GEZEGEN TRANSİTLERİ

VENÜS YENGEÇ TRANSİTİ

(18 TEMMUZ – 11 AĞUSTOS)

three people on a wooden fishing docks
AİLE OLMAK, GÜVEN DUYGUSU VERİR

GÜVENLİ LİMAN NERESİ

Astroloji de gezegen transitlerinin yükselen burçlara göre bizi etkiler. Gezegen hangi alanımızda ise o alanın konuları öne çıkar. Tabi bu gezegenin kendi doğası ( temsil ettikleri) geçtiği burç, aldığı açılar ile de anlam kazanır.

Venüs, mitolojide Afrodit’i temsil eder. Aşk, güzellik, sanat, yaratım, keyiflerimiz, zevklerimiz, kurduğumuz ilişkiler…

Venüs, Zodyak’ta iki burcun yöneticiliğini üstlenmiştir. Birisi Boğa ve bir diğeri Terazi. Boğa yönüyle öz-sevgimizi, kendimize verdiğimiz değeri, maddi ve manevi değerlerimizi, konfor alanımızı temsil eder.

Terazi’de ise ilişkilerimizi, evlilik ve ortaklı işlerimizi, ben olmaktan artık bize geçtiğimiz durağı temsil eder.

18 Temmuz- 11 Ağustos 2022 tarihleri arasında Yengeç Burcunda olacak. Buradaki seyrini sever, Venüs. Yengeç aileyi, sahiplenmeyi, dişil enerjiyi, bereketi ve bolluğu anlatır. Aynı zamanda fazlaca sahiplenmeyi ve benden olanın haricindekileri tanımıyorum, düşünesini de. Yani fanatizmi ve aşırı duygusallığı. Rahat ettiği yerde olması, temsil ettiklerini kolaylıkla açığa çıkarması anlamını taşır.

Evliliklerde güven duygusu, aile olma isteği, aileye sığınma ve ailenin koruyuculuğunda olma isteğimiz artacak. Evde vakit geçirmek, ev toplantıları, aile ile çıkılacak seyahatler, gündemde… Dahası kendimizi aile ortamında hissettiğimiz yerlerde olma isteğimiz artacak.

Evlilik törenleri, evlilik haberlerini sıklıkla duyabiliriz. Aile içerisinde küçük partilerle yapılan düğün törenleri daha tercih edilen olacak.

Birçok kişinin ilişkisinde evlilik kararları aldığını duyabiliriz. Yengeç ayıca ev, emlak konularıyla da alakalıdır. Aile içinde alınan bir kararla ev, arsa ya da gayrimenkul alınabilir. Su kenarları, yapılacak tatillerde önceliğimiz olabilir. Paramızı aile ya da hane içinde alınacaklara ayırmamız bu dönemde mümkün.

Duygularımızla hareket edebileceğimiz bir dönem gibi gözüküyor. Kadınlar, kadın sanatçılar ön planda olacaklar. Yemek pişirmek, yapmak her zamankinden daha keyifli gelecek, bize.

VENÜS’ÜN YAPTIĞI AÇILAR

Kuzey Ay Düğümü Boğa burcunda, Uranüs Boğa’da ve Mars’ta Boğa burcunda. Ve tüm bunların yönetici gezegeni Boğa ile uyumlu Yengeç Burcunda. Ağustos başından itibaren gökyüzünde Venüs’ün temsil ettiği konuların kadersel boyutlarını, harekete geçme enerjisini ve bunun aniden şok edici tarzda oluşunu izleyeceğiz.

Tarım ve gıda ürünlerinin gündeme gelmesi, kadınlarla ilgili kadersel kararların alınması, ev ve emlakla ilgili konulardaki kararlar gündem oluşturabilir.

Yengeç burcundan çıkmadan önce Oğlak burcundaki Plüton ile gerilimli bir açı yapacak. 9 Ağustos tarihine dikkat. Plüton Oğlak’ta uzun zamandır, sağlamlığımızı sınamaya devam ediyor. Binanın sağlamlığını, ilişkilerin sağlamlığını, yaptığımız anlaşmaların, ortaklıkların sağlamlığını sınayacak, bu defa. Temeli sağlam olmayan yıkılır ama dönüşerek. Bırakmak isteyip de bırakamadığımız ne varsa bıraktıracak. Bitmesi gereken ve kangrene dönmüş bir ilişki gibi.

Yeraltında olanı çıkartıp, yasak bir ilişki gözler önüne serer. Ve bunu tüm çıplaklığı sergileyerek, yapar. Bütün çürümüş olan ilişkileri de öğrenebiliriz, bu süreçte.

YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE ETKİLERİ:

KOÇ BURCU:  Eviniz, yuvanız ve aile büyüklerinizle hoş vakitler geçirebilirsiniz, sevgili Koç’lar. Aile içindeyken kendinizi daha mutlu hissedip, çeşitli organizasyonlar düzenleterek aile bireylerini bir araya getirebilirsiniz. Uzun zamandır almak istediğiniz evlilik kararını alabilirsiniz. Ev içerisinde yeni düzenlemelere girişebilirsiniz ya da içinde güvenli olacağınızı hissettiğiniz başka bir eve taşınabilirsiniz. Köklerinizle ilgili çalışmalar yapabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BOĞA BURCU: Yakın çevreniz, komşularınız, kuzen ve kardeşlerinizle hoş vakitler geçirebilir, kısa seyahatlere birlikte çıkabilirsiniz, sevgili Boğa’lar. Mutlu olduğunuzu hissedeceğiniz anları yakın çevrenizle çoğaltacaksınız. İletişimde de sizi mutlu eden ilişkiler içindesiniz. Eğitim hayatınızda da olumlu gelişmeler var. Teknoloji ile yapacağınız alış veriş ya da satıştan olumlu dönüşler almanız mümkün. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İKİZLER BURCU: Maddi ve manevi kazanımlarınızla ilgili olumlu gelişmeler var, sevgili İkizler Burcu. Kendinize verdiğiniz değeri daha da önemseyeceğiniz, bir zaman. Paranız bereketlenip kazancınız artar, bu dönemde. Çünkü karlı yatırımlar yapabilirsiniz. Kendinize ait maddi kazanımda artışlar görülmesi mümkün. Doğru ve yerinde adımlar atmanız, sizin olanın değerini arttırmanız, kendinize olan güveninizi tazelemenize neden olacak. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

YENGEÇ BURCU: Sizin kendi burcunuzda gerçekleşecek bu transit, birincil motivasyonlarınızı yakından ilgilendirecek, sevgili Yengeç Burçları. Fiziki açıdan sizi daha da görünür, kılacaktır. Bedensel değişimler yapmak isteyebilirsiniz. Kendinizi farklı bir imajla sunmak istemeniz, Venüs’ün iş başında olduğunu gösterir. Aileniz ve sevdiklerinizle de göz önünde olacaksınız. Bu açıdan olumlu ve daha hassas olabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ASLAN BURCU: Kendinizi dinlemek, geçmişinizle hesaplaşmak ve bilinçdışınızdakilerle masaya oturmak isteyeceksiniz. Doğru ya da yanlış, güzel ya da çirkin geçmişse dair her ne varsa bunlarla hesaplaşmak. Sağlığınızla ilgili ihmal ettiğiniz kontrollerinizi yaptırın. İş yeriniz ya da günlük yaşamınızla ilgili değişmesi gerekenler değişecek ve dönüşecek. Size ait olmayan ne varsa geride bırakmanız gerekecek. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BAŞAK BURCU: İçinde bulunduğunuz sosyal gruplar, üyesi olduğunuz arkadaş toplulukları içinde yeni ve olumlu gelişmeler yaşanabilir, sevgili Başak Burçları. Ait olduğunuz yerlerde aile sıcaklığı duyacaksınız ve bu gruplara güveniniz artacak, güven tazeleyeceksiniz. Ayrıca çeşitli davetlere ve organizasyonlara katılıp, orada bir aşk ilişkisine yelken açabilirsiniz. Sonuçta ideallerinizi ve hedeflerinizi belirlerken daha güvenli limanlara demir atacaksınız. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

TERAZİ BURCU: Yaşamdaki kariyer hedefleriniz, toplumun sizi algılayış şekli ile ilgili olumlu gelişmelerin yaşanacağı bir dönem, sevgili Terazi Burçları. Kariyeriniz, patronlarınız ve aile hayatınızla ilgili güven içeren durumlar hakim olacak. Aldığınız kararların içinize sindiğini fark edeceksiniz. Yine de duygusal kararlar vermekten kaçının. Kendinizi ailenizin yanındaymış gibi güven içinde hissedeceksiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

AKREP BURCU: Uzak yerlere seyahat edip, uzaktan aldığınız eğitimde keyifli zamanlar geçirebilirsiniz, sevgili Akrep Burçları. Bir tatil planı yapıyorsanız, bunu ailenizle ya da kendinizi yanlarında aileden biri gibi hissettiğiniz insanlarla yapabilirsiniz. Hayat felsefenizde olumlu yönde gelişmeler olası. Uluslararası düzeyde yayıncılar, yabancılarla ilgili konularda şans sizden yana olacak. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YAY BURCU: Krizleriniz, ani çıkan bir operasyon, ortaklı para konularınız ve psikolojinizle ilgili alanda olumlu etkileşimler var, sevgili Yay Burçları. Ortaklı paranız ya da yatırımlarınızda olumlu gelişmeler yaşanırsa şaşırmayın. Psikoloji, ezoterizm ve okült konulara ilginiz artar ve öğrenmek isteyebilirsiniz. Banyo ve tuvaletle ilgili tadilat ya da yenileme gözüküyor, gibi . Bu dönemde gizli ilişkiler ortaya çıkar, dikkat. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

OĞLAK BURCU: Sizin ikili ilişkiler, ortalıklar evinizde gerçekleşecek bu transit sevgili Oğlak Burçları. Evlilik kararı alabilirsiniz. Evliliğinizde sorun varsa bu çözülüp tatlıya bağlanır. Karşıt burcunuzda gerçekleşen bu transit sizi evliliğiniz konusunda adımlar atmanız için destekleyecektir. Elbette danışmanlıklarınız, ortaklıklarınız konusunda da şanslı olduğunuz bir dönem. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

KOVA BURCU: İş hayatınız ve günlük rutinleriniz, sağlığınızla ilgili olumlu gelişmelerin gerçekleşeceği bir dönem sevgili Kova Burçları. Günlük düzeninizi yeniden oluşturup; ayrıca yeni iş fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bir evcil hayvan edinip; altınızda çalışan insanlarla aile olduğunuzu hissedebilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

BALIK BURCU: Aşk hayatınız, yaşamdan aldığınız keyifler ve zevkler daha bir anlamlı artık sevili Balık Burçları. Birisinize evlilik teklifi yapabilir ya da birisinden evlenme teklifi alabilirsiniz. Aile gibi hissetmenin sizin için her zamankinden daha büyük önemi var. Yatırımlar konusunda da şanslı bir dönemdesiniz, yine de dozu kaçırmamanızda fayda var. Aşk sizin için bu dönem öncelikli. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Görüşmek Dileğiyle…

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: