GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

YILIN İLK AY TUTULMASI “AKREP” BURCUNDA

20190410-78m
12 MAYIS 2022

Galaksimizin Kara Deliğinin İlk Fotoğrafı

Yukarıdaki fotoğraf Samanyolu Galaksisinin içinde bulunana “Kara Deliğinin” ilk görüntüsü. Event Horizon Teleskopu İşbirliği ile Samanyolu galaksimizin merkezindeki Sagittarius A  adı verilen karadeliğin fotoğrafını; Astrofizikçi Ferya Özer tarafından duyuruldu. Güneşimizden 4 milyon kat büyük ve güneş sistemimize yaklaşık 26 bin ışık yılı uzaklıkta. Göğün derinliklerindeki kara deliğin bu dönemde keşfedilmesi ne kadar anlamlı değil mi?

 

Türkiye saatiyle Ankara’ya göre 07:12 2022 de meydana gelecek Akrep’teki ünlü Ay Tutulması.

Yılın ilk Ay Tutulması olmasına rağmen etkileri geçen yılın ünlü Algol sabit yıldızı etkili 19 Kasım 2021 tutulmasına değin uzanıyor.

Ay tutulmaları dolunay zamanlarında gerçekleştiğindendir ki; sonlanma ve ortaya çıkartma enerjisi taşır. Tutulmalarda Dünya, Ay ve Güneş’in günlük seyirlerinin dışında yaşananlar, Dünya’da yaşayan bizleri farklı enerjiler ile etkiler.

Dünyaya çok yakın olacak bu Tam Ay Tutulması. Uzun zamandır beklenilen ve tedirgin enerjileri barındıran Akrepteki Ay Tutulmasına geldik, bile.

Çok şey okudun, izledin belki kafan karıştı, yüreğin kabardı. Negatif olana yoğunlaştın belki, nasıl bir kriz olabilir daha dedin?

Sabit enerjilerin yoğun hissedileceği bir tutulma. Direnme ve sabitlik enerjileri aktif olabilir. Lakin bizden istenen bırak ve yoluna devam et. Su grupları ve sabit burçlarda gezegeni olanlar 25 derecesinde (-/+ 3) yoğun hissedecekler. Su ve grupları olumlu etkilenirken, sabit burçlar( Aslan-Kova, Boğa-Akrep) zorlanabilir.

Akrep Burcu; krizleri, dönüşümü, yok olmayı ve yeniden var olmayı, hayatın karanlık yönlerini, ortak kazanımları, mirası, üreme organlarını, derinlerdeki pis işleri, görünenin arkasındaki yapıları, yeraltı kaynaklarını ve madenlerini sezgiselliği, psikolojiyi, ezoterizmi ve okültizmi sembolleri, dedektifliği, derin kazıları, karanlığı, güç savaşlarını, mücadeleyi, hırsları, kıskançlığı, küllerinden doğan Zümrüdü Anka’yı…

Zümrüdü Anka Akrep Burcunun ve ayrıca modern yöneticisi Plüton’un simgelerinden birisidir. Tam da yeri gelmişken efsanesini kısaca göz atalım mı? Hem sana neden Bilge Kuş dediğimi öğrenmek ister misin?

ZÜMRÜD-Ü ANKA MASALI

Masala göre “Zümrüdü Anka”, “Simurg”, “Phoenix”, “Hüma Kuşu” bilge ağacı adı verilen abanoz, sandal ve od ağacından yapılmış yuvasında yaşayan, (bazı yerlerde Tuğa Ağacı olarak da geçer) Bilge bir kuş. Dünyadaki bütün kuşlara çare olan, onların zor zamanlarında hep yanında olan bir kurtarıcı. Çok uzun yıllar yaşarmış. Öleceğini hissettiğinde kendisini yuvasına hapseder, kuru dallar ile yuvasını sarar, ardından güneş doğduğunda yuvası ile kendisi de yanar. Ve ardından küllerinden yeniden doğar. Bu dönüşüm binlerce yıl devam eder. Sonra bir zaman yolunda gitmeyen bir şeyler olur ve Zümrüdü Anka’ya ulaşmaya çalışan kuşlar ona ulaşamaz. Aradıklarında tek bir ize dahi rastlayamazlar. Akıl danışacakları bilgelik olmayınca düzenleri kalmaz, eski huzurları da.

Ne zaman sonra çok uzak ülkelerin birinde Zümrüdü Anka’nın tüyüne rastlarlar. Böylece büyük bir cesaretle onu aramak için Kaf Dağına gitmeye karar verirler. Ab-ı Hayat suyunun kaynağına sahip, etekleri bulutların  Kaf Dağına doğru yola çıkarlar. Tüm kuşlar için önlerinde aşmaları gereken yedi tane vadi bulunmaktadır.

ilk vadi; irade, istek(nefs) vadisiydi. Burada akıllarından geçen gönüllerinin istediği her şeyi isteyebildiler. Sınırı yoktu, uğraş vermeden istediklerine ulaştılar. Vaad edilen cennet burasıydı, ama sınırları olmayan vadide bir çok kuşu kaybettiler.

İkinci vadi; aşk vadisiydi. Burada gözlerine perde iner ve gördükleri tüm nesnelere aşık olurlar. Onların gerçek hallerinden çok hayal ettikleri suretlerine aşık olur ve peşlerine kapılıp, kaybolurlar.

Üçüncü vadi; cehalet (marifet) vadisiydi. Burada sorgulamayı unuturlar. Sorgulamadıkça kabul eder, kabul ettikçe düşünemez olurlar. Ve böylece tüm arayışlarını unutup, burada kaybolur çoğu.

Dördüncü vadi; inançsızlık vadisidir. Buraya vardıklarında her şeye ve özellikle kendilerine inançlarını yitirirler. Simurg’u bulamayacaklarını, bulsalar da çare olamayacağını söyleyenler, kanadı yaralanan kuşun düşüp öldüğünü ve sonlarının o kuşa benzeyeceğine inanlar, olur aralarında. Geri döner çoğu.

Beşinci vadi; yalnızlık (tevhid) vadisidir. Burada birlikte hareket etmeyi bırakır ve kendi başlarına davranırlar. Herkesi tek başına olmak korkutur. Büyük hayvanlara yem olurlar, birliklerini kaybedince, çoğu.

Altıncı vadi; dedikodu vadisidir. Bu vadiye gelebilen kuşlar, her yerden ses ve fısıltı duymaya başlarlar. Kulaktan kulağa Simurg’un kaybolduğu, tüylerinin yandığı ve en sonunda aslında öldüğü sesleri duyulur. Ve buna inanan pek çok kuş geri döner.

Yedinci vadi; ben vadisidir. Bu vadiye girmeyi başaran kuşlar, birden kendilerinden başkasının sözüne önem vermemeye başlarlar. Herkes kendi dediğinin doğruluğunu savunur ve inanır, benim söylediğim doğru der. Ve sonunda bu vadiden çıkana kadar bu kargaşa devam eder.

Nihayet tüm vadilerden geçip Kaf Dağına vardıklarında dünyadaki tüm kuş türlerinden 30 kuş kalmıştır, geriye. Zümrüdü Anka’nın yuvasına vardıklarında aslında bu 30 kuşun Simurg olduğunu anlarlar. Si; otuz, murg; kuş demektir. Bu yedi vadiyi geçebilen her kuş; bilge, cesur, mükemmel ve kurtarıcıydı. Kendini keşfe çıktığında anlayacaksın, kahramanın içinde bir yerde gizli olduğunu…

Gökyüzü; yedi kat olarak anlatılır, yerin yedi kat altı vardır. Boğaz yedi boğumdur,  yedi uyurlar efsanesi, kainat yedi günde yaratıldığına inanılır. Altay Türklerinde ay tutulmasına “yedi başlı dev”, Kırgız ve Kazak Türklerinde “büyük ayı” takım yıldızına “yedi bekçi” denir. Müslümanlar Kabe’yi yedi defa dönerek tavaf ederler. Yedi gezegen ( jenerasyon gezegenleri dışında Uranüs, Neptün, Plüton) kişisel harita analizlerimizde daha etkin role sahiptir. Bazen yollar çıkmaz sokaklara denk gelebilir. Bazen dar bir sokaktan yemyeşil bir kıra ya da masmavi bir denize gidebilir.

Haydi gel, yeniden an haritamızı anlamaya çalışalım:

Akrep burcunda olan bu ay tutulmasının benzeri 24 derece Akrep’te 16 Mayıs 2003 yılında gerçekleşmiş. 19 yıl önce neredeydik? Neler yapıyorduk? Bu kapanış evresi yeni bir döngü başlıyor hayatlarımızda. Yaptığımız her şey bize dönüyor olacak. Benim Zümrüdü Anka ile tanıştığım dönemdi. Şimdi sana onun hikayesini kendi hayatında da yaşamış, özümsemiş ve neden bu anlatıyı seçtiğini anlamış olarak yazıyorum. Peki ya sende durumlar nedir? Kendini küllerinden yaratmaya, önce yok olup sonra yeniden, var olmaya hazır mısın? Yok olmak, eskiyi geride bırakmak, ihtiyacın olmayanı bırakarak hafiflemek… Bu biraz rahatsız edici olabilir. Ama bizim ülkemizin burcu Akrep ve Akrep stelyumumuz var. Alışığız bu enerjiye, yeniden yine var olmasını hep biliriz. Bumerang etkisi yaratan enerjiler içerisindeyiz, yaşadıklarımızı anlamlandırmaya çalışırken bunu da göz önünde bulundurmamız gerekiyor.

Boğa, yeryüzünü anlatır demiştik. Bu tutulma 19 KASIM AY TUTULMASI nın tam karşısında gerçekleşiyor. Orada atılan tohumlar, atılan adımların gün yüzüne çıkacağını gösteren süreci anlatıyor. Hangi durumlarla karşılaştık? Bu evrede yaptıklarımız neler? Sorumluluk aldık mı? Hepsi ile ilgili gündemlerimiz olacak. Yeryüzünü besleyen kaynaklar yerin altındadır. Eğer oradan sağlıklı şekilde beslenemezse, yaşamın sonu gelir. Görmezden gelinen ne varsa açığa çıkar, Akrep varsa işin içinde. Rahatsız edebilir, şaşırtıcı, olağandışı olabilir ama tüm gerçekliğiyle ortaya saçılır.

Anın Yükseleni İkizler, Ankara’ya göre. Ve yönetici gezegeni Merkür retro hareketine başladı. Her elementte dört yılda bir geri gider. Bundan dört yıl öncesine de gidip bakmamız gerek. O dönemde yapılanlar, söylenenlerin ardındaki gerçekler neler? Tüm skandal durumlar, bilgi kirliliği ortaya dökülebilir. Geçmişin tozlu defterlerindeki toz kalktığında gerçekler şaşırtabilir. Değişken durumlara hazırlıklı olmamızı anlatabilir. Retro Merkür alınan kararları ya da atılan adımları yeniden gözden geçirtebilir.

Venüs ve Şiron Koç Burcunda kavuşum halindeler. Venüs’ün çok rahat etmediği bir alan burası. Şiron ile 15 Mayıs itibariyle tam kavuşumda olması, ilişkilerde şifalanmayı, yaraları sarmayı anlatır. Jüpiter henüz Koç Burcuna 12 yıl sonra (buradan okuyabilirsin) geçiş yaptı. Ve bu tutulmaya destek verenlerden. Olayların hızla ve cesurca büyüyeceğini anlatabilir. Ve maalesef 25 Mayıs itibariyle Mars’ın da Koç Burcuna geçişiyle ormanlardan gelen yangın haberlerini duyabiliriz.

Şifa enerjilerinin de artacağına tanık olabiliriz. Balık ve Akrep bu uyumu halkların şifalanacağını, Akrep konularına ( ezoterizm, okültizm, dedektiflik) ilginin artacağını gösterebilir. Merkür’ün İkizlerde geri gidiyor olması da gizli bilgilerin ortaya saçılacağına işaret edebilir. Tabi dedikodular ve yalan haberler, manipülatif söylemlere de dikkat etmemiz gerek.

Bu tutulmanın yöneticisi Mars Balık Burcunda. Balık enerjisinde birbirinden pek hoşlanmayan iki gezegenimiz yan yana ve bu tutulmaya destek veriyorlar. 18 Mayıs’ta tam kavuşum halinde olacaklar. Mars ve Neptün kavuşumları ya da etkileşimleri çok da istenilen enerjiler barındırmaz. Mars Balık burcunda gücünü kaybetmiş bir haldeyken Neptün’ün Balık enerjisiyle dağılma ya da sisler içinde kaybolmaya getirebilir. Ayrıca Mars bizim bağışıklık sistemimizle ilgilidir, bu nedenle bağışıklık sistemimize özen göstermemiz gerektiğini söyleyebilir. Bir de; “Cehenneme giden yol, iyi niyet taşlarıyla örülüdür.” bu özlü deyişi de aklımızda tutmakta fayda var. Aldanma, aldatma, kendini feda etme baskın enerjiler arasında, dikkat edelim, der gökyüzü. Atılan adımların kadersel yani kaçınılmaz olacağını da anlatabilir. Ayrıca denizlerle ilgili olaylara ve sel ve aşırı yağmurlara da işaret edebilir.

Satürn zorlayıcı bir enerji aktarıyor olacak, evet. Bizi uzun zamandır, Uranüs ile girdiği çatışmalı enerjisiyle kutuplaştırıyor. Şimdi ise dokuzuncu evden yaptığı açıyla yurtdışıyla, hukuki konularla, mahkeme süreçleriyle kısıtlama enerjilerini arttıracağını söylüyor. Üniversiteleri, yüksek eğitimle ilgili konular üzerinde gelebilecek yeni kuralları da anlatabilir.

Tutulma 6. ve 12. ev alanlarında gerçekleşiyor. Güney Ay düğümü bırakmamız ve arınmamız gerekenlerdir, Akrep Burcu da bırakma enerjisi taşır. 6. ev; çalışanlar, halk kitleleri, sendikalar, hizmet ve sağlık sektörü, askeri gücü  temsil eder. Bu konular üzerine Akrep burcunu temsil eden finans ve diğer konularda eklenince zor bir süreç bekliyor. Pahalılık, yaşam şartları zorlanabilir. 12. Evde Güneş Algol sabit yıldızıyla kavuşumda, tanınmış ve tahtında oturan kişilerle ilgili sonlanmalar olabilir. Boğa uzun süredir, sabit kalan figürleri, sanat dünyasından ifşa ve kayıp haberlerini anlatabilir.

Yer hareketliliği uzun zamandır sıkışan enerjiler ile mümkün gözüküyor. Plüton’un bu tutulmaya olumlu açısı, dönüşümün kaçınılmaz destekçisi olacağını söylüyor, adeta. Ve 8. evden verdiği destekte dikkat çekici.

Ülkemizin Akrep stelyumunun üzerinde gerçekleşecek bu tutulma özellikle 24° Akrep Jüpiter’ini çok etkileyecek. Hukuksal süreçleri, üniversiteleri, halkın üzerindeki manipülatif durumları anlatabilir. Ülkenin 5. evinde olması ise çocuklarla ilgili sorunları ve bu konuda dikkat edilmesi gerekenleri(istismar gibi sarsıcı haberleri), aşk skandallarını, cinsel hastalıkları ve borsada oluşabilecek ani dalgalanmaları gündeme taşıyabilir. Ayrıca iktidar ve muhalefet arasındaki gerginliğin artacağını ve giderek sertleşen siyaseti

SABİAN SEMBOLÜ:

YENİ BİR BÖLGEDE KAMP KURAN AMERİKAN YERLİLERİ

Yeni bir yer bulabilmek, bulduğun yere alışabilmek, orada kalabilmek. Değişime ayak uydurabilmek önemli olan. Maddi ya da ruhsal anlamda yeniliğe alışabilme. Yenilik hangi alanda ise ona hızlıca ayak uydurmak gerekliliği söz konusu. Köklenememe, aidiyetsizlik, göçebe yaşamlar. Bulunduğu ortamda ayağının altındaki zeminin kaygan olduğunu hissetme. Kaygı uyandıran durumlar, göçmenlik, çadır ve kamplar. İnsanlara ait olan topraklara girmek, işgal etmek, zorla içeri girmeye çalışmak, yaşam alanından vazgeçmek… Habersiz gelen misafirler.

YÜKSELEN BURCA GÖRE TUTULMA ETKİLERİ

YÜKSELEN KOÇ: Bu tutulma sizin ortak kazançlar ve finansal kaynaklarınızı etkileyecek, sevgili Koç’lar. Eşinizin ya da ortağınızla birlikte kullandığınız mal varlıklarınızı riskli yatırımlardan uzak tutmanızda fayda var. Ezoterizm ve okült konular, psikolojinizle ilgili derinleşme ihtiyacınız beklenmedik bir ameliyat gündeminize gelebilir. Uzun süren bir miras konusu sonuca bağlanabilir. Şifacı yönünüzü ortaya çıkartabilirsiniz, bu dönem. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Bu tutulma sizin karşı evinizde yani karşıt burcunuzda gerçekleşiyor, sevgili Boğa’lar. Elbette önemli ölçüde etkileneceklerdensiniz. İkili ilişkileriniz (ortağınız ya da evliyseniz) bu dönemde kadersel bir süreç içerisinde olacak. Bu bir bitiş veya başlangıç olacak. Ama asla devam eden süreç aynı düzlemde gitmeyecek. Karşınızdaki insanların tüm sırlarıyla yüzleşebilirsiniz. Her şey su yüzüne çıkabilir, artık bırakmanız gereken ne varsa bırakabilirsiniz. Kariyerinizle ilgili hedef koymakta zorlanabilir, yöneticilerinizin artan baskısını daha da fazla hissedebilirsiniz. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Bu tutulma sizin günlük düzeniniz, iş yaşamınız ve sağlığınızı ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek, sevgili İkizler. Aniden çıkan bir rahatsızlıkla hastaneye gidebilirsiniz. Üreme organları, boğaz ve boyunla ilgili rahatsızlıklarınız çıkabilir, kontrollerinizi ve çıkan rahatsızlıklarınızı ihmal etmeyin. İşinizde manipülasyon yaratılabilir. Uzun zamandır hissedilen gerginlik gün yüzüne de çıkabilir. Değişken koşullara ayak uydurabilen yapınızla bu durumu atlatabilir, uzaklardan veya yabancılardan destek görebilirsiniz. Geçmişe ait konular gündeminize gelebilir. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Bu tutulma sizin çocuklarınız, aşk hayatınızla ilgili ev alanında gerçekleşecek, sevgili Yengeç’ler. Cinsel yaşamınız aşk hayatınız oldukça aktif. Çocuklarınızla ilgili krizli ya da çözülmesi gereken bir durumla uğraşabilirsiniz. Açığa çıkan enerjiyi dengelemek ve üstesinden gelmek gündeminizi meşgul edebilir. Çocuk sahibi olmak isteyenler, bu dönemde olumlu sonuçlar alabilirler. Eşinizin parası, ortak kazanımlarınızla ilgili bir süredir kısıtlanma enerjisi içerisindesiniz. Bu durum sizi bir hayli yorabilir, bu dönemde. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN: Bu tutulma sizin eviniz, yuvanız, atalarınızı temsil eden, ev alanınızda gerçekleşiyor, sevgili Aslan’lar. Ailede eskiden kalma ve üzeri örtülmüş ne varsa krizli şekilde ortaya dökülebilir. Ani kopuşlar, tartışmalar ve bitişler yaşanabilir. Evden ayrılma ya da evi terk etmeler, kopan ilişkiler olabilir. Ayrıca beklenmedik ve krizli bir şekilde gelişen taşınma süreci, ev ya da arsa, arazi alımı ve satımı da söz konusu olabilir. İkili ve ortaklı ilişkilerde baskılayan ve kısıtlayan bir süreç devam ediyor. İş yerinizden destek görebiliriniz. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Bu tutulma kardeşler, kuzenler, eğitim hayatınız ve yakın çevre ilişkilerinizle ilgili ev alanında gerçekleşecek, sevgili Başak’lar. Yakın çevrenizle ilgili çözülmesi gereken ne varsa masaya yatırabilir. Bahsedilen kişilerle eskiye ait bitirilmesi gereken tüm hesaplar kapanabilir. Anne ve anne tarafıyla ilgili krizli bir durum çözüme kavuşabilir ya da böyle bir durum açığa çıkabilir. Araç kullanırken şehir içinde yakın mesafelerde azami dikkat etmenizde fayda var. Aşk hayatınızdan destekleneceğiniz ama iş yaşamında daha çok sorumluluk alacağınız bir dönem. Eğitim hayatınız ya da yazınsal sürecinizle ilgili çözümler olası. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ: Bu tutulma sizin kendinize ait kaynaklarınızı, maddi değerlerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşiyor, sevgili Terazi’ler. Harcamalarınıza dikkat etmeniz, elinizdeki imkanları ihtiyatlı kullanmanız gerekiyor. Kendinizi bağlı ya da bağımlı hissettiğiniz ne varsa bu dönemde arınabilirsiniz. Değer algınızla ilgili bir dönüşüm içerisinde olacaksınız. Aile büyüklerinizden destek görebilirsiniz. Aşk hayatınız varsa çocuklarınızla ilgili konularda disipline olmanız gereken bir süreç. Bu konular sizi zorlayabilir. İş hayatınıza dikkat edin, iyi gibi görünen olayların ardında dağılma süreçlerine şahit olabilirsiniz. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP: Bu tutulma sizin birincil motivasyonlarınızı, fiziksel bedeninizi anlatan, sizin burcunuzda gerçekleşecek, sevgili Akrep’ler. Sizin için bir milat. Her şeyi sıfırladığınız bir dönem. Kişisel anlamda da bitmesi gereken ilişkiler, durumlar, olaylar hepsi bitecek. Adeta bir arınma ve topraklanma süreci içerisindesiniz. Aile ve hane içinde, aile büyükleri veya atalarla ilgili bazı durumlarda kısıtlandığınızı, zorlandığınızı hissedebilirsiniz. Yakın çevrenizden, kuzenler, kardeşlerden destek görebilirsiniz. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Bu tutulma sizin kapalı ev alanınızı, geçmişinizi, bilindışınızı, rüyalarınızı temsil eden ev alanında gerçekleşecek, sevgili Yay’lar. Bu dönemde geçmişinizde yaşadığınız tüm krizli durumlar yeniden su yüzüne çıkabilir. Bunları artık taşımaktan vazgeçip bırakmanız ve sizden uzaklaşmasına izin vermeniz gerek. Gizli düşmanlarınızı aniden fark edebilir, beklemediğiniz kişilerin gerçek yüzleriyle karşılaşabilirsiniz. Gel-gitlerinizin yoğun olduğu bir zaman dilimi. Maddi kazancınızın artacağı bir dönem. Yakın çevre ve akrabalar veya aldığınız eğitim yüzünden kısıtlandığınızı, engellendiğinizi hissedebilirsiniz. Kendinizi ruhunuzun enerjisini çalan vampirlere karşı karşı koruyun. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK: Bu tutulma sizin üyesi olduğunuz gruplar, büyük arkadaş ve iş topluluklarını, gelecek hayallerinizi temsil eden ev alanında gerçekleşiyor, sevgili Oğlak’lar. Arkadaş gruplarınızla, geleceğe dair hayallerinizle ilgili bir dönüm noktası. Krizli bir durum çıkabilir, bu ortamlardan ayrılabilirsiniz. Kendinize ait planlarınız ve geleceğe dair hedefleriniz konusunda daha kararlı davranacaksınız. Aşk hayatınız ve çocuklarınızla ilgili konularda daha yumuşak bir tavır içerisinde olmanız gerekebilir. Maddi konularda kısıtlayıcı etkiler devam ediyor. Bu alanda kuracağınız sistemle durumu kolay atlatabilirsiniz. İletişimde ve yakın çevrenizle ilişkilerinizde daha bağışlayıcı tavırlar sergileyebilirsiniz.  Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA: Bu tutulma sizin kariyerinizi, hedeflerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek sevgili Kova’lar. Yepyeni bir döngünün eşiğindesiniz. Karar vermeniz gereken durum, işiniz ve gelecek hedefleriniz. Ortaya çıkan krizli bir durumla işinizden ayrılabilirsiniz. Ya da bulunduğunuz işteki mevcut durumunuzu bırakıp bambaşka bir alanda çalışmaya başlayabilirsiniz. Geçmişte bırakmanız gereken enerjiler var. Bu yenilenmesi gereken hedeflerinizde olabilir. Yuvanızda ya da evinizde çözümlenmesi gereken durumlar söz konusu olabilir. Uzun zamandır süregelen kimliğinizle ilgili savaşınız bu alanda kendinizi yeniden yapılandırmanızı isteyecek sizden. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK: Bu tutulma sizin hayat felsefenizi, hukuki konuları, yüksek eğitimi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek sevgili, Balık’lar. Hayat felsefenizi yeniden yapılandırmak, bu alanda krizli bir sürecin sonuna gelmek… Hukuksal süreçleriniz, devam eden davalarınız sonuçlanabilir. Alamadığınız bir yüksek eğitim diplomasını ya da bitiremediğiniz bir kursu sonuçlandırabilirsiniz. Ani ve fevri çıkışlardan kaçınmanızda fayda var. Geçmişiniz, bilindışınız sizi zorlayabilir. Hayatınızın her alanını yeniden ve yine anlamlandırmaya çalışabilir, hayat felsefenizi yeniden oluşturmak isteyebilirsiniz. Yabancılarla, uluslararası ilişkilerde yeni bir sürecin içerisinde olabilirsiniz. Doğum haritanızda nasıl etkiler aldığınızı merak ediyorsanız, bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

Sevgilerimle

ŞERİFE ESEN

Bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: