GEZEGEN TRANSİTLERİ

MARS BOĞA TRANSİTİ

(05 TEMMUZ- 20 AĞUSTOS 2022)

man holding a hammer
İçinizdeki gücü sanata verin.

Mars, Güneş etrafındaki dönüşünü yaklaşık 686 günde tamamlar. Yıl içerisinde geri hareketleri yani retrosu da olur. Bir burçta yaklaşık iki ay kalır. Bizim dünyamızın dışındaki ilk gezegendir.

İlk burcumuz Koçu ve sekizinci burcumuz olan Akrep’in yöneticisidir. Savaş, mücadele, hareket, vücudumuzun savunma sistemini, sertliği ve bazen öfkeyi, kavgayı ve bazen çocuksuluğu anlatır.

Haritamızda bizim savunma şeklimizi temsil eder. Öfkemizi nasıl yansıtırız ya da hayatla mücadelemizi nasıl gerçekleştiririz? Erkek haritalarında kendini gösterme şekli olurken kadın haritalarında; çekildiği, ilgi duyduğu karşı cinsi anlatır. Dayanıklı, lider, başkomutan gibi orduları yöneten, gözü karadır Koç burcundayken. Patavatsız, heyecanı, adrenalini yüksek, kabana sığmayandır. Akrep burcunda ise aşırı manipülatif, kaostan beslenen ama krizleri çözmekte mahir olandır.

Bencil yönümüzdür, duygularıyla ya da empatiyle çok işi olmayabilir. Savaş Tanrısı Ares ile özdeşleştirilir. Yardımsever ve dürüsttür. Arkadan iş çevirmez. Askeri alanda başarı, cerrahlık, spor faaliyetlerinde sağlar, bir haritada güçlü konumdaki ise.

Yöneticisi olduğu Koç burcundan 5 Temmuz itibariyle Boğa Burcuna geçiş yapacak. Boğa sabit niteliği olan, sağlamcı bir toprak burcudur. Öfkesini hemen göstermez. Harekete geçmekte zorlanır. Benim olanı muhafaza etmeliyimdir. Konfor alanı olarak gördüğü yerden yani güvenli alanından çıkmak istemez. Lakin Mars az önce de bahsettiğimiz gibi hareket isteyecektir, savaşmak mücadele etmek, gitmek isteyecektir. Bu nedenle sabırsızlık, biriken öfke ve bizi güvenli alanlarımızdan çıkartma isteği enerjileri gerginleştirebilir.

Mars Boğa transiti ülkemiz açısından da önemli bir yere sahip. Güneş, Jüpiter, Venüs Akrep olan bir ülke haritasının tam karşısında ilerleyecek olması; toprak ve gıda ile ilgili gelişmeleri anlatabilir. 13 Temmuz’daki Oğlak Burcunda gerçekleşecek dolunayda Güneşimizin tam karşısında, Mars Boğa’da olacak. Pluto etkili bu dolunay çok ses getirecek gelişmelerin habercisi gibi.

Gökyüzünde; Uranüs uzun zamandır Boğa Burcunda ve ay düğümleri yani tutulmalarda Akrep- Boğa aksında. 31 Temmuz’dan başlayarak Ağustos 1, 2, 3 günleri çok dikkat çekici. Kuzey Ay düğümü, Uranüs ve Mars Boğa Burcunda tam kavuşum halinde olacaklar. Peki bu ne demek? Geçen yıldan bu yana yaşanılan ekonomik zorluklar, besin zinciri, sahip olduklarımız, maddi kazanımlarımız, değerlerimiz konusunda daha çok mücadele edebileceğimizi gösterir. Ayrıca Uranüs’ün burada olması gideceğimiz yolda keskin ve sıra dışı kararlar alınabileceğini de anlatır. Aniden ve şaşırtıcı kararlar, daha çok mücadele etmek bazen savaşmak zorunda kalabiliriz. Bu kendimize ait olanlar, konfor alanlarımız, değerlerimiz konusunda da olabilir.

Mars aynı zamanda Akrep Burcunun da yöneticisi demiştik. Boğa- Akrep Burcunun tam karşısında duruyor. Bu da daha çok kriz demek. Karşı tarafta olan yönetici, gücünü tam veya istediği gibi kullanamaz. Geçmişe bağlılığı getirir, koyar önümüze. Ama Uranüs ve kuzey ay düğümü gideceğin yol burası der. Zorlansan da, çok çaba harcasan da burası.

8 Ağustos civarında Satürn ile gergin bir açı gerçekleştirecekler. Ağustos başında hareketli, sahip olduklarımıza değer vermemiz ve korumamız gerektiğini öğreten bir dönem olacak. Satürn ne anlam taşıdığı geçirdiğimiz üç yılda çok iyi kavradık. O düzen ister, bizi kısıtlar, enerjini dengede tut, kurumsal bir yapıda ol, der. Değdiği alanı kısıtlamaya ve kalıp içerisine sokmaya çalışır. Buradaki etkileşimde zaten huzursuz bir yerleşimi olan Marsı zorlar.

Bize ait olan tüm duyguları Mars’ın agresifliğine ve öfkesine kapılmadan dışa vurmayı başarabiliriz. Ayrıca Satürn’ün kısıtlayıcı ve baskıcı yanını görmektense ( hayat seçim üzerine kurulu) yapılanmaya, köklenmeye ve düzen kurmaya odaklanarak bu dönemi atlatmayı başarırız.

İçimizdeki gücü ancak yaratıcılığa, sanata, bizi mutlu eden ve keyif verenlere aktardığımızda, ruhumuzu besleyebildiğimizde yolumuzun engebeleri bizi ileriye taşır.

Yükselen Burcunuza Göre Etkileri

Koç Burcu : Maddi kaynaklarınız ve/veya değerlerinizi ilgilendiren ev alanında daha çok hareketlilik var, sevgili Koç’lar. Bu alanda yapacağınız yeni gelişmeler ve atılımlar olacaktır. Kendi kaynaklarınızı kullanırken daha dikkatli ve temkinli davranmanızda fayda var. Bu alanda ani ve birden kararlar almaktan sakının. Çünkü bu dönemde değerlerinizle ilgili yeni ve kadersel kararlar almak zorunda kalabilirsiniz. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Boğa Burcu : Hayattaki birincil motivasyonlarınız, fiziksel görünüşünüz ayrıca sağlığınızla ilgili ev alanında hareketlilik var, sevgili Boğa’lar. Bu alanda bir süredir değişim rüzgarları esmekte. Sizi taşıyacak olan güç yine sizin içinizde var olan güçtür. Fiziksel anlamda kendinizi çok fazla yormamaya dikkat edin dahası özen gösterin. Ani hareketler, öfkeli tutum içerisinde olmamaya özen gösterin. Fiziksel anlamda kazalara açık olduğunuz bir dönemdesiniz. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İkizler Burcu : Sizin bilinçaltınız, kadersel koşullarınız ayrıca gizli düşmanlarınızı anlatan ev alanınızda hareketlilik var, sevgili İkizler. Bu alanda her zamankinden daha fazla enerji sarf edebilirsiniz. Bu alandaki döngüleri günlük yaşamınızda fazlasıyla hissedebilirsiniz. Rüyalarınız aktif. Bunun yanı sıra içsel ve bastırdığınız öfkeniz su yüzüne çıkarsa, kendinize şaşırmayın. Bu alanda daha sakin olmaya ve ani kararlar almamaya özen gösterin. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yengeç Burcu : Hayalleriniz, planlarınız veya üyesi olduğunuz gruplar içerisinde haraketlilik söz konusu sevgili Yengeç’ler. Bu alanlarda atacağınız adımlar ve mücadele verdiğiniz konular sizlerin her zamankinden daha fazla efor sarf etmenize neden olabilir. Kişisel çıkarlarınız ile üyesi olduğunuz grup içerisindeki çıkarlarınız çatışabilir. Yeni hedefler veya hayaller peşinde koşacak gücü içinizde bulabilirsiniz. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Aslan Burcu : Kariyer hayatınız, hedefleriniz, üstleriniz yani patronlarınızla ilgili konularda mücadele gerektiren konular üzerine yoğunlaşabilirsiniz. Bu alanda bir süredir devam eden değişim hız kazanabilir. Ve böylece sizin açınızdan iş ve kariyerinizle ilgili hareket ve ani değişimler söz konusu olabilir. Dikkatli ve dahası sağduyulu adımlar atıp önünüzü görmenizde fayda var. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Başak Burcu : Yüksek öğrenim, uzaktan eğitim, yabancılar ve ayrıca hukuki konularla hayatınızın felsefesini oluşturduğunuz alanlarda hareketlilik söz konusu sevgili Başak’lar. Bu alanlarda kadersel dönüşümlerde yaşayabilirsiniz. Değişimin hız kazanacağı zamanlardan geçerken daha fazla enerji harcayabilirsiniz. Ayrıca hukuki anlamda var olan bir süreçte de mücadele etmeniz olası gözüküyor. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Terazi Burcu : Ortak maddi kazançlarınız ya da krizli süreçleriniz, gündemde olmayan bir ameliyat gibi alanlarda hareketlilik söz konusu sevgili Terazi’ler. Psikolojinizle ilgili danışmanlık alabilir, bastırdığınız öfkenizi dışarı yansıyabilir. Bir ortaklı iş ya da ezoterik ve okült konularla ilgili girişimde bulunabilirsiniz. Yine de ileriyi görerek hareket etmenizde fayda var. Bir miras konusu gündemde yerini alırsa temkinli ve sağduyulu davranın. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Akrep Burcu : Karşıt burcunuzda yani karşı evinizde gerçekleşecek bu transit; evlilik, ikili ilişkiler veya ortaklı konularınızda hareketlilik getirecek sevgili Akrep’ler. İlişkilerdeki bu hareketlilik sizlere yeni yollar açacaktır. Ayrıca hız kazanacak gelişmeleri de yaşayabilirsiniz. Ani değişim getiren konularda ve kararlarda dikkatli ve sağ duyulu hareket etmenizde fayda var. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yay Burcu : İşiniz, günlük yaşantınız, çalışma koşullarınız ve sağlığınızla ilgili alanlarda hareketlilik söz konusu sevgili Yay’lar. Her zamankinden daha çok enerji sarf etmek ve bu alanda mücadele vermek zorunda kalabilirsiniz. Dahası hızlı ve ani değişimlere açık olmanızda fayda var. Sakin ve dikkatli adımlarınızı ileriyi görerek atmanızda fayda var. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Oğlak Burcu : Aşk hayatınız, hayattan aldığınız keyifler, zevkler, sanatsal faaliyetleriniz ve varsa çocuklarınızla ilgili hareketli zamanlar içerisindesiniz, sevgili Oğlak’lar. Bu alanda hızlı gelişmeler ve heyecan dorukta olacaktır. Mücadele ve savaşma enerjisi yüksek, siz siz olun sakinliğinizi ve soğuk kanlılığınızı elden bırakmayın. Ayrıca enerjinizi, olumlu yönde aşk hayatınıza, yaratıcılığınızı keşfedeceğiniz alanlara yönlendirmenizde fayda var. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kova Burcu : Aile hayatınız, yuvanız, kökleriniz ve atalarınızla ilgili hareketli zamanlar sizi bekliyor. Aile içi çatışmalara dikkat edin. Ev içinde de hareketli zamanlar. Bir girişimde bulunup ev, emlak almaya niyetlenebilirsiniz. Ev içerisinde yeni düzenlemeler ve gelişmeler söz konusu. Birden bir taşınma ya da evlenme ya da ayrılık kararı alabilirsiniz. Ve alınan bu karar kadersel olacaktır. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Balık Burcu : Bu dönemde iletişim şekliniz, yakın çevreniz, kardeş ve kuzenlerinizle ilgili sıcak ve hareketli zamanlar sevgili Balık’lar. Yakın yerlere aniden seyahate gidebilirsiniz. Trafikte dikkatli davranmanızda fayda var. Ani ve şaşırtıcı gelişmeler eğitim hayatınızda da söz konusu. Ayrıca iletişim şeklinize dikkat edin, öfkenizi yakın çevrenize istemeden de olsa yansıtabilirsiniz. Bu dönemde sakin ve uzlaştırıcı tavırlar içerisinde olursanız, bu sıkışık dönemi daha rahat atlatırsınız. Kişisel haritanızdaki etkilerini merak ediyorsanız buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: