YENİAY YAZILARI

ASLAN YENİAYI (5 ° )

22 TEMMUZ 2022

lion king isolated portrait wildlife animal
ASLAN YENİAYI, ASLAN KRAL SAKİNCE İZLİYORKEN

KRALLAR SAHNEDE

Aslan Yeniayı bizlere aşkı, sahnede olmayı, çocukları, yeteneklerimizi, sanatçıları, tahtlarında oturan Kral ve Kraliçeleri, yakın arkadaşlarımızı, riskli yatırımlarımızı sahneye taşıyacak.

Zamanın ne kadar baş döndürücü olduğunu hepimiz anladık, Sevgili Bilge Kuş. yılın yedinci ayıda bitmek üzere. Yılın ilk yarısını atlattık, gerideki tutulmalara hazır mıyız?

Ankara’ya göre 5° Aslan Yeniayı 20:55 civarında gerçekleşecek. An haritasında Kova Burcunun 24° yükseliyor ve retro Satürn tam üzerinde. Her ne kadar eğlenmek, aşk hakkımız olsa da diğer tarafta karmanın lordu, buradayım diyor.

Kişisel haritalarınızda 3 ile 7 derece arasında Aslan, Kova ve Boğa, Akrep’te gezegenleriniz varsa etkilerini daha net hissedeceksiniz. Haritanızda özellikle Kova ve Aslan ile temsil edilen evlerde hareketlilik ve karşılıklı dengelenme söz konusu olacaktır. Bir yandan hayatın akışına kendimizi kaptırmak için heyecan duyarken, diğer yandan yani karşıdan bunu engelleyen, sınırlayan tavırlarla ile karşılaşmamız mümkün.

Yeniaylar artık hepimizin bildiği yeni bir dönemin başlangıcı, atılan tohum. Ateş enerjisinin yüksek olduğu bir dönem. Jüpiter’den destek alırken, bizi hangi halde yakaladıysa bu durumu büyütecektir.

ASLAN YENİAYI

Hangi Anlarımızda Etkiyi Göreceğiz ?

Aslan yeniayı, haritanın altıncı evinde gerçekleşecek. Günlük rutinlerimiz, evcil hayvanlarımız, alt kadromuzda çalışan insanlar, kronik hastalıklar, hizmet sektörü; işçiler, memurlar, askerler, öğretmenler, sağlık çalışanları, doktorlar, askerler, polislerle ilgili yeni bir döngünün başlayacağını anlatır. Elbette sağlık denilince akla ilk gelen salgındaki vaka sayıları ve bununla ilgili bilememiz gereken haberler. Bu alanlarda temsil dilenlerin daha göz önünde olacağını da. Ayrıca Satürn’ün birinci evde olması; bu alandaki hak ve özgürlük arayışlarını, eşitlik isteğini ve bunların geçmişten beri gelen sorunlar olduğunu… Artık çözüm getirilmesi gerekliliğini de anlatır bize.

Birincil motivasyon geçmişte verilmesi gereken hakların gündeme gelmesi olacak. Bu konularda çok mücadele verildiğini ve somut adımlar atılması gerektiğini de anlatır, bu görünüm.

Keskin söylemler, egolu tavırlar, kibirli yönümüzü ortaya çıkarır. Haritada en dikkat çeken Merkür Aslan ile Uranüs, Mars, Kad (Boğa) gerilimli açısı. Bu üçlü bir süredir birlikte ve Mars 1 Ağustos tarihinde tam kavuşum yapacak, Uranüs ile. Yer hareketliliği, para piyasaları, gıda sektörüyle ilgili ani ve şoke edici gelişmeleri anlatır. Merkür ile Uranüs’ün bu görünümü; ani ve beklenmedik şekilde halkın hayatına giren yasaları, eğlence sektörünü, gençleri, dijital para piyasalarını etkisi altına alır.

Beklemediğin haberleri,( Uranüs Boğa- Merkür Aslan) taht oyunlarını oralar değerli olan ne varsa, uğruna savaşılanları (Mars Boğa) dijital ortamda videolar ile oyun şeklinde sergileyebilirim, der gökyüzü.

Yaşamlarımızda vazgeçemediğimiz, konfor alanlarımızın değiştiği dönemdeyiz. Ama zorlanmıyor muyuz? Kesinlikle zorlanıyoruz. Sahip olduklarımızdan vazgeçiyoruz, değiştiriyoruz ve özgürleşiyoruz. Değişime, özgürleşmeye, sabit fikirlerini de bırakmaya hazırlıklı ol, diyor evren.

Ateş enerjisinin yüksek oluşu; havanın kuruluğuna ve bu nedenle sıcaklıklarının yükselmesine sebep olacak. Bu durum orman yangınlarına ve alınacak önlemlerinde artmasına neden. Eğlence sektöründe çıkabilmesi mümkün tartışmalara da dikkat etmek gerekli. Enerji hatlarından çıkabilmesi mümkün olumsuzluklara da dikkat, diyor evren. İletişimle ilgili kazalara, trafikteki sıkıntılara dikkat edin, der.

Jüpiter’in Olumlu ve Olumsuz Etkileşimi

Jüpiter Koç Burcundan destek verecek, Aslan yeniayına. Şans ya da siz ona ilahi bir dokunuş deyin bize el uzatacak. Yeteneklerimizi ortaya koymamız için büyük bir fırsat önümüze gelir mi sizce de? Aslan yeniayı hangi ev alanınızda gerçekleşecek ise bu alanda bir parlama ve yardım elinin uzanmasıyla ani bir büyüme içinde bulabilirsiniz, kendinizi.

Gözden kaçırılmaması gereken ise Jüpiter’in geri hareketine başlamak üzere oluşu. An haritasında durağan pozisyonda olacak. Yani hak edişlerin zaman alabileceğini, geçmişe ait hak edişlerin elde edilebileceğini de anlatır, bizlere. Tekrar gözden geçir diyecek bizlere, Koç Burcundan Balık burcuna doğru geri giderken. Planların ve döngülerin için hazırlık yap, sana bir kere daha şans vereceğim, demek ister bizlere.

Aslan, maden olarak altını temsil eder. Altın piyasasında hareketliliği Jüpiter’den aldığı olumlu etkiyle deneyimleyeceğiz. Biraz neşeyi, eğlenmeyi hak etmedik mi? Sanatçıların, yeteneklerini sergileyen ve sahnede olan insanların ön plana çıktığını görürüz, bu zamanda. Ve tabi ki eğlence mekanlarından da sıklıkla adından söz ettirir, bu dönemde. Sürpriz aşkları ve çocuk haberlerini duyabiliriz.

Venüs ve Jüpiter arasında da gerilimli bir enerji akışı var. Bu durum harcamalarımıza yansıyabilir. Estetik, güzellik ve lüks harcamalarında abartıya kaçabiliriz.

Aynı zamanda liderlerin yani Kral ve Kraliçelerin söylemleri de ani ve şaşırtıcı biçimde para piyasalarının dengeleri bir anda değişir. Günlük hayatımızı, ticaretimizi, keyiflerimizi etkiyecektir, bu durum.

Aslan vücudumuzda kalp bölgesini temsil eder. Kalbimizi iyi korumalı, kontrollerimizi yaptırmalıyız bu dönemde. Boyun ve göğüs bölgesindeki ağrılara dikkate almalıyız. Uranüs iş başında anilik ve şoke etkisi verir.

Haydi gelin şimdi de Sabian Sembolüne bir göz atalım:

SABİAN SEMBOLLERİ

“ESKİ MODA ‘MUHAFAZAKAR’ BİR KADIN GÜNCEL BİR KIZ İLE KARŞILAŞIYOR.”

Aslında tam da bu yeniay semboliğine uygun. Eski ve yeni karşılaşması. Tecrübeli ve acemi olan, ilk ve birçok kez denenen, karşı karşıya. Bırakılması gerekenler ve yeni şeyler keşfetme hevesi. Akrep ve Boğa tutulması da bizi bırakmamız gerekenler yönünde tabiri caizse iteklemiyor mu? Eskiyi artık sana ait olmayanı bırak ki geleceğe giderken daha hafif olabilesin. Ve bugün bunu yaparsan ancak başarabileceksin. Hangi yönümüzü bırakmalıyız? Geçmişin tüm yaşanmışlarını ya da tecrübelerini çöpe atarak mı ilerleyeceğiz? Çağa ayak uydurmak zorunda kaldığımızın hepimiz farkındayız. Biz istemesek de gözle görünmeyen bir virüs tüm dünyayı değiştirmedi mi? Meslekler, alışkanlıklarımız, uzaklar yakın, yakınlar uzak olmadı mı?

Her iki yakada olmalı hayatlarımızda. Ama bağımlılıklardan ve fanatizmden uzak durarak. Aslında hayat ne geçmiş ne de gelecek. Yaşadığın an’a sığdırabildiğin kadar, yaşamak. Hepsi bu. Akıl ve mantık süzgecinden geçirerek, evren bunu bize dayatmadan bırakılması gerekenleri bırakarak yola devam etmek.

Hayat renklerden ibaret, tek renk bütünü içine alabilecek kadar geniş ve sonsuz iken, neden bu ikilem? İnsanın kurdu içinde derdi, babaannem. Sizi, sizden başkası anlayamaz. Çünkü şifresi de kilidi de sizsiniz içinizdeki kapıların.

TÜRKİYE HARİTASINA GÖRE ETKİLERİ

Ülkemizin ikinci evinde gerçekleşecek olan bu yeniay, ekonomi, finans ve bize ait değerlerimiz için yeni bir adım atılacağını gösteriyor. İktidar cephesinden, maddi alanda rahatlatıcı ve destekleyici açıklamalar mümkün gözüküyor. Ama toplumsal hareketlilik, derneklerin ve sivil toplum kuruluşlarının ülkenin ekonomisiyle ilgili sert söylemlerine de şahit olabiliriz. Hak ve adalet arayışı, mahkemelerden çıkan kararların şaşkınlık yaratacağına şahit olabiliriz. Ayrıyeten yurtdışından gelen, uluslararası düzeyde söylemler de ülke gündemine şaşırtıcı şekilde düşer, bugünlerde.

Her ne olacaksa, kaderlerimize çentik atıyor. Aslan ve Kova demek; ben ve toplum demek. Aslan ateşiyle heyecanlandırır, Kova soğukluğuyla sakinleştirir. Son olarak bizleri yükselen burçlarımıza göre nasıl etkileyecek ona da bir göz atalım:

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

YÜKSELEN KOÇ: Sevgili Koç’lar sizlerin; aşk hayatınız, çocuklarınızla ilgili alanlar, yetenekleriniz ve spor alışkanlıklarınızı ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bir ilişkiniz yok ise aşk kapınızı çalar, şaşırmayın. Yeteneklerinize göre bir alanda kendinizi ifade edip, gösterebilirsiniz. Çocuklarınız varsa onlarla ilgili gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ayrıca bir çocuk sahibi olmakta isteyebilirsiniz. Spora başlamanız mümkün bu dönemde. Arkadaşlarınızla keyifli ve eğlenceli bir tatile çıkma kararı almanız da olası gözüküyor. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Sevgili Boğa’lar sizlerin eviniz, haneniz, atalarınız yani kısacası evinizi ilgilendiren alanda gerçekleşecek, Aslan Yeniayı. Bu alanda yeni kararlar verip, bunları uygulayabilirsiniz. Yer değişikliği yapabilir ayrıca taşınmazlarınızla ilgili yeni kararlar verebilirsiniz. Kariyeriniz ve aile hayatınızla ilgili ikilemde iseniz yeni kararlar almanız mümkün. İletişim şeklinize dikkat edin, çünkü bu tutumunuz kararlarınızda etkili olacaktır. Geçmişinizden ilahi bir destek gelirse şaşırmayın. Ailenizde bir güneş gibi parlayabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Sevgili İkizler sizin yakın çevreniz, kardeş ve kuzenleriniz, kısa seyahatleriniz, eğitim hayatınız ve iletişim şeklinizle ilgili ev alanında gerçekleşecek, Aslan Yeniayı. Kısa ve eğlenceli seyahatlere çıkabilir veya ayrıca yeni projelere başlayabilirsiniz. Bu adımları atarken oldukça heyecanlı olabilirsiniz. Ticari işlerinizde hareketlilik ve birden parlama söz konusu, keşfedilebilirsiniz. İletişiminiz yoğun olabilir, yakın çevrenizde yeteneklerinizle ön planda olacaksınız. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Sevgili Yengeçler, sizin kendinize ait değerleriniz, öz-sevginiz ve maddi kaynaklarınızla ilgili ev alanında gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bu alanda sürpriz gelişmeler yaşanabilir. Kazancınız ve yeteneklerinizle artış gösterebilir. Üstlerinizden destek görebilir veya yeni bir iş teklifi alabilirsiniz. Bu konuda şans sizden yana. Üyesi olduğunuz topluluklarla ilgili şaşırtan haberler alabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN:  Sevgili Aslan’lar, sizin birincil motivasyonlarınızı, ihtiyaçlarınızı, fiziksel görünümünüzü etkileyen ev alanınızda gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Yani sizin burcunuz ve siz, sahnede olacaksınız. Kişisel anlamda yaptıklarınız ve yetenekleriniz ayrıca yaratıcılığınızla ışığınızı sergileyeceksiniz. Karşıt evinizden yani ilişkiler alanından bazı kısıtlanmalar ve engellemeler yaşayabilirsiniz. Bu iki alandan dengeyi korumaya çalışın. Uzaklardan, yabancı yerlerden olumlu etkiler söz konusu. Vizyonunuzda dahası hayat felsefenizde genişlemeye açıksınız. Yüksek öğrenim, uzaktan katılacağınız bir eğitim alanında şans sizden yana olacak. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Sevgili Başak’lar sizin geçmişe ait olanlar, bilinçdışınız, kadersel etkilerinizin temsil edildiği ev alanınızda gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bu alanda atacağınız yeni adımlar veya alacağınız kararlar kendinizi daha iyi hissetmenize neden olur. Geçmişe ait duygu veya durumlardan kurtulmak, tavan arasını temizlemeye başlamak keyif verebilir, size. Bu dönemde daha çok mistik ve ruhsal alan sizleri rahatlatacak. Sağlık kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ: Sevgili Teraziler, sizin sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz gruplar, hayalleriniz gelecek hedeflerinizi temsil eden ev alanında gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Geleceğinizle ilgili neler yapmak istiyorsunuz, yeni kararlar almanız mümkün. Yetenekleriniz doğrultusunda bir gruba ya da topluluğa üye olabilirsiniz. Aşk hayatınızda önemli kararlar alabilir, ilişkinizi şekillendirebilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP: Sevgili Akrepler, sizin kariyeriniz, yaşamdaki hedefleriniz, üstleriniz ve patronlarınızı temsil eden ev alanında gerçekleşecek Aslan Yeniayı. yeni bir kariyer planı yapıp bu doğrultuda yeteneklerinizi keşfedebilirsiniz. Hayatınızla ilgili önemli kararlar alabilir, bunları uygulamaya geçebilirsiniz. Günlük hayatınız, iş yerinizle ilgili olumlu yönden destekleniyorsunuz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

YÜKSELEN YAY: Sevgili Yay’lar, sizin uzaklar, yabancılar, uzun yolculuklar, uluslararası alanlar ve yüksek öğrenimle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bu alanda yeteneklerinizi keşfedebilir dahası bununla ilgili bir eğitim almak için harekete geçebilirsiniz. Uzun bir seyahat planı yapıp, çıkabilirsiniz. Sosyal medyayı aktif kullanacağınız bir dönem. Aşk hayatınız ve yeteneklerinizi ortaya koyma konusunda destekleniyorsunuz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK: Sevgili Oğlak’lar, sizin ortaklı para ve miraslı konularınız, ezoterik ve okült ve psikolojik konuların temsil edildiği ev alanınızda gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bu alanlarda yeni yatırımlarınızdan veya büyük ortaklı işlerinizden kazanç elde edebilirsiniz. Uzun süredir çözülmesi gereken bir miras konusu varsa bu konuda kazanç elde etmenizde mümkün. Aile büyüklerinizden de destek görebilirsiniz. Aşk hayatınız, eğlence ve keyifleriniz varsa çocuklarınız için harcamalarınız artabilir. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA: Sevgili Kova’lar, sizin ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız ve evliliğinizle ilgili yeni bir dönem başlıyor. Bir ilişkinizi sonlandırabilir, evliliğe taşıyabilirsiniz de. Kardeşleriniz, kuzenleriniz ve yakın çevrenizden destek göreceğiniz ve kısa seyahatlere çıkabileceğiniz bir dönem. Ailenizle ilgili sorunlar ve problemler gündeme gelebilir. Kişiliğiniz ve ikili ilişkileriniz arasında kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK: Sevgili Balık’lar sizin günlük rutinleriniz ve iş hayatınızı varsa evcil hayvanlarınızı, sağlığınızı anlatan ev alanında gerçekleşecek Aslan Yeniayı. Bu alanda yeni gelişmeler gerçekleşebilir. İş yaşamında kendi yeteneklerinizi gösterebilir dahası beğeni kazanabilirsiniz. Kendinizi daha enerjik ve coşkulu hissedeceksiniz. Bu da çalışma performansınıza yansıyacak. Maddi anlamda bir kazançla ödüllendirilebilirsiniz. Sağlığınızla ilgili rutin kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Kalbinizin ritmi ve heyecanı yüksek bugünlerde. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Coşku ve enerjiniz bol olsun, umutla…

Bir Cevap Yazın

%d