. Jüpiter, iyicil enerjilerin yanında büyüten bir etkiye de sahiptir.

Jüpiter Koç Burcunun 6° derecesine kadar ilerledikten sonra geri hareketine başlayacak. Ateş elementindeki gezegenleriniz var ise ( Koç, Yay ve Aslan burcunda yerleşmiş, ilk on derece) temsil ettiği konularda sizi olumlu etkileyecek, harekete geçmeniz konusunda destekleyecek diyebiliriz.

Koç Burcu, Mars yönetimindeki ateş enerjisinin ilk neferidir. Başlatan, öncü ve liderdir. Jüpiter’in Koç transiti ile büyük bir adım, yenilikler ve ilkler yaşayabiliriz. 2010- 2011 yılları arasında hayatlarınızda neler yaşadınız, hangi alanlarınızda ilkler vardı, bunları nasıl deneyimlediniz? Bütün bu yaşadıklarınız size bugün yaşayacaklarınız konusunda rehberlik edecektir.

Jüpiter Koç burcuna geçerek; Balık enerjisinde olan bizlerin hayatında aksiyon getirecek. İlerleyen günlerde 29 Mayıs’ta Koç Burcundaki Mars ile kavuşacak ve bir süre yan yana hareket edecekler. Bu da kendi evinde, tahtında olan Mars’ın enerjisini daha da büyütmesine neden olabilir. Mars Koç burcunda; ateşi, savaşı, saldırganlığı, ilkleri, başlatmayı anlatır. Jüpiter; uluslararasını, yüksek eğitimi, yabancıları, dinleri ve din adamlarını, hayat felsefemizi, cemaatleri ve tarikatları anlatır. Bu iki ana başlık iç içe geçtiğinde dünyayı ilgilendiren savaşın gidişatını değiştirecek olan dini liderlerin söylemlerini duyabiliriz. Ayrıca üniversitelerde oluşabilecek gerginlikleri, cemaat liderleriyle ilgili alınabilecek kararları anlatabilir. Jüpiter aynı zamanda yüksek yargıyı da anlatır. Yüksek yargıda ilk kez tanık olabileceğimiz kararlarda olabilir.

Dünyada tanınacak olan yeni liderler, yeni inanç sistemleri, hayallerin yeni mecralarda gerçekleşmesi… Jüpiter Balık Burcunda Neptün ile kavuştuğunda denizlerdeki kirliliği gözler önüne sermişti. Şimdi ise Koç Burcuna geçişiyle ateş enerjisini yükseltebilir. Umarım yaşanmaz ama yangınları arttırabilir. Hava sıcaklıklarının ani artışına sebep olabilir.

Jüpiter; hayatımızdaki inançlarımızı temsil eder. Haritanızda hangi burçta yer alıyorsa o burcun özellikleriyle inanırsınız, idealleriniz o yönde olur. Koç ise; atılgan, savaşçı, özgürlükçü ve ilklerin peşinde koşan bir inanca sahipsiniz. Boğa ise; konfor alanınız, zevkleriniz, sizin olana sahip çıkma konusundaki inancanızla hayata tutunursunuz, anlamına gelir.

Yeni başlangıçlar ve hedefler ister bu transit bizden. Özellikle retro yapacağı dönemlerde (içinde bulunduğumuz aylara geri döndüğünde) size yaptıklarınızın karşılığını verecektir.

Ülkemizin haritasında 10. ev alanına düşüyor, bu transit. Özellikle 3°Koç burcundaki Jüpiter& Mars kavuşumu çok önemli. Bizim Ülkemizin haritasındaki 4. evde duran (ülkenin sınırları ve muhalefet partileri) 4° Mars gezegenin ( askeri gücünün) tam karşısında. Ülke haritalarında 10. ev iktidarı anlatır. İktidarın gücünü kullanırken sertleşebileceğini, söylemlerin keskinleşeceğini ve muhalif olan kesimlere yaptırımlarının sert olabileceğini, anlatabilir. Jüpiter; yabancılar demiştik, Mars ile birleşince yabancı devletler ile ilgili askeri operasyonları, denizlerde hareketliliği anlatabilir.

Kendimiz ile ilgili inançlarımızı, hayatla ilgili ideallerimizi ve hayallerimizi tazelememiz gereken bir zaman. Bunu yaparken zorlanacak mıyız? Evet, başlamak zordur. İlk adımı atmak kolay değildir, elbette. İçinizde hayatınızla ilgili nasıl bir planınız var? Ya da artık plan dahi yapmıyor musunuz? Balık enerjisi önünü göremez karanlığına düşülürse; kabule geçer ama bıkkındır, bitkindir ve böyle gelmiş böyle gider, enerjisi taşır. Koç ise duramaz yerinde, isteseniz de istemeseniz de sizi harekete geçirir.. O nedenle iyi hedefler koyun önünüze. Olması gereken olacak mutlaka ama siz nasıl karşılayacaksınız?

Geçmiş yıllarınıza dönüp bakın, 2010 – 2011 yılları arasında neler yaşadınız, öğretisi ne olmuş size? Bu dönem yepyeni inançlar, yüksek idealler ve hedefler, vicdan, adalet ve merhamet tohumları ekin ruhlarınıza.

Güneş tutulması döneminden Ay tutulmasına doğru giderken ve üzerine Merkür’de retroya başlamışken; bırakmanız gereken ne varsa bırakacaksınız( akrep tutulmasıyla) arkanızdan dönen işleri, dedikoduları duyacaksınız(Merkür retrosuyla)başlamak kalacak size. Yine ve yeniden başlamak…Bir döngüyü bitirip yenisine başlamak, mevsimler gibi, doğanın muhteşem döngüsü gibi. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Burçlara Göre Etkileri

Koç ve Yükselen Koç :

Bu transit sizin yaşamsal motivasyonlarınızı anlatan, birinci evinizde gerçekleşecek sevgili Koç’lar. 2010- 2011 yılları arasında yaşadığınız olayları ve durumları gözden geçirirseniz, bu gününüze ışık tutacaktır. Yeni bir döngüye başlamak üzeresiniz. Kendinizi ifade etme ve varlığınızı ön plana çıkarma konusunda daha cesur olacaksınız. Bu cesaret bazen saldırgan tutumlar sergilemenize neden olabilir, aman dikkat. Koç burcunun tez canlılığıyla sabırsız olabilir, aldığınız kararları hemen hayata geçirmek isteyebilirsiniz. Aşk hayatınız, ikili ilişkilerinizde bir dönüm noktasındasınız. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Boğa ve Yükselen Boğa :

Bu transit sizin kapalı alanınız olan, geçmişinizi ve bilin dışınızı temsil eden ev alanında gerçekleşecek sevgili, Boğa’lar. 2010-2011 yılları arasında yaşadıklarınızla paralel olarak deneyimler sunacaktır. Ancak artık bir döngü kapanacak der. Kadersel koşulların içinde barındıran bu ev alanında yapmanız gerekenler olduğu kadar dikkatli davranmanız gerekenlerde var. Feda ettiğiniz ve uğruna kendinizi adadıklarınızla ilgili mücadelenizi doğru yönlendirmelisiniz. Kendinizi geçmişinizle, bilin dışınızla savaşırken bulabilirsiniz. Kurban olma ya da kendinizi kurban etme duyguları yoğunlaşabilir. Bu durumdaki kişilere de yardım etme konusunda daha aktif rol üstlenebilirsiniz. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

İkizler ve Yükselen İkizler:

Sizin arkadaşlıklar, umutlar, gelecek hayalleriniz ve üyesi olduğunuz grupları temsile den ev alanınızda gerçekleşecek bu transit, sevgili İkiz’ler. 2010- 2011 yılları arasında neler yaşadığınızı yeniden gözden geçirebilirsiniz. Yeni ve belki de ilkleri yaşayacağınız bir döngü başlıyor. Gruplar içinde daha özgür olmak, liderlik yapma isteğiniz artabilir. Üyesi olduğunuz grup ve topluluklarda yönetici olabilirsiniz. Hedefleriniz ve idealleriniz konusunda daha cesur davranacaksınız. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yengeç ve Yükselen Yengeç :

Sizin kariyeriniz, mesleki anlamdaki hedefleriniz, toplumun sizi nasıl gördüğünü anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu transit, sevgili Yengeç’ler. 2010 – 2011 yıllarında neler yaşadıysanız, bu alanda benzer temaları yaşayabilirsiniz. Yepyeni bir döngü başlayacak. Kendinizi iş ve kariyer anlamında ortaya koyarken daha cesur hissedeceksiniz. İş yaşamında ya da yaşadığınız çevrede bir şeye önderlik edebilirsiniz. Alacağınız terfi ya da başarı ödülünü uzun zamandır bekliyor olabilirsiniz. Bir proje başına geçerek ünlenebilir, popüler hale gelebilir, terfi alabilirsiniz. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Aslan ve Yükselen Aslan :

Bu transit sizin hayattaki felsefenizi, inançlarınızı, yüksek eğitim hayatınızı, uluslararası ilişkilerinizi, uzak seyahatlerinizi temsil eden ev alanında gerçekleşecek, sevgili Aslan’lar. 2010 – 2011 yılları arasında yaşadıklarınıza benzer temalarla karşılaşabilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz o eğitim kararını (uzaktan ya da yüksek eğitim, yeni bir yabancı dil öğrenmek) cesurca alabilirsiniz. Uzun bir seyahate çıkmak için kendinizi enerji dolu hissedebilirsiniz. Bu dönemde dikkatinizi uzaklar ve yabancı kültürler çekebilir. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Başak ve Yükselen Başak :

Bu transit dönüşümü, krizleri, ortaklı parayı ya da mülkü (miras, eşin ya da ortağın parası) psikolojiyi anlatan ev alanında gerçekleşecek, sevgili Başak’lar. 2010- 2011 yılları arasında yaşadıklarınızda benzer konuları deneyimleyeceksiniz. Vergi ve borçlarla ilgili yeni bir yapılandırma sürecine girebilirsiniz. Psikoloji, ezoterizm ve okült bilgiyle ilgili yeni bir öğrenme sürecinin içinde yer alabilir, bu alanda öncülük edebilirsiniz. Bir krizli durumun içindeyken yakaladıysa sizi olayı büyütebilir. Çözüm ise Koç’un tez canlılığıyla ortaya konabilir. Bu maddi durumlarla ilgili yeni gelişmeler olası. Eş, ortak ya da ortaklı miras konularında gelişmeler. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Terazi ve Yükselen Terazi:

Evlilik, ortaklık ve ikili ilişkiler evinizde gerçekleşecek bu transit sevgili, Terazi’ler. 2010- 2011 yılları arasındaki yaşadıklarınızla benzer şeyleri yaşamanız olası. Bir döngü kapanacak ve yeni bir döngü başlayacak. İkili ilişkilerde uzun zamandır atılması gereken adımlar atılabilir. Bu bir evlilik ya da ayrılık kararı da olabilir. Ama tez canlılıklar birden gerçekleşecek hukuki bir süreç olabilir. Ortaklıktan ayrılma ya da ortak olma kararı da söz konusu olabilir. İkili ilişkilerde popülerliğiniz yani liderliğiniz söz konusu olabilir. Bu transit size evlilik kararı da aldırabilir. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Akrep ve Yükselen Akrep :

Sizin günlük işleriniz ve rutininiz, iş yaşamınız, sağlınızı anlatan ev alanında gerçekleşecek bu transit sevgili, Akrep’ler. 2010- 2011 yılları arasında yaşadıklarınızla doğru orantıda şeyler yaşamanız olası. Yepyeni bir döngü başlıyor. Günlük hayatınıza uzun zamandır yapmayı hedeflediklerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İş yaşamınızda lider pozisyonda görülebilir, liderleriniz tarafından fark edilebilirsiniz. Ani bir kararla iş değiştirebilir, yeni bir sektörde yeniden başlayabilirsiniz. Sağlığınızla ilgili baş bölgesindeki ağrılara ve rahatsızlıklara dikkat edin. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yay ve Yükselen Yay :

Bu transit sizin hayattan aldığınız keyifler, yaratıcılığınız, aşk hayatınız varsa çocuklarınızı anlatan ev alanında gerçekleşecek sevgili Yay’lar. 2010- 2011 yılları arasında gerçekleşen olayların benzerlerini yaşayabilirsiniz. Bu alanda yepyeni bir döngü başlıyor. Hayattan aldığınız zevkler konusunda bir yenilik, bu alanda özgürleşme istediği. Sevgiliniz varsa ve uzun süreli bir ilişkiyse evlilik teklifi alabilir ya da özgürlüğünüzü seçip ayrılabilirsiniz. Yaratıcı yönlerinizi yeniden keşfedebilir, deneyiminizin olmadığı alanlara doğru çekilebilirsiniz. Spora başlamak için istekli olacaksınız, denemediğiniz bir spor dalına ilgi duyabilirsiniz. Ya da hiç aklınızda olmayan bir müzik aletini çalma isteği…Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Oğlak ve Yükselen Oğlak :

Bu transit sizin evinizi, hanenizi, atalarınızı ve köklerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek sevgili Oğlak’lar. 2010 -2011 yılları arasında yaşadığınız deneyimlerin benzerlerini yaşayabilirsiniz. Aile büyüklerinizle ya da evinizin içinde uzun zamandır var olan meselelere çözüm bulabilirsiniz. Ev ve emlak konusunda şanslı olacağınız bir zaman. Evlilik kararı alabilirsiniz. Ev değişikliği, taşınma veya evin içerisinde düzen değişikliği olabilir. Her ne yaşıyorsanız bununla ilgili bir sonuçlanma ve yeni bir başlangıç söz konusu. Evinizin içinde büyüme ve genişleme olabilir, ailenize yeni birileri katılabilir. Toprakla ilgili yatırımlarınız varsa ise bu dönemde değeri artabilir. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kova ve Yükselen Kova :

Bu transit sizin eğitim hayatınız, yakın çevreniz ve kardeşleriniz, ticari ilişkilerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek, sevgili Kovalar. 2010- 2011 yıllarında yaşadıklarınızın benzerlerini yaşayabilirsiniz. Yepyeni bir döngü başlıyor sizin için. İletişim şekliniz, yakınlarınızla olan ilişkilerinizde sözü dinlenen ve popülerliği artan birisi olmanız olası. Yeni projeler ve fikirler, eğitim hayatında yeni adımlar atabilirsiniz. Yakın çevre ve kardeşlerle olan olumsuz ilişkilerde şifalanma söz konusu olabilir. Yeni bakış açıları ve projelerle kendinizi yenilenmiş ve tazelenmiş hissedebilirsiniz. Araba ya da taşıt almak istiyorsanız bu dönemde alabilirsiniz. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Balık ve Yükselen Balık :

Bu transit sizin kendinize ait maddi kazancınızı, hayattaki değerlerinizi ve yeteneklerinizi temsil eden ev alanında gerçekleşecek, sevgili Balıklar. 2010 – 2011 yılları arasında gerçekleşen olaylara bakarak bugünü daha iyi değerlendirebilirsiniz. Yepyeni bir döngü başlıyor, sizin için. Jüpiter girdiği ev alanında büyütme enerjisine sahiptir. Abartıya kaçmadan harcamalar konusunda da uyarıdır, aynı zamanda. Başına buyruk Koç enerjisiyle dikkatli harcama yapmakta fayda var. Yeteneklerinizi, değerlerinizi yeniden keşfedebilir, ilk defa deneyimleyeceğiniz para kazanma yollarını bulabilirsiniz. Büyütme enerjisini de göz önünde bulundurarak hareket etmeliyiz. Mücadele edip öncülük ettiklerimizin bize katkısı nedir? Tüm bunları iyi değerlendirmeliyiz. Siz de kendi haritanızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sevgiler

ŞERİFE ESEN

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: