GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

29 DERECE KOÇ BURCUNDA

HİBRİT GÜNEŞ TUTULMASI

Yılın ilk tutulması 29° Koç Burcunda Hibrit Güneş Tutulması olarak gerçekleşecek. 20 NİSAN 2023 Ankara’ya göre 04 : 34′ te başlayacak ve ardından 07:12 civarında tam tutulma gerçekleşecek. Sonrasında yavaş yavaş sona erecek. . Yılın ilk güneş tutulması; Zodyak’ın ilk Burcunun son derecesinde. Gökyüzünde; Ay, Dünya ve Güneş hizalanırken bakalım bizlere neler diyecek?

Hibrit Güneş Tutulması en son 2013 yılında gerçekleşmiş. Ve 14 Kasım 2031 yılına kadar bir daha Hibrit Tutulma gerçekleşmeyecek. Peki nedir Hibrit Güneş tutulması? Güneş ya da Ay tutulmaları ancak dünyanın bir kısımdan izlenebiliyor. Ve dahası izlenildiği yerlerde etkisini daha çok hissettiriyor. Bu hibrit tutulma güney yarımkürede izlenebilecek. Ama bazı bölgelerinde halkalı bazı bölgelerinde parçalı ve bazı bölgelerde ise tam tutulma olarak gözlemlenecek. Halkalı şekilde başlayacak olan tutulma sonra tam tutulma olarak görülecek. Ve ardından yeniden halkalı tutulmaya dönerek sona erecek.

Hibrit tutulmalar daha az rastlanılan tutulmalardır. Bu nedenle etkilerine de daha dikkatli incelememiz gerekir. Hibrit tutulmaların olduğu dönemlere baktığımızda savaşların ve kargaşanın, mücadelenin ön plana çıktığını görüyoruz. Bunu hatırlamak için biraz geriye bakmamız yeterli olacaktır. 2013 yılına baktığımızda 2. Dünya Savaşından sonra en çok savaş çıkan yıl olarak tarihe geçtiğini görüyoruz. Hem ülkemizde hem dünyada hem de hayatlarımızda bunları geriye dönük analizlerle gözlemleyebiliriz.

29 Derece Koç Burcu Neleri Simgeliyor?

20 Nisan 2023 bu yıl ramazan ayının 29. Gününe denk geliyor. Gezegen döngülerinde burçların tepe noktasını anlatır 29 dereceler. Artık her şeyin zirvesindedir ve keskindir. Varlığında olan ne ise onu tam anlamıyla ortaya koyar. Olumlu ya da olumsuz yanlarıyla.

29° Koç ise doğası gereği; liderleri, kahramanları, sporcuları, öncüleri, keşfedenleri, erkekleri ve eril yönlerimizi anlatır. Ayrıca tarikat liderlerini, yüksek egoyu, siyasetçileri de temsil eder. Elbette işinde lider ve öncü pozisyonundaki kişileri de. Başka bir yönüyle kendini devamlı rekabet içinde bulmayı da. Gözünü budaktan sakınmamayı ya da tamamen geri çekilmeyi… Kişinin kendi kimliğiyle ilgili sorunları anlatır. Öyle büyük ve güçlü bir enerji barındırır ki doğru adreslere yönlendirilmesi gerekir. Ayrıca suçluları ve suç örgütü liderlerini de anlatabilir. Şiddete meyilli kişileri, bıçak ve kesici aletleri kullananları… Liderleri sporcuları, kaşifler, daha önce yapılmamış olanı yapan anlatır. 29° Koç burcunda Alrisha Sabit Yıldızı bulunmaktadır, Mars ve Merkür doğasında bir yıldızdır. Sabit bir burç olan Boğa’ya geçmeden önce, hissedilen yüksek enerjiyi dengeleme çabasıdır.

Tutulma Koç Burcunun 3. dekanında gerçekleşiyor. Bunu eski astrologlar şöyle yorumlamışlar: Erkeklerin üzüntüsünü ve ıstırabını, büyük yaşlı bir kadının ölümünü anlatır. Ayrıca keder, matem ve sığırların yok olmasını simgeler. Yazıyı hazırlarken Amerika’da bir mandırada patlama gerçekleştiği haberleri çıktı. Patlamada ise 18 bin büyük baş hayvanın telef olduğu haberi duyuruldu.

Hangi Yıllara Dönüp Bakmalıyız?

Gökyüzündeki gezegen hareketlerini, tutulmaları yorumlarken geçmişte neler yaşandığına bakarız. Astroloji istatistiki bilgilerle çalışır. 19 Nisan 2004 tarihinde Koç Burcunun 29 derecesinde parçalı bir güneş tutulması gerçekleşti. Ve bu tutulma da kuzey ay düğümü yönlüydü. Peki bu dönemde neler yaşadık, bireysel hayatlarımızda, dünyada ve ülkemizde? Düğümler Temmuz ayından itibaren Boğa-Akrep aksından çıkıp Koç- Terazi askına geçiş yapacak. 18 yıllık bir döngüyü bitirecek. 2004 yılından itibaren yaşadığımız ne varsa artık sonuçlanacak. Ve yeni bir farkındalıkla başlıyoruz. Aynı olaylar ve durumları yaşamayız elbette ama benzer konular gündemimize gelir. Ne kadar farkındalık kazandık? 18 yıl önce çizdiğimiz ya da çizemediğimiz yollardan geride kaldı mı? O dönemlere ait yarıda kalmış ya da tamamlanmamış olan hikayeler tamamlanacak. Ve yeniden bir hikâye yazılacak. Hayatımıza damgasını vuran bir yerde duracak, bu tutulma.

2004 yılında Türkiye gündeminde köklü bir anayasa değişikliği vardı:

Kadın ve erkek eşitliğinin anayasal güvencesi, ölüm cezasının kalkması, uluslararası anlaşmalardaki insan hakları hükümlerinin esas alınması, Yök’ten askeri üyenin çıkarılması, DGM’ler kaldırılması, farklı dil ve lehçelerdeki tv ve radyo yayınlarına başlanması.

Türkiye’de o yıl yapılan yerel seçimler sonrasında pek çok büyük şehrin yönetimi el değiştiriyor. Ülkenin önemli liderlerinin başında gelen Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan’ın siyaseti ve kendi partilerini bırakıyor. O dönemdeki başka liderlerde siyaseti ve partilerini bırakma kararı alıyor.

Tutulma Ne Anlatıyor?

Öncelikle tutulma 2,5 yılımızı etkileyecek ve sonrasındaki altı ay etkisini daha yoğun hissedeceğimiz bir tutulma olacak. 19 Mayıs’ta tutulma yöneticisi Mars 29 derece Yengeç Burcunda olacak ve bu tutulmanın etkilerini yine deneyimleyeceğiz. 11 Haziran’da Plüton Oğlak Burcunun 29 dercesine gerilediğinde de etkisi yeniden kendini ortaya çıkartır. Ve 18 Temmuz’da Kuzey Ay Düğümü 29 derece Koç Burcuna geçiş yapacak. Koç Burcundaki bu tutulma başlatma enerjisi taşıyor, bahsettiğim tarihler ise şimdi başlayan olayların süreçlerini ve kısa zamandaki sonuçlarını getirecektir.

Aslında yazının başından beri bizleri ne kadar etkileyeceğini ve önemli bir tutulma olduğunu adım adım ilerlerken görüyoruz. Özellikle öncü burçların (Koç, Terazi, Yengeç, Oğlak) son derecelerinde gezegenleriniz varsa bu gezegenlerin temsil ettiği alanlarda hareketlilik ve liderlik enerjisi etkisini gösterir. Ve ayrıca ateş elementinin diğer burçlarında (Aslan, Yay) gezegenleriniz bu dereceye yakınsa olumlu etkiler alırsınız. Keskinlik verecektir kararlarımızda. Bu tutulma bitişleri ve başlangıçları yaşayacağımız bir tutulma. Zirvesinde taşıyacak bizi tabir yerindeyse.

Koç burcu bireyselliği, özgürlüğü, ben demeyi, cesareti, liderliği ve dahası kahramanlığı anlatır. Tutulmanın gerçekleştiği ev ise Balık Burcunun evidir. Başlattığın enerji, verdiğin savaş ya da mücadele gücünün sınırlarını göstermen için seni zorlayacak. Belki kör bir dövüşün içinde de hissedebilirsin, kendini. Ama her neye adım atıyorsan birlik bilinci olacak içinde. Dürtüsel attığın her adım sonunda ruhunun iyileşmesine yarayacak.

Koç Terazi aksındaki tutulmalar, birliktelik, evlilik ve ortaklıklarda bitişler ya da ani alınan bir kararla birleşmeler verir. Bu tutulma kararsız bırakmayacak bizleri. Uzun zamandır alamadığımız kararları aldıracak. Sürdürülemeyen bir ortaklık bitirir, yoran ve gitmeyen bir ilişki bitirir. Ya da alınamayan bir evlilik kararı alınması mümkün. Burada ben ve benim dediğimin, istediğimin önemi artacak.

Tutulmanın Gizemi 12. EV

Ankara’ya göre çıkartılan haritada tutulma 12. evde Kuzey Ay Düğümü yönünde gerçekleşiyor. Anın yükseleni Boğa, yükselen üzerinde Uranüs ve Merkür’ümüz var. Yani gündemimiz finans, ekonomi, yatırımlarımız, bize keyif veren şeyler, görsel sanatlar. Bunların değişkenliği ve bizi şaşırtan haberleri…

Koç tutulması gizli yerleri, hastane ve hapishaneleri, şifahaneleri, gizli örgütleri ve düşmanları, bağımlılıklarımızı, elde olmayan kadersel koşulları anlatan ev alanında gerçekleşecek. Yani kadersel bir döngünün içerisinde olduğumuzu her ne yaşarsak yaşayalım bunu ruhsal gelişimimiz için yaşayacağımızı anlatıyor, bizlere.

Mars’ın yöneticisi olduğu bu tutulmada patlama, yangın ve çatışma haberleri saldırıları da dünya genelinde duyabiliriz. Askerler, polisler, güvenlik güçleri. Vatan için sevdiklerin için mücadele etmek ön planda olacak. Yanardağ patlamaları, yangınları da anlatır. Müdahale edilmesi zor durumlar karşısında dikkatli olmak gerek. 12. ev görünmez bir eli de işaret eder ya da göremediğimiz farkına varamadığımız bir durumu. 29 derece ise fırsatın elden kaçırıla bilineceğini.

Merkür gölgeli pozisyonda 21 Nisan’da durağan pozisyon ile retrosuna başlayacak. 15 Mayıs gününe kadar Boğa Burcunda retrosu devam edecek. Aslında bu yüzden de ani kararlar almamak, dünyevi zevkleri abartmamak önemli. Alınan kararlar iki tutulma döneminde olacak. Ve 5 Mayıs tutulmasında Plüton’da retro yani o da aslında hızını yavaşlattı. Üzerimizdeki ağırlığı fark ettik mi şimdi?

Sağlık açısından ise baş bölgemize dikkat çekiyor. Yüz bölgesi, çenemiz, dişlerimiz, baş ağrısı ve migren ataklarına dikkat.

Külli İrade (Jenerasyon Gezegenleri) Devre

MC üzerinde Pluto Kova sert bir etkiyle tutulmanın tepesinde duruyor. Hedefini belirlerken seni dönüştürecek güce sahibim, dercesine. Koç Burcunda gerçekleşen tutulma yanına en iyicil ve büyütücü etkisi olan Jüpiter’i de almış. Ayrıca yaralı şifacı olarak bilinen Chrion’da bu Koç tutulmasına eşlik edenlerden. Satürn Balık Burcunda ve Fomalhaut (güneyin gözcüsü) kraliyet yıldızı ile kavuşumda destek veriyor bu tutulmaya. Tutulma yöneticisi Mars ise Yengeç burcunda pek rahat değil. Peki nedir tüm bunların anlamı?

Jüpiter seni nasıl ve nerede yakarsa büyütür bu durumunu. Mercek görevini üstleniyor, adeta. Savaş halindeysen mücadeleni de büyütür. O yüzden nasıl karşıladığına dikkat et, Jüpiter’i. Nerelere mercek tutacak? Eğitim, dış ticaret, din ve din adamları, yabancılar, medya ve yayıncılık sektörü, hukuk ve dahası hukukla ilgili gizlide kalmış konuların gündeme getirecek. Ayrıca yasal düzenlemeleri de. Hastaneler ve dahası hapishanelerle ile ilgili hukuki düzenlemeler mümkün.

Tüm mücadele enerjin zirvede şimdi. Seni değiştirmek ve/veya dönüştürmek isteyen birden fazla etken var (Plüton Kova, Uranüs Boğa) Kariyer planın, yaşama karşı isteklerin, iletişim şeklin değişime hızla hazırla kendini diyor.

Birey olarak değerlerin, korunaklı alanların, güvende olduğunu düşündüğün yerler, yuvan, ataların, beslendiğin şeyler, senden olanlar, aidiyet duyduğun yerler için mücadele ediyorsun, evet. Bunun için başlangıç yaparken henüz önünü göremeyebilirsin. Attığın tohumların geleceğini de tahmin edemeyebilirsin. Ama Satürn sana öyle bir yerden destek veriyor ki…

İlahi yoldan sapan, hak yiyen, adaletsiz davranan, maddiyat için vicdanını yok sayan ve/veya dünyevi hayata kendini fazla kaptıranların, hak yiyenlerin, dini istismar edenlerin, ruhlarını şeytana satanların hesap verdiklerini göreceksin, diyor. Kim mi? Fomalhaut ile kavuşumu olan Satürn.

Değişim süreci Plüton Kova ile haritanın en tepe noktasında. Ama değiştirirken zorlar ve dahası eskiyi tamamen yıkar. Yeniden var olan eskiye benzemez. Kova’da olması halk ayaklanmalarını, isyanları, hak arayışlarının artacağını gösteriyor. Dünyada ve ülkemizde de bu durumlar olası.

Uranüs Boğa yükselen derecesine çok yakın bu da yer kabuğu hareketliliğini gösteriyor olabilir.

SABİT YILDIZLAR

Alrisha sabit yıldızı 29 ° 23 ′ Koç’ta bulunur. Güneş ve Ay tutulma sırasında kavuşum halinde. Bütünü görmeyi ve birleştirmeyi anlatır. Bakış açısını genişlet ve fırsatları yakala, der. Olaylar arasındaki bağı kurmamızı ve sonuca birlikte gidilmesi gerektiğini vurgular.

Altair sabit yıldızı 1° 43′ Kova burcunda bulunur. Plüton Kova sıfır dereceden tutulmayı zorluyor. Mitolojide tanrılara şarap taşıyan kartal formundaki takım yıldızının içerisinde yer alır. Aniden gelen ve beklenmedik bir ölüm olarak geçer, literatürde. Başarmak için toplum yararına olmak gerekir. Bunun için de cesaret ve güç verecektir. Zehirli hayvanlara ve zehirlenmelere dikkat çeker.

Fomalhaut sabit yıldızı 3° 52′ Balık burcunda bulunur. Satürn ile kavuşumda ev güneş tutulmasına destek veriyor. Güneyin gözcüsüdür. Kraliyet yıldızıdır. Adaletli, haktan yana davranmayı ve böyle olursan yükselişin olacağını söyler. Şans getirir ama elde ettiğin maddi kaynakla ruhunu, vicdanını ve yüksek ahlaki değerlerini sorgulatır.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN

Ülkemizin 11. evinde gerçekleşecek bu tutulma. Sivil toplum örgütlerini, ülkenin ittifaklarını, parlamentoyu, sosyal medyayı, doğa olaylarını, geleceğe dair umutları temsil eden alanda. İttifaklar arasında ani kopuşlar görülebilir. Meclis çok hareketli ve şaşırtan kararlarıyla gündemimizde olacak. Yeni yasalar ve kanunlar gündemimizde olacak. Gücünü son derecesinde kullanmak isteyenleri göreceğiz. Kitlelerin toplu olarak seslerini çıkartması da mümkün. Ülkemizin halkını temsil eden Ay 29 derece İkizler’ de ve bu tutulma halka destek veriyor. Transitte olan Mars Yengeç, bizim Plüton Yengeç ile kavuşuyor. Bu da neyin uğruna savaş ya da mücadele verildiğini, dönüşüm için verilen savaşın ne denli zorlu olduğunu kanıtlar gibi.

Ekonominin koşulları, piyasalar çok öngörülemez ve/veya değişkenlik gösterebilir. Hızla iniş, çıkışlar gözlemlenebilir. Merkür ve Satürn Terazi burcunda kavuşum halinde ülkemizin haritasında. Tam bunu kavuşumun karşısında gerçekleşecek bu tutulma; mecliste alınacak yeni kararları, sistemle ilgili seçim gündemine dair yeni yasaları gündeme getirebilir.

Ayrıca seçim güvenliği, YKS’nin alacağı yeni kararla çok konuşulacak.

Sanatçılar, kanaat önderleri, toplumda sevilen isimlerin de politik seslerini daha çok duyacağız.

Haritasında 29 derece Gezegeni Olanlar

Bu dönemde ülke gündeminde sıklıkla duyduğumuz benim araştırdığım bazı kurum, parti ve ünlü kişilerden kısaca bahsetmek isterim.

Kızılay Doğum Haritası

İlk olarak yazısını buradan okuyabileceğin Kızılay yani Hilal-i Ahmer’in doğum haritasında Venüs’ü 29 derece Yengeç burcunda. Yani finans ve ticaretle ilgili sorunları, yönetimle ilgili sıkıntıları, kan bağışındaki sorunlar ortaya çıkartıyor. Ve Plüton uzun zamandır bu değişim ve dönüşümü 29 derece Oğlak’ta iken yapmış. 19 Mayıs’ta Mars 29 derece Yengeç burcunda yani tam Venüs’ün üzerinde olacak. Bu dönem enteresan şimdi atılacak adımların nasıl ilerlediğini göreceğiz. Temmuz ortasında her şey netlik kazanır.

TİP Doğum Haritası

7 Kasım 2017 tarihinde parti yeniden kuruluyor. Bu dönemde etkin ve etkili olmasının nedeni haritasında Venüs 29 derece Terazi burcunda. Bu tutulma karşıt Burcu Koç’ta gerçekleşeceği için Venüs Terazi’ye tam bir dolunay etkisi yaratacak. Zorlu bir süreç miydi? Evet ittifak içinde kendi meşruluğunu kanıtlamak istedi. Venüs Terazi çok manidar bir yerleşim, politik gücünü zirvede gösterme, ortaklarıyla politik düzlemde üstün gelme becerisi. Ve Uranüs’ü 25 derece Koç’ta bu tutulma üzerinde gerçekleşecek.

Kuruluş saatini bilmediğim için 10. ev girişine Güneş’ini aldım. Haritada Ay 29 derece İkizler ‘de, Ülkemizin haritasındaki halkı anlatan Ay derecesiyle aynı dereceye sahip. Sloganları neydi? “TİP Senin, Meclis Senin.” Ülkemizin Terazi Mars’ı ile TİP in Mars’ı kavuşum halinde. Ve bu Mars Akrep Güneş’inin yani var olma sebebinin yöneticisi. Benim var oluş sebebim insan haklarından yana eşit ve dahası özgürlükçü olmaktır. Yani harita sahibi gibi en çok uzlaşıdan yana mücadele verecektir. Terazi’nin yöneticisi Venüs 29 derece Terazi’de. Gücünü uzlaşıdan alan ama yanlış hamlesinde kendi hareketine de zarar verebilecek yapıya sahip. Mars Terazi, kendimiz için değil başkaları için de savaşmak demektir. Barış ve hak, özgürlük, eşitlik için mücadele vermek, demektir.

Ülkemizin haritasındaki Mars Terazi ise Mustafa Kemal Atatürk’ün “Yurtta sulh dünyada sulh.” cümlesini tam manasıyla yansıtır. Ve halkın verdiği savaşta özgürlük ve insanca yaşamak için değil midir?

Haritasında 25 derecede Satürn Yay kurumsal kimliğini ve sisteminin olumlu etkilenmesini anlatıyor. Bunu halka anlatırken kendisini ifade etmekte güçlük çekebilir. Sistemini çok iyi anlatması gerekir. “Baraj altında kalır mı? Verdiğim oy boşa gider mi? Başa gelebilirler mi?” 29 derece İkizler ‘deki halka kendisini ve sistemini anlatma çabası bu yüzden.

Jüpiter’i Akrep Burcunda bizim ülkemizin Güneşi ile neredeyse tam kavuşumda. Bilgisinden, yüksek ideallerinden, hak ve adaletten yana duruşundan yol gösterici rehberliğinden faydalanılabilir.

Kendi Güneş’inin üzerinde 5 Mayıs’ta Ay Tutulması gerçekleşecek. Güçlü bir Güneşi var. Bir yol ayrımı ve böylelikle yeni bir başlangıç. Meclis aritmetiğini de bu seçimde değiştirebilir.

İrfan Değirmenci

İrfan Değirmenci’nin haritasında 29 derece Satürn Aslan’ı etkilenmeye başladı, bile. Bundan iki hafta önce Instagram adresimde paylaşmıştım. Burada yeniden değinmek istedim. Türkiye İşçi Partisinden gelen bir teklif üzerine ana haber sunuculuğunu bırakıp milletvekili olmaya karar verdiğini açıkladı. 6 Nisan Terazi Dolunayının etkisiyle bu kararı açıkladı. Çünkü Kad Terazi’nin üzerinde gerçekleşti. Ve orada bir Terazi toplaşması var. Nasıl aldı kararı? Aniden politikaya girme ve geri dönüşü olmayan ve eskiye yani bıraktığına asla benzemeyen bir yol ile. (Plüton, Venüs, Kad Terazi) Peki tutulma nereyi etkileyecek? Aslan Burcunun 29 derecesinde Regulus kavuşumlu Satürn’ünü. Onu bu tutulma par-la-ta-cak.

11 Şubat 2017 Kanal D’den ayrıldı. 22 derece Aslan Burcunda Ay Tutulması, bulunduğu sistemden ayrılık. Satürn etkilenmiş. 2017 yılında Uranüs Koç Burcunda ve kendisinin Terazi Burcundaki Venüs, Plüton ve Kad’ının karşısında. 21 Ağustos 2017 28 derece Aslan Burcunda Güneş tutulması Satürn’ün üzerinde. Yeni bir yola ve yolculuğa başlama. O dönemde kitap yazdı, gösteriler düzenledi. Venüs Terazi etkisi, sanata ve politikaya olan yatkınlık.

Onu ilk Ali Kırca’nın Siyaset Meydanı’nda gördük. 23 Ekim 1999 Ahmet Taner Kışlalı suikastı sonrasında öğrencilerinin, meslektaşlarının konuştuğu bir programda. (O günü hatırlıyorum, babamla izliyorduk.) 1998 ve 1999 Aslan & Kova tutulmaları hem 29 derece Satürn hem de Aslan burcundaki Ay ve Mars’ını tetiklemiş. O programdan sonra Ali Kırca’nın ekibinden teklif almış.

1 Nisan 2019 Halk Tv Ana haberi sunmaya başlamış. 6 Ocak 2019’da 15 derece Oğlak Burcunda güneş tutulması gerçekleşmiş. Ayrıca bu tutulma; Terazi Burcundaki gezegenlerini ve Kuzey/ Güney Ay Düğümlerini tetiklemiş. Yol çizmesi için Güneş, Merkür, Uranüs’e destek vermiş. Ardından 21 Ocak 2019 Aslan Burcunda Ay Tutulması sıfır derecede gerçekleşmiş. Ay ve Mars Kavuşumunun üzerinde gerçekleşmiş. Güneşini parlat haydi, bir devir kapandı demiş. İşsizlik dönemi sona erdi. (Kimliğini, iletişimini, sıra dışı kişiliğini yöneten Aslan Burcundaki Mars’ı.)

Neden TİP?

TİP’in kuruluş haritasıyla benzer yönleri çok. Güneş ve Venüs’ler aynı burçta iki haritada da. Satürn uyumu var, birden fazla gezegenin Akrep burcunda olması uyumlu olduklarını gösterir, yine. Güneş, Uranüs, Merkür Akrep çok kolay bir yerleşim değildir. Küllerinden doğan ve bunu aniden şaşırtıcı biçimde yaşayan bir kişiyi temsil eder. Öğrencilik hayatındaki, iletişim krizlerini de anlatır.

Ve 5 Mayıs Güneş tutulması Akrep burcundaki gezegenlerinin üzerinde gerçekleşecek. Değişim, dönüşüm kaçınılmaz. Ve dahası eskiye benzemeyen yeni, sıra dışı bir hikâye yazılacak.

NEDEN BU KADAR DETAYLI ANLATTIM?

Bir haritayı, olayı ya da kişiyi incelerken hayat hikayesi kılavuzumuz olur. Hangi dönemlerde neler yaşadığı ilerisi için rehberlik eder. Tabi ki kişinin iradesi, seçimleri ve deneyimleri zamanla değişecektir. Aslolan olayları ve durumları nasıl yönettiğimiz. 29 derecelere dikkat çekmek için iki haritayı ayrıntılı şekilde yorumladım.

İrfan Değirmenci’nin haritası ile benim haritam arasında da bağlantılar var. Benim güneşim 14 derece Koç Burcunda. Onun Gad 14 derece Koç. Yani beni geçmişten getirmiş. Güneş, Gad birleşimi eski hayatlarda Gad kişisine liderlik, babalık ve/veya önderlik ettiğini gösterebilir. Eskiden tanıdık olma hali verir. Benim 28 derece Aslan’da Kad ve 25 derece Aslan’da Mars’ım var. Onun Satürn’ü ile kavuşumda. yani beni disipline eden, sistem kurmamı sağlayan, otorite figürüm olmuş. Ve ben onun askeri, çalışan gücü, neferi. Bu hayatta beni ileriye taşıyacak sistem kurucu. Dahası onun Akrep stelyumu ile benim Ay ve Uranüs Akrep kavuşumda. Ben onun kendisine çizdiği yolu hissederim. Ve tabi o da benim duygularımı bilir.

Plüton 21 derece Terazi bende. Onun Venüs 21 derece. Bu saplantılı ve tutkulu bir aşk verir. Böyle hikayeler geçmiş olabili,r hayatlarımızdan. Kendisini iki kez gördüm, haritasına geçenlerde baktım. İşi bırakıyorum dediğini duyunca endişelendim. Neden? Geçmişten getirdiğim bir karmam var, çünkü. Sana da olmuyor mu? İlk kez karşılaştığın birisiyle yakınlık hissi? Belki tam da bu sebeple.

Kimse kimsenin hayatına öylesine girmez ya da çıkmaz. Her gelen ve/veya giden mutlak bir öğretiyle sürdürür hayatlarımızda yolculuğunu.

Buradaysan ve bu uzun yazıyı hala okuyorsan, seninle de bir yerde kesişir yollarımız. Sabrın için teşekkür ederim. Bir tutulmanın insan hayatında ne kadar önemli olduğunu anlatmaya çalıştım. Buradaysan yükselen burcuna göre yorumlarını okumanı isterim.

GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA ETKİSİ 

YÜKSELEN KOÇ: Koç Tutulması sizin kendi burcunuzda gerçekleşiyor. 2004 yılından bu yana neler değişti hayatınızda? Yeni bir döngüyü başlatmak için eskiler tamamen kapanıyor. Burcunuza özgü dürtüselliğinizin zirveye çıkmasına da dikkat edin. Yepyeni kararlar alırken bunu olanca cesaretinizle yapacaksınız. Çünkü yaşamdaki motivasyonlarınız değişecek, fiziki görünüşünüzü değiştirmek isteyeceksiniz. Eviniz, yuvanız ile ilgili kararlar almanız olası. Ev, arazi edinmeniz, taşınma ve/veya yer değişikliğiniz mümkün. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Koç Tutulması sizi hayattan izole edecek ve dahası inzivaya çekecek. Bilinçdışınız, rüyalarınız, geçmişiniz ve/veya gizlide kalanlarınız bu dönem gündeminiz olacaktır. İçinizdeki fırtınalar sizi huzursuz ederse yardım almayı ihmal etmeyin. Hastanelerde kontrollerinizi yaptırın. Ruhsallığınız ve/veya geçmişiniz ile ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. 2004 yılından bu yana neler değişti hayatınızda? Şimdi yepyeni, bir döngü başlıyor. Hayatınızdaki hedefleriniz, kariyer planınızla ilgili büyük bir dönüşüm içindesiniz. Kadersel bir etkiyi üzerinizde hissederseniz şaşırmayın. Gizlide kalanlar, gizli düşmanlar önünüze gelecek, dikkat. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Koç Tutulması sizin geleceğe dair planlarınızda yeni bir başlangıç yapamaya geliyor. Size yeni bir vizyon ve umutlar getiriyor. Sosyal çevreniz değişebilir ya da sosyal gruplar içerisinde artık liderlik etme zamanınız gelmiştir. İlişkileriniz ve sosyal ağlarınızda yeni bir dönem başlıyor. 2004 yılında bu yana ne yaşadıysanız yepyeni bir döngüyü başlatıyorsunuz. Bu dönemde kendinize ait maddi kaynaklarınızla ilgili de yeni kararlar alacaksınız. Ve kendinize verdiğiniz değer konusunda da yenilenme süreci hâkim. Yüksek öğrenim, hukuki konular, uzak yerler ve dahası yabancılarla ilgili konularda kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz, bu alanlarda dönüşüm söz konusu. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ: Koç Tutulması sizin yaşamdaki hedefleriniz, kariyer planlarınızda yepyeni bir döngü başlatmaya geliyor. Her şey bir anda değişebilir. Hedeflerinizi iyi belirleyin çünkü karşınıza kaçırılmayacak fırsatlar çıkabilir. 29 dereceler ucundan kaçırdığımız fırsatları da gösterir. Patronunuzun taktirini kazanabilir ayrıca terfi de alabilirsiniz. 2004 yılında bu yana ne yaşadıysanız artık yepyeni bir döngüye başlama zamanındasınız. Ortaklı ve/veya miras konularında yeni bir dönem başlıyor. Ayrıca psikoloji, okült bilgi ve ezoterizm konularına da ilginiz artacak. Psikolojik destek almaya karar verebilirsiniz. Eviniz ve kariyeriniz arasında gel-gitler yaşayabilirsiniz. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN ASLAN: Koç Tutulması sizin inançlarınızı, hukuksal süreçlerinizi, eğitimlerinizi dahası yabancılarla olan ilişkilerinizi yeniden yapılandırmaya geliyor. Hayatınızda şimdiye kadar ki felsefelerinizi unutun. 2004 yılından bu yana olan döngü artık bitti ve şimdi yenisi başlıyor. Uzaktan bir eğitime katılma kararı alabilir ya da yabancı bir yere yolculuk etmek isteyebilirsiniz. Yurtdışıyla olan ilişkilerinizde yeni bir dönem… Kazancınızı ve/veya hayat felsefenizi yeniden şekillendirmeye geliyor. İkili ilişkiler konusunda zorlanabilirsiniz. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN BAŞAK: Koç Tutulması sizin ortak yatırımlarınızı, mirasınızı, ortağınızın/eşinizin mal varlığıyla ilgili konularda yeni bir döngü başlatacak. Yatırım yaparken temkinli olmakta fayda var. Çünkü son derece bir tutulma. Ayrıca burası, borçlar v krediler ile de ilgili. Yeni bir borç ya da kredi almanız mümkün. 2004 yılından bu yana olan döngü artık kapanıyor. Yeni bir dönem başlıyor. Büyük harcamalardan kaçının özellikle abartıya kapılmayın. Borçlanma, nafaka ve/veya vergi borçları gibi konularda da yeni bir dönem. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN TERAZİ: Koç Tutulması sizin karşıt evinizde yani evlilik, ortaklı ilişkiler alanında gerçekleşiyor. Bitişler ve yola devam etme kararları önemli. 2004 sonrasında yaşadıklarınız artık bitiyor ve yeni bir döngü başlıyor. İlişkilerden yana önemli kararlar… Bitirme ya da başlamak için biraz daha sakin zamanı bekleyin. Günlük hayatınızda ve rutinlerinizde de dönüşüm zamanı. En azından kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Aşk hayatınız, çocuklarla ilgili kararlar ve hayattan aldığınız keyifler dönüşüm sürecinde. Kariyerinizle ilgili verdiğiniz mücadele etkin. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN AKREP: Koç Tutulması sizin günlük yaşamınızı, alışılageldik düzeninizi değiştirmeye geliyor. Sabahları nasıl kalıyorsunuz ya da geceleri nasıl bir uyku düzeniniz var? Hepsi değişiyor. 2004 yılından bu yana süregelen bir döngü sona eriyor. Artık hayatınızı düzene koyma konusundan da gayet tecrübelisiniz. Ayrıca spor yaparken yaralanmalara dikkat edin. Sağlık açısından ise rutin kontrollerinizi yaptırın. İş yerinizde değişim söz konusu. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN YAY: Koç Tutulması sizin aşk hayatınızı, hobilerinizi ve/veya hayattan aldığınız zevkleri değiştirmeye geliyor. 2004 yılından bu yana süregelen bir döngü bitiyor. Bu alanda yenilenme dahası tazelenme söz konusu. Daha cazibeli gelecek aşk size. Çocuk sahibi olmak için olumlu bir zaman. Çocuğunuz varsa üzerine gitmeden, orta yolu bularak hareket edin. Ayrıca yatırımlar için hevesli olacaksınız, temkin içinde yatırımlarınızı yapın. Kardeşleriniz, yakın çevreniz ve/veya iletişim şekliniz ile ilgili zorlanmalar söz konusu. Bu alanda kendinizi büyük bir dönüşüme hazırlayın. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN OĞLAK: Güneş Tutulması sizin kendinizi en güvende hissettiğiniz yerde yuvanızda yani atalarınızla ilgili konularda değişimi getirecek. Yerleşim yerinizi değiştirme kararı alabilirsiniz. Belki uzun süredir cesaret edemiyordunuz, taşınmaya ya da gayri menkul satın almaya. Ve dahası evi tadilattan geçirmek bile istemeniz mümkün. Artık bu alandan dönüşüm kaçınılmaz.2004 yılından bu yana gerçekleşen döngü sonunda bitiyor. Maddi kazancınızla ilgili gelişmeler de mümkün. Dahası parasal değerleriniz, maddi kazancınızla ilgili de büyük bir dönüşüm söz konusu. Hayat düzeninize dair köklü değişimleri beraberinde getirebilir. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN KOVA: Koç Tutulması sizin iletişim şekliniz, kardeşleriniz ve yakın çevrenizle olan ilişkilerinize odaklar. Eğitim hayatınız ve dahası ulaşımda kullandığınız araçlar ile ilgili yeni kararlar aldırır. Keskin çıkışlar iletişiminizi zorlar. Siz almak istediğiniz bir eğitim ve/veya çıkmak istediğiniz kısa bir seyahat varsa ona odaklanın. 2004 yılından bu yana süregelen bir döngü bitiyor. Sizin kimliğiniz, hayattaki birincil motivasyonlarınız büyük bir dönüşüm içinde. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

YÜKSELEN BALIK: Koç Tutulması sizin kendinize ait maddi kazancınız dahası değerleriniz, yeteneklerinizle ilgili konularınızda değişim yapmaya geliyor. Bu alanda 2004 yılından bu yana süre gelen her şey yeni bir döngüyle son buluyor. Ve yenisi başlıyor. Bu alanda uzun zamandır cesaret edemediğiniz girişimler varsa gerçekleştireceksiniz. Değer verdikleriniz, yetenekleriniz konusunda da artık değişim zamanı. Maddi anlamda daha umutlu ve elbette kararlısınız. Zevk aldığınız bir işten ya da hobinizden para kazanabilirsiniz. Gizli saklı işlerin ortaya çıkması sizi yorabilir. Kararlarınızı Merkür retrosundan sonraya bırakın. Şansınız sizinle olsun. Danışmanlık almak isterseniz bize buradan ulaşabilirsiniz.

Sevgilerimle….

Bir Cevap Yazın

%d