GEZEGEN TRANSİTLERİ

VENÜS İKİZLER TRANSİTİ

(23 HAZİRAN – 18 TEMMUZ)

“Aşk yeniden Akdeniz’in tuzu gibi aşk yeniden…”

woman statuette during golden hour
Photo by Etienne Marais on Pexels.com

Hayatımızın tüm cıvıltılı renklerini içinde barındıran Venüs gezegeni 23 Haziran itibariyle İkizler Burcuna geçiyor. Yaza merhaba dediğimiz günlerde enerjilerimiz yüksek, kanımız hızlı akacak.

Sevgiyi, aşkı, sanatı, kadınları, kedileri, maddi kaynaklarımızı, değer verdiklerimizi, öz değerimizi, tanrıçaların en güzeli Afrodit’i temsil eder, Venüs. Söz sahibi olduğu Boğa burcundan İkizler Burcuna geçişinde neler olur? Haydi gelin birlikte bakalım:

Yaz aylarına hareketlilik, içimizde akan coşkun dereler, kısmetlerin çoğalması ve neşe geliyor. Uyum içinde olmak bu dönem en çok yapacaklarımız arasında. Yeni kısmetler, etrafımızda çoğalıp, gözümüze çarpar, bu dönemde. Yakın çevre tanıştırmaları, akraba içi ziyaretlerde bu dönemki aktiviteler arasında yer alıyor.

Venüs Boğa Burcunda adalet, sabitlik, sakinlik, durağanlıktadır. İkizler burcunun etkisiyle birlikte canlanır, yerinde duramaz, neşeli, hoş sohbet, konuşkan, sosyalleşmek isteyen, aklında ve çevresinde ikinci ihtimali bulunduran, diliyle ve keskin zekasıyla da cazibesini taçlandıran oluverir. Entelektüel konulara daha yoğun ilgi duyarız. Hobilerimiz varsa onlarla ilgilenebiliriz. Eğer yoksa yeni hobiler edinebilirsiniz, bu dönem.

İkizler Burcu değişken bir burçtur. Kararlarını çok çabuk verir ama çabukta vazgeçer. Atik ve hızlı olması Venüs’ün temsil ettiği konularda da bu etkilerin yoğun şekilde yaşayacağımız anlamına geliyor. Flörtöz ortamlarda daha çok vakit geçireceğiz. “Maymun iştahlı olma” sözünü sık duyabiliriz.

İkizler Burcunun yönetici gezegeni olan Merkür’de İkizler’de seyrine başlamıştı. Bilgi akışı, iletişim, yakın çevre, kısa seyahatler, kuzenler, kardeşler, kısa eğitimler ve kurslarda tanışılacak insanlar, hayatlarımıza yeni renkler getirecektir. Bu dönemde birçok sanat etkinliği, iletişim araçlarıyla alakalı yeni gelişmeler, sosyal medya, gazeteler, basın- yayın organları, öğretmenler, öğrencilerle ilgili olumlu gelişmeleri duyabiliriz.

Bu dönemde çok laf, konuşmanın negatif yönünü üzerimize çekmesek iyi olur, karmanın lordu Satürn retro hareketinde iken. Başkalarının ikili ilişkileri, aşk, dedikoduları çok ortada olabilir. Bu kadar İkizler vurgusu varken gökyüzünde; yanlış anlaşılmalara, ikiyüzlülüklere karşı da uyanık olmamız gerekiyor.

İştahımız merak konusunda artacaktır. Değişken burcun etkisi altındayken yeni başlangıçlardan çabuk sıkılabilir, fikir değişikliğine gidebiliriz. Bizi ilgilendiren olaylar ve kişiler daha çok bilgili, entelektüel kişiler olacaktır. Bu ortamlara da çekilebiliriz.

Gönlümüz, daldan dala konmak isteyen kuş misali yerinde durur mu? Yazmak, araştırmak, el sanatları ve eserleri, konuşarak ve sosyal medya yoluyla ünlenen isimleri sıklıkla duyabiliriz. Kendimizi ifade etmek isteyeceğiz, bu aralar. Her türlü ilişkimizde kendimizi anlatmak, anlaşılmak birincil motivasyonumuz olacak.

Kaşif ruhumuz ile yeni maceralara atılmak , keşifler yapmak isteyecek. Reklamcılık sektörü, yazılım ile ilgili alanlarda yeni gelişmeler olası. Bu dönemde mantığımız daha ön planda olacak.

GEZEGEN ETKİLEŞİMLERİ

29 Haziran’da Jüpiter ile olumlu bir açı gerçekleştirecek. Büyük işler, projeler için seni desteklerim, diyor. Her şey birden çok ve fazlaca… Çoğalan, artan bir enerjiyle gelecek olan her ne ise kuvvetli gelecek. Hem de Yengeç Burcundaki yeniay gününde. Yeni tohumlar ekerken hayatlarımıza ve seçimlerimizi yaparken ileride, hasat edeceklerimizle karşılaştığımız an, o kadar uzakta değil.

13 Temmuz’da Satürn’den destekleyici bir enerji alıyor. Geçmişten gelen hak edişlerimizi elde edebiliriz. Düzen kur sistemini oluştur diyor. İlişkin, maddi kazanımların ve değerlerin için harekete geçebilirsin, ben yanındayım diyor. Attığın tohumların filizlenme zamanı belki de. Karar vermemiz gereken olaylar, vazgeçmemiz gereken durumlar… Satürn kısıtlar, tekilliğe düşürür düşüncelerini.

14 Temmuz’da ise Neptün’den olumsuz bir enerji akışı var. Kararsızlık ayrıca dağılma enerjisi yüksek olacak gibi. Sislerin ardından gerçeği görmek mümkün mü? Kaybetme hissimiz de yüksek. Savrulmadan, kanma ve kandırılma durumlarına düşmeden sağ salim bu etkileri atlatmak için gerçekçi olmamızda fayda var.

Bizim haritamızda Venüs’ümüzün bulunduğu ev, burç konumu nedir? Tüm bunlarda bizim kendi hayatımızda nasıl etkilerin olacağını gösterir. Sizde kendi haritanızda bu transitin nasıl gerçekleşeceğini merak ediyorsanız bizimle buradan iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

Koç Burcu: Kardeşleriniz, kuzenleriniz, yakın çevreniz, yapacağınız kısa seyahatler, alacağınız kısa eğitimleri temsil eden ev alanında bu transiti yaşayacaksınız, sevgili Koç’lar. Yeni eğitim ve tatiller sizi bekliyor bu dönemde. Kardeşleriniz, yakın akraba ve çevrenizle güzel zamanlar geçirebilirsiniz. Ayrıca bu kişilerden güzel haberlerde almanız mümkün. Aileniz, yuvanızla daha çok ilgileneceksiniz. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Boğa Burcu : Maddi kaynaklarınız, size ait olan değerleriniz öz sevginizle ilgili ev alanında gerçekleşecek bu transit sevgili Boğa’lar. Bu alanda yeni ve hızlı gelişmeler yaşanabilir. Para kaynağı ile ilgili yeni gelişmeler, yatırım fırsatları doğabilir. Yeni olana daha çok ilgi duyabilirsiniz. Yeni gireceğiniz ortamlarda gelen iş tekliflerini değerlendirebilirsiniz. Bu dönemde yakın çevrenizle daha çok iletişim halinde olacak, kısa ziyaretlerde bulanacaksınız. Yoğun bir iletişim sizi bekliyor. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

İkizler Burcu: Ve her şey sizden önde olmanızı, ortaya çıkmanızı bekler, sevgili ikizler. Sizin burcunuzda gerçekleşecek bu transit yaşamdaki birinci motivasyonlarınızı hareketlendirecek. Fiziksel bedeninizle ilgili çabuk kararlar verip hemen uygulamaya koyabilirsiniz. Hayat amacınızı yenide keşfedeceksiniz. Maddi anlamda kendinizi daha güvende hissedebilir, kendinize verdiğiniz değeri arttığını gözlemleyebilirsiniz. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yengeç Burcu : Sizin kapalı ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Yengeç’ler. Bilinçdışınıza yönelebilir, bu konularla ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Gizli düşmanlarınız, geçmişten gelen travmalarınız konusunda da bu dönem bilgi akışının hızlı olduğu bir dönem. Kendinize çekilmek istediğiniz, inzivada olmaktan huzur duyduğunuz zamanlar. Sağlık kontrollerinizi yaptırın. Evcil hayvanlarınızla ilgili dikkatli davranmanız gereken bir dönem. Hayattaki birincil motivasyonlarınız açısından da destekleneceğiniz yeniden parlayacağınız zamanlar, iyi değerlendirin. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Aslan Burcu : Sizin arkadaş topluluklarınız, üyesi olduğunuz kulüpler, gelecek hayallerinizle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Aslan’lar. Yeni bir topluluğa girebilir, topluluk içerisinde yepyeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Hareketli günler sizi bekler. geleceğe dair yeni planlar ve düzenlemeler, fikir alışverişleri, yardım kuruluşları ile ilgili çalışmalarınıza ağırlık vereceksiniz. Bu dönemde sağlığınıza dikkat etmeli ve kontrollerinizi yaptırmalısınız. Arkanızdan çevrilen tüm işler gün ışığına çıkabilir. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Başak Burcu :Sizin hayattaki hedefleriniz, kariyer alanınızı temsil eden ev alanında gerçekleşecek bu transit sevgili Başak’lar. Bu dönemde kariyerinizde terfi, yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Hak ettiğiniz yere gelebilirsiniz. Birden fazla işle uğraşmak zorunda kalabilir ama hepsini başarıyla bitirebilirsiniz. Bu dönemde çabuk ve aktif oluşunuz sizin yükselmenize ve üstleriniz tarafından ödüllendirilmenize sebep olabilir. Uzak arkadaşlarınız, üyesi olduğunuz topluluklar ve geleceğe dair planlarınızda güzel gelişmeler var. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Terazi Burcu : Sizin hayat felsefeniz, uzaktan eğitim konularınız, uzak seyahatler, uzak akrabalarınızı anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Terazi’ler. Uzun yolculuklarda yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Havada bir aşk kokusu da olabilir. Yüksek eğitim anlamında yeni fırsatlarla karşılaşabilir bunu değerlendirmek için hızlıca kararlar alabilirsiniz. Kariyeriniz açısından da güzel bir dönemdesiniz, sizi besleyecek gücü kendi içinizde bulacaksınız. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Akrep Burcu : Sizin ortak mal varlığınız, kazançlarınız ve miras evinizde gerçekleşecek bu transit sevgili Akrep’ler. Bu alanda yeni ve hızlı kararlar verilebilir. Bu bir hızlıca alınan ameliyat kararı da olabilir. Ezoterik ve okült bilgiye ulaşma konusunda çok şanslı olacağınız bir dönem. Hayat felsefenizle ilgili yeni ve sağlam kararlar alabilir, yüksek eğitime başlayabilirsiniz. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Yay Burcu : Sizin karşıt evinizde, eşiniz, ortağınız, danışmanlarınız, davalarınızı temsile eden ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Yay’lar. Bu alanda yeni başlayan hikayeler olası. Yeni bir aşk hikayesinde eğlenceli zamanalar sizi bekler. Mevcut ilişkinizde ise yine eğlenceli ve neşeli zamanlar yaşayabilirsiniz. Kısa seyahatlere çıkabilir, bilgiye, maceraya birlikte doyabilirsiniz. Bu dönemde harcamalarınıza ve borçlanmaya dikkat ederseniz kazançlı çıkacak olan yine siz olacaksınız. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Oğlak Burcu : Sizin günlük işlerinizi, iş yerinizdeki hayatınızı, sağlığınızı, evcil hayvanlarınızı anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Oğlak’lar. Bu alanda yeni ve hızlı gelişmeler yaşanabilir. Zihninizin yoğun olduğu bir dönemdesiniz, beyninizi yormamaya dikkat edin. Bilgi birikiminizle ön planda olabilirsiniz. Sağlığınız konusunda ihmalci davranmayın, kontrollerinizi yaptırın. Evlilik ve ortaklık hayatınızda olumlu ve size güç veren gelişmeler mevcut. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Kova Burcu: Aşk hayatınız, spor etkinlikleriniz, çocuklarınız, hayattan aldığınız zevklerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşiyor bu transit sevgili Kova’lar. Bu dönemde aşk hayatınız oldukça hareketli gözüküyor. Bu dönemde sizde yepyeni bir aşka yelken açabilirsiniz. Yakın arkadaş çevrenizden birisiyle tanıştırabilirsiniz. Yatırımlarınızla ilgili hızlı kararlar almamanızda fayda var. Sağlığınız ve iş yerinizle ilgili güzel gelişmeler olabilir. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Balık Burcu: Sizin evinizi, aile hayatınızı, atalarınızı, arsa ve emlak konularınızı temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek bu transit sevgili Balık’lar. Bu alanda yeni gelişmeler olabilir. Uzun zamandır almayı planladığınız evi ya da arsayı alabilir, ev içinde tadilat ya da değişiklik yapmak istiyorsanız yapabilirsiniz. Aileniz içinde hoş ve eğlenceli vakitler sizi bekler. Aşk hayatınız yaşamdan aldığınız sevkler konusunda da şanslı bir dönemdesiniz. Kişisel haritalarınızla ilgili danışmanlık almak istiyorsanız buradan iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmek Dileğiyle

Şerife ESEN

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: