GEZEGEN TRANSİTLERİ

MERKÜR YENGEÇ TRANSİTİ

(05 TEMMUZ-19 TEMMUZ 2022)

close up of a statue of hermes
Photo by Allec Gomes on Pexels.com

Merkür, yöneticisi olduğu İkizler Burcundan daha sakin ve duygusal özellikteki Yengeç Burcuna geçiş yapacak. Kısa bir süre seyahat edeceği bu burçta bakalım bize neler diyecek?

Hayatımızdaki hareket enerjisi biraz daha sakinleyecek. Aynı gün Mars’ta Koç Burcundan Boğa Burcuna geçiş yapıyor. Daha ihtiyatlı elbette garantici tavırlar içinde olacağız. Çünkü önceliğimiz güven, huzur ve sağduyulu hareket etmek olacak.

Merkür hepimizin bildiği; iletişim, öğrenim ve öğretim, haberler, kısa seyahatler, yakın çevre ve akrabalar, kuzenler ve dahası elbette kardeşlerimizi anlatır. İkizler burcunda iken hızına yetişilmez Tanrı Hermes’in.

Bizim ülkemizin 12. evi İkizler Burcu yönetiminde, gizli saklı işler, ilişkiler, dedikodular, yasak ilişkiler… Neler duymadık ve dahası neler izlemedik değil mi? Şimdi artık daha güven içeren, hassas, duygusal ve manevi yönü güçlü iletişim içerisinde olacağız.

Kurban bayramının da denk gelmesiyle daha çok aile ile iletişim, eskiye özlem duymak, fotoğraflara, yazılmış eski mektuplara ( hala duruyorsa) bakmak önceliğimiz olacak. Ama geçmişe takılıp kalmak bizi gündemimizden kopartır, dikkatli davranmalıyız.. Olaylara ya da zamana bakarken objektif bir bakış açısı yakalayamayabiliriz.

16 Temmuz 2022’de saat 22:29 ‘da Güneşin Kalbine yerleşecek Merkür. Bu dönemde dua ve dileklerin kabul olduğuna inanır, kadim uygarlıklar. Bir ulak olarak bilinen Merkür, kralın tahtında olacak. Elbette bizim isteklerimizi, dualarımızı iletecek, kulağına fısıldayacak. Aile kurmak, ailevi konular aktif olur bu süreçte.

Dua ve dilek kapılarının açık olduğuna ve söylenen sözlerin önemli olduğuna da. Aynı gün gökyüzünde akşam saatlerinde Ay- Fomalhaut sabit yıldızı ( balığın ağzı olarak bilinen) kavuşumu da var. Bu da demek oluyor ki enteresan zamanlar içerisindeyiz, yine. Gökyüzü bu nedenle şifa dağıtacak.

Yengeç negatif yönde kullanıldığında yani abartıldığında histeri krizlerine neden olur. Yani hep ben haksızlığa uğradım, kader bana hiç gülmedi, ne varsa eskiye dair hepsi güzeldi. Bu tuzaklara düşmeden hareket edersek, köklerimize bakıp, ileriye sürgün veren dallarımızı görebiliriz.

Ülkemizin birinci ev alanında transit gerçekleşecek. Bu da daha çok ben diyeceğimiz dahası birincil motivasyonlarımıza eğileceğimiz anlamına gelir. Küçük hatırlatma empati yeteneğimizi kaybetmeden yapmayı başarabiliriz.

Yengeç ünlülerinin seslerini daha çok duyabiliriz. Bu dönemde iletişim açısında onlar için güzel bir zaman dilimi.

Kendimizi ifade ederken de daha duygusal davranışlar sergilememiz mümkün. Göz pınarlarında biriken yaşlarımız akmaya çok müsait olacak.

Eskimeyen şarkılar, eskimeyen şiirler ve tabii ki dostlar. Duygularınız yoğunlaştığında kalem ve kağıtla bütünleşin. Kalem ve kağıt size iyi gelecektir. Bazen de eski düşünce kalıplarından, fikirlerden ya da konuşmalardan vazgeçmek gerekir. Bırakır mıyızı? Peki böylelikle düşünce tarzımızı değiştirip alanlarını genişletir miyiz? Sakinleşmeye, sağlam kararlar almaya ihtiyacımız olduğu bi dönemdeyiz. Bunu düşünce yapımızda da uygulayacağız.

Sevgilerimle, görüşmek üzere…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: