DOLUNAY YAZILARI

İKİZLER DOLUNAYI ( 16°)

ÖMÜR HANIMLA GÜZ KONUŞMALARI

...Ve güz geldi Ömür hanım. Dünya aydınlık sabahlarını 
yitiriyor usul usul. İnsanın içini karartan bulutların seferi var 
göğün maviliğinde. Yağmur ha yağdı ha yağacak. İn-
cecik bir çisenti yokluyor boşluğunu insan yüreğinin. 
Hüznün bütün koşulları hazır. Nedenini bilmediğim bir 
keder akıyor damarlarımdan. Kalbimin üstünde binlerce 
bıçak ağzı... ve yüzüm ömrümün atlası; düzlükleri bunaltı, 
yükseklikleri korku, uçurumları yıkıntılarımla dolu bir 
engebeler atlası. Yaşamak bir can sıkıntısı mıdır Ömür 
hanım? 
...
Yağmur yağıyor Ömür hanım...gökten değil, yüreğimin 
boşluğundan ömrümün ıssız toprağına...Ve ben sonsuz 
bir düzlükte bir küçücük, bir silik nokta gibi eriyip gi-
diyorum. Seslensem kim duyar sesimi yalnızlıklar ka-
tından? 
...

Susmak yalnızlığın ana dilidir, Ömür hanım, şiiridir, beni 
konuşmaya zorlama ne olur. Sözün sularını tükettim ben, 
kaynağını kuruttum. Geriye bir büyük sessizlik kaldı yü-
reğimde, kalabalıklar, kalabalıklar kadar büyük...Yalnızım 
Ömür hanım, geceler boyu akıp giden ırmaklar gibi ka-
ranlıklar içre, öyle yitik, öyle üzgün, yalnızım...Sularım 
toprağa sızıyor bak. Yüzümü geceler örtüyor. Binlerce taş 
saklanıyor içimde. Kim kimin derinliğini görebilir, hem 
hangi gözle? 

....

Gökyüzünü öpmek isterdim Ömür hanım, gözlerimle değil 
dudaklarımla. Yoruldum bulutları kirpiklerimde taşı-
maktan. Delilik mi dedin? Kim bilir...Belki de yerde sü-
rünmenin bir tepkisidir bu, ya da ne bileyim bilinçsiz bir 
aykırı olmak duygusu. Gökyüzü de olmak isteyebilirdim 
değil mi? Kim ne diyebilir ki?8 Aralık sabah saatlerinde gerçekleşecek olan İkizler Dolunayı bakalım bizlere neler diyecek Bilge Kuş.

Bilginin, hızla yayılan bilginin, manipülasyonun, çocuklarla ilgili haberlerin, kardeş, kuzen, yakın çevre, ulaşım, iletişim ve kısa yolculukların ön plana çıkacağı bir zamanı işaret ediyor.

Değişken burçların ön plana çıktığı gökyüzü olayları seçeneklerin çokluğunu, hızla değişebilen koşulları anlatır, bize. An haritasında, Yay Burcu yükseliyor. Yüksek öğrenimin, din ve din adamlarının, uluslararası ilişkilerin, hukukun, dogmaların, ideallerimizin de bugünlerde gündemimiz olacağını söylüyor.

Sevgili Mars’ımız dolunayın hemen yanı başında ve retro. Bugünlerde 2033 yılına kadar gözlemlenemeyecek bir gökyüzü olayı yaşanıyor. Mars, dünyamıza çok yakın. Ayın yüzünü örtecek kadar yakın. Yani etkisini daha net ve görünür kılmak istiyor. Mars bizim enerjimiz, Koç ve elbette Akrep enerjilerini içinde barındırıyor.

Hayatlarımızda söz savaşlarını, kavgaları, iletişim kazalarını, ulaşımda aksamaları, fiziksel/ sözsel atışma ve tartışmaları deneyimleyebiliriz. Manipülasyonlar ve/ veya dedikodu savaşları gün yüzüne çıkar. Ateşle ilgilidir, Mars. Beden sağlığımıza dikkat etmeliyiz. Çocuklarla ilgili ateşli hastalıklarda yükseliş olması mümkün. Ve elbette geçmişten gelen çözülmesi gereken konular hakkında karar almamızda gerekecek. Sürekli ayağımıza takılan düşünceler, önümüze koyduğumuz engeller, ayaklarımızı ve ayrıca ellerimizi bağlayanlar… Sözlerimizle ifade edemediklerimiz ya da bunu bir türlü başaramadığımız olayları önümüze getirecek.

Mars retrosu yaralanmalara ve/ veya kazalara neden olur, dikkat. Özellikle spor yaparken yaralanmalara dikkat edelim. Bıçak ve kesici aletler ile yaralanmaları da göz ardı etmeyelim.

Hangisini seçersen diğerinde aklın kalacak mı? Peki ya seçtiğimle yoluma devam etmeliyim mi? İkili ilişkileri sonlandırabilir, sözlü ya da yazılı anlaşmalarda kararlar alınabilir.

Ankara’ya göre çıkartılan an haritasında Dolunay ben mi biz mi dedirtecek, iki seçenek arasında kalmamıza da pek müsaade etmeyecek. Belki de seçim yapmaya zorlayacak bizleri. Açık düşmanlıklar evimizde gerçekleşecek bu Dolunay karşı cephemizin de aktif olacağını söylüyor. Ve bu alanda bir sonuç alma ve sonlanma mümkün.

Seçimlerimizi yaparken daha akılcı, kurallar çerçevesinde ve ayakları yere sağlam basan tarafı seçmemizi öğütlüyor.

Bir yandan da alacağımız kararlar; ayakları yere basan ve sağlamcı kararlar olacak. Her ne kadar değişim ve seçenekler yoğunlukta olsa da akılcı ve kar/zarar dengeli davranmak birincil motivasyonumuz olmalı.

Bizi destekleyici unsurlarda var, elbette. Alacağımız kararlar hayatımızda bizi bir yöne götürecek. Ve bu gideceğimiz yön konusunda daha yapıcı bir çizgide destekleneceğiz. Yapılan anlaşmalar ve ikili ilişkilerde kalıcılık ancak doğru ve emin adımlar atarsak olumlu sonuçlar verecek.

Bir işe ya da yapacağımız her ne ise ona tutkuyla tutunursak başarabilirsin der, gökyüzü. Mars duygularımızı, bilinç dışımızı öfkeyle dışa vurmak yerine her neyi hedefliyorsak bilgiye ve isteklerimize ulaştırabilir.

Venüs’ümüz galaktik merkeze hizalanmış konumda, peki öyleyse nedir bunun anlamı?

GALAKTİK MERKEZ

Galaktik merkez Yay Burcunun 26-27-28 derecelerini kapsar. Pekala nedir,, en anlama gelir? Güneşimiz Samanyolu galaksisinin içerisinde yer alır. Bizim merkezimiz Güneş’tir. Güneşimizin merkezine ise Galaktik Merkez adı verilir. Galaktik Merkez, Samanyolu Galaksisini ve tabi ki Güneşimizi de uzaya bağlayan bir kara deliktir. Gezegenler bahsedilen derecelere geldiğinde (26-27-28 Yay) bu merkez aktifleşir. Tabi ki Aralık Ayında gezegenler bu noktaya teker teker gelirler. Şimdi Venüs Dolunay haritasında 27 derece Yay Burcunda ve önemli bir yerde.

Yay burcu elinde oku olan bir sentor demiştik, geçen yeniay yazımızda. Uzakları, bilgeliği, cesareti, yüksek idealleri hedefleyerek hayat felsefemizi oluşturduğumuz yerdir. Nasıl ki Dünyamızın ana kaynağı Güneş’tir, Güneşimizin de kaynağı Galaktik Merkez’dir. Kozmik yapının parçaları gibidir, adeta bu düzen. İlahi düzen ile aramızda bir enerji kanalı açılır. En küçük hücreden yaratımın en üst noktasına giden bir yol.

Yunus Emre bize yüzyıllar öncesinden şöyle seslenmiştir:

….
Beni bende demen, ben de değilim
Bir ben vardır bende, benden içeru
Yunus Emre

İçimizde mi bu düzen yoksa evrenin saklı toz bulutlarının arasında mı? Dışarıda aradığımız ya da anlamlandırmaya çalıştığımız tüm düzenler, sistemlerin bir aynası, aynısı değil miyiz?

Venüs şimdi bahsettiğimiz galaktik merkezden geçiyor. İlişkilerimiz, sosyal çevremiz, maddi değerlerimiz, kısaca değerlerimiz konusunda iki yönlü bir çıkış izleyebiliriz hayatlarımızda. Bastırılan, geride kalmış, eskide kalmış ne varsa ortaya çıkar. Çözüm odaklı sorunlar gelebilir, önümüze. Bilinçaltımız aktifleşir. Enerjimizin üst seviyelere çıktığını gözlemleriz. Kök çakramız aktif olacaktır. Çünkü evrenin kalbiyle bağlantıya geçtik. Kadersel ve karmik ilişkiler gündemimize gelir. Ulusal ve uluslarası basın yayın organlarında şimdiye kadar duymadıklarımızı duyup öğrenebiliriz.

Gizemli, derin bilgiler su yüzünde ve böylece farkındalığımız artacaktır. Ayrıca haberci rüyalar görebiliriz. Sosyal çevremizden de bu tür yaratıcı fikirler alabiliriz. Yaratıcılığımız artar, müzik ve sanat aktivelerinde başarı sağlayabiliriz.

Bu dönemde inancımız yönünde meditasyon, dua ve kendi ruhumuzu arındırdığına inandığımız yöntemlerle dinginleşebiliriz. Biraz iç sesimize kulak vermemiz gerekecek. Daha neşeli, hevesli ve umut dolu olmamızı ister, sistem. Çünkü Yay her ne kadar en karanlık geceye sahip olsa da bir ateş enerjisidir. İyimserliğimizi ve hayal gücümüzü yeniden besleriz. Kışın sobanın başında evlerimizde uzak ülkedeki masal diyarlarının anlatıldığı zamanlardır.

Venüs burada iken bize evrenden gelen yaratıcılığımızı yeniden fark ettirecek. An haritasında kendi yöneticisinden abartılı hareketlerden kaçın diye bir uyarı da alıyor.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMİ

Ülkemiz haritasının kapalı alanında gerçekleşecek bu dolunay. Ülkemizdeki; hastaneler, tarikatlar, cemaatler, ibadethaneler, cezaevleri, bakımevleri ile ilgili şimdiye kadar açığa çıkmamış olayların su yüzüne çıkması mümkün. Bu alan daha çok kadersel planında işlediği alandır ve geçmişimiz, bilinçdışımızdır.

Bir tarikat mensubuyla ilgili davanın ortaya çıkması, baş kahramanın geçmişten, çocukluğundan gelen bir hikayeyi şimdi anlatması. Hepsi tüm bu semboliklerin ortaya çıktığını gösteriyor. Ve bu olayın bir gazeteci tarafından ortaya çıkartılması ile ulusal basında yer alması.

Hem an haritasında Yay Burcunun yükselişi hem de ülkemiz haritasında dolunayın etkilediği ev konuları birbiriyle örtüşmekte.

Ayrıca yakın komşularımızı da anlatır demiştik, İkizler. Yakın komşularımızla yani sınır komşularımızla geçmişten gelen anlaşmazlıkları çözme çabamızda bu dolunayın etkilerinden. Gizli düşmanlıkların ortaya çıkması mümkün. Mars ayrıca bıçak ve kesici aletler ile yaralanmaları da anlatıyor.

Hastanelerde çocuk servislerindeki hasta sayısının artışı, üst solunum yollarıyla ilgili hastalıkların çoğalması da bu dolunayın etkilerinden.

Memurlar, askerler, sağlık çalışanları ve hizmet sektörü ile ilgili gündemimizde alınacak karalar ile gündemimizde olacak.

SABİAN SEMBOLÜ

“SAĞLAM BİR GENÇ KAFASI, OLGUN BİR DÜŞÜNÜR KAFASINA DEĞİŞİR.”

Sembol hayatımızı özetler gibi. Gençken yapılan toyluk ya da alınan kararlar bir yandan bizi olgun bir düşünüre dönüştürür. Öte yandan yapılan tüm hataların bedeli yaş aldıkça ödenir. Gençken gücümüz ve kuvvetimiz, cesaretimiz vardır. Peki ya olgun düşünmeyi başarabilir miyiz? Bunu ancak hem zekamızı hem sezgilerimizi birlikte kullanırsak ve de deneyimlerimizi işte o zaman başarabiliriz.

Yaptıklarımızın sonuçlarını alma ve bu sorumluluğu üstlenme vakti. Üzerimizde bir olgunluk olması muhtemel. Artık ne yapmasını ya da yapmamasını bilen bireyler olma zamanı.

İki seçeneğin uç noktalarına savrulmadan orta yolu bularak hareket etmeli. Yani çocukça heveslerimizle inatlaşmadan veya tüm yaşam enerjimizi birden kendimizden uzaklaştırıp yaşlılık moduna girmeden.

YÜKSELEN BURÇLARA GÖRE ETKİLERİ

YÜKSELEN KOÇ: Sizin; zihinsel aktiviteleriniz, yakın çevreniz, kardeşleriniz, kuzenleriniz, komşularınız, kısa mesafeli yolculuklarınızı anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Koç’lar. Bu alanda gerginlikler ve sonlanmalar yaşayabilirsiniz. Yakın çevrenizle sözsel tartışmalara girmemenizde fayda var. Ortam yeterince gergin , gereğinden fazla kırıcı davranabilirsiniz. Aniden bir kısa süreliğine de olsa seyahate çıkabilirsiniz. İletişim kazalarına dikkat, keskin bir bıçak gibisiniz. Aklınız çok karışık ve ikilemde kalmış olabilirsiniz. Düşüncelerinizi ve projelerinizi iyi bir temelde sağlamlaştırırsanız, sosyal gruplardan destek görebilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Sizin sahip olduğunuz değerlerinizi, maddi kaynaklarınızı anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Boğa’lar. Bu alanda bir bir sonuçlanma yaşayabilirsiniz. Harcamalarınızda ipin ucunu kaçırmış olabilirsiniz ya da yüklü miktarda para harcayabilirsiniz. İletişim ve öğrenme konusunda da bir harcamanız söz konusu. Alacağınız kararlar sağlam temellere bağlama konusunda üstleriniz varsa patronlarınız tarafından destekleneceksiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Sizin birincil motivasyonlarınızı, fiziksel bedeninizi ilgilendiren ev alanınızda gerçekleşecek sevgili İkizler. Sizin için önemli bir Dolunay. Alacağınız kararlar, iletişim şekliniz ve birincil motivasyonlarınızla ilgili bir sonuçlanma ve bir yol ayrımındasınız. Sizin için en önemli olan ne? Buna karar vereceğiniz bir zaman dilimi. Ve bu kararlar doğrultusunda hayatınızın yeniden şekillenmesi olası. İletişim şeklinize ve olaylar karşısında vereceğiniz tepkilere dikkat edin. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Sizin kapalı alanınızda, geçmişe ait konular, bilinç dışı ile ilgili çıkmazlarımızı temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek sevgili Yengeç’ler. Bu ara her şey kontrolünüzde olmayabilir, kendinizi feda ettiğiniz alanlarda su yüzüne çıkacaktır. Şimdiye kadar geçmişte bıraktıklarınıza öfke duyabilirsiniz. Sağlığınıza dikkat edin. Kontrollerinizi yaptırmayı ihmal etmeyin. Geçmişe ait tüm gizli saklı konuların sizi rahatsız etmesi mümkün. Ateşli hastalıklara dikkat edelim. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN: Sizin sosyal çevreniz, üyesi olduğunuz gruplar, yaşamdaki hedefleriniz, projelerinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Aslan’lar. Hedeflerinizi sağlam oluşturduğunuz taktirde destekleneceksiniz. Çeşitli gruplar, toplantılar ve sosyal çevrenizde farklı etkileşimlere girebilir, dikkatlerinizi üstünüze çekebilirsiniz. Ama sözlerinize ve iletişim şeklinize dikkat edin. Sözleriniz sizin yanlış anlaşılmanıza neden olabilir. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Sizin kariyeriniz, üstleriniz, yaşamdaki statünüzle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Başak’lar. Bu alanda yaptıklarınızın karşılığını alacaksınız. Toplumsal görünürlüğünüzde bir değişim söz konusu olabilir. Kariyerinizde hak ettiğiniz bir mevki size verilebilir. Yuvanızda da yeni kararlar alabilirsiniz. İş yaşamında destekleyici etkiler içinde olacaksınız. Ama yine de sözlerinize ve iletişim şeklinize dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ: Sizin yüksek öğrenim, uzak yolculuklar veya akrabalar, hukuki konular ve hayat felsefenizle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Terazi’ler. Hayat felsefenizde uzun süredir bir yapılanma var, halihazırda. Uzun bir seyahat planı yaptıysanız çıkabilirsiniz. Uzak akrabalarınızla bir araya gelebilirsiniz ya da onlarla ilgili haberler duyabilirsiniz. Bu dönem sizin alacağınız karalar önemli olacak. Bir eğitimin sonuna da gelmiş olabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP: Sizin ortak miras konularınız, eşinizin ve ortağınızın parası, psikolojinizle ile ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Akrep’ler. Bu alanda bir sonlanma ve sonuca varma yaşayabilirsiniz. Harcamalarınıza dikkat etmeniz gereken bir dönem. Borçlanmak, krediler ve vergilerle ilgili bir durumunuz varsa sonuçlanabilir. Ortak parasal konularınızla ilgili tartışmalı ortamlarda bulunabilirsiniz. Psikolojik açıdan destek almanızda mümkün. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Sizin ikili ilişkileriniz, ortaklıklarınız, açık düşmanlarınızı ve evlilik evinizi temsil eden ev alanınızda gerçekleşecek bu dolunay sevgili Yay’lar. Bu alanda zorlu etkiler söz konusu, sözlü tartışmalara dikkat. Manipülatif söylemlere karşıda kendinizi korumalısınız. İkili ilişkilerinizde bitişler mümkün. Bunu söylemleriniz belirleyecek, fevri kararlar almaktan kaçınmanız gerek. Öte yandan uzun zamandır süre gelen bir ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK: Sizin günlük hayatınız, iş yaşantınız ve sağlığınızla ilgili ev alanınızda gerçekleşecek İkizler Dolunayı sevgili Oğlak’lar. Günlük hayatınız ve iş ortamınızda bazı bitişler söz konusu olabilir. İş arkadaşlarınızla çalışırken daha sakin ve kontrollü davranmaya özen göstermeniz gereken bir zaman. Sağlığınıza da dikkat etmelisiniz, üst solunum yollarıyla ilgili rahatsızlıklara dikkat edin. Rutin sağlık kontrollerinizi yaptırmanızda fayda var. İş ortamındaki dedikodular ve arkadan iş çevirenlerin de ortaya çıkacağı bir dönem. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA:  Sizin aşk hayatınız, çocuklarınız, hayattan aldığınız zevkler, spor faaliyetleriniz ve hobilerinizi anlatan ev alanınızda gerçekleşecek İkizler Dolunayı sevgili Kova’lar. Kim bilir belki de uzun süredir beklediğiniz ya da hiç beklemediğiniz bir aşk kapınızı çalabilir. Bir evlilik teklifi de alabilirsiniz. İlişkiniz hakkında manipülatif söylemlerden kaçınmanız gerekmektedir. Çocuklarınızla ilgili bir sorun çözülebilir ya da onlarla iletişim kurmakta zorluk yaşamanızda olası. Spor aktivelerinde savunma sporlarına yönelebilirsiniz. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK : Sizin yuvanız, haneniz, ev hayatınızı ve köklerinizi, atalarınızı ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek İkizler Dolunayı sevgili Balık’lar. Evinizle ilgili yapılması gereken ertelediğiniz bazı işlerinizi bu dönemde yapabilirsiniz. İletişim, internetle ile ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Kendi evinizde aile bireylerinizle de bazı anlaşmazlıklar yaşamanız mümkün. Daha anlayışlı ve sakin davranmanız gerekmekte bu dönemde. Manipülasyon ve tartışmalardan uzak durmanız gereken zamanlar. Doğum haritanızda nelerin şifrelendiğini veya aldığınız kişisel etkileri öğrenmek istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: