DOLUNAY YAZILARI

KOVA DOLUNAYI 09°15′

Yazın en hararetli günlerinden yeniden merhaba Bilge Kuş. Uzun bir aradan sonra yine birlikteyiz. Kova Dolunayı 1 Ağustos’ta Ankara saatine göre 21 :31 gerçekleşecek.

Bu ay iki Dolunay var gökyüzünde. O yüzden bu Süper Dolunay.

22 Temmuz’dan bu yana retroya başlayan Venüs bizi ilişkilerimizi ve değerlerimizi yeniden sorgulatıyor. Öncesinde Mars oradan geçmişti. Eril ve dişil enerji ben olmayı egoyu deneyimliyor.

Kova & Aslan aksında gerçekleşecek olan Kova Dolunayı bizim özgürleşmek istediğimiz alanları gösterecek. Topluluklar halinde hak arama mücadelesini, isyanları, insan haklarını ve kendimizi esir olmaktan kurtarma çabalarımızı ortaya çıkartacak. Tüm dünyada sokaklardaki gösterilere şahit olabiliriz.

Her ne yaşanıyorsa artık gizlide kalmayacak ve gün yüzüne çıkacak. Grevler, karşıt hamle olarak lokavt uygulamalarını göreceğiz. “İnsanca yaşamak için” sloganlarını duyarak.

Ne bekliyoruz gelecekten? Kaygılarımızla günlük işlerimizin arasında kendimizi kaybettiğimiz yer neresi? Bu aralar ruhen ve bedenen yorgun muyuz? İlişkilerden, ortaklıklardan da yeterince hakkımıza düşeni aldık mı? Artık Koç ve Terazi aksında ilerleyen Ay Düğümleri; Plüton’un Oğlak burcundaki son dokunuşlarıyla dönüştürüyor bizleri.

Venüs Aslan tam bu noktada retro hareketiyle devrede.

Kova Dolunayına Boğa’daki Jüpiter’in etkisi büyük. Hem eril hem de dişil tarafımızı abartıya kaçan durumlarla yüzleştirebilir. Bu günlerde etkisini daha belirgin hissedebiliriz. Nasıl mı? Kadınlar daha çok haklarını arayabilirler, eril taraf bu hak arayışına egosal bir tutum takınıp gücünü ortaya orantısız koyabilir. Bilimsel ve toplumsal olan mı yoksa daha bireysel ve duygusal yönümüz mü? Gelecek kaygılarımız mı sadece günü geçirmek istediğimiz yerler mi? Jüpiter Boğa somut verilerle ilgilenir, sahip olduklarımızla. Ne kadarına sahibiz tüm bunların ya da sahip miyiz? Peki ya güvende olduğun yer neresi? Konfor alanı sandığın yer senin özgürlüğünü elinden alan yer ise? Her ne olursa olsun içinde bulunulan durumun değişmesi için varlığını ortaya koyacak.

Kova Dolunayının yönetici gezegeni Satürn Balık ise Merkür Başak ile çekişmeli bir tutum içinde. Düşüncelerimize ket vuruluyor mu? Ya da bunu doğru ifade etmem olanaksız diyor muyuz? Sistem tarafından kısıtlanıyor, engelleniyor muyuz? Temmuz sonlarından itibaren işler yavaşlamaya ve ağır adımlarla seyre başladı. Hızlanmak yerine sakinliği ve düşünerek hareket etmeyi salık veriyor, gökyüzü.

Venüs Aslan; Boğa Burcundaki Uranüs ile de restleşmeye doğru gidiyor. Şaşırtıcı ve şoke edici olaylara hazırlanıyor gökyüzü. Yöneticisi olduğu Boğa Burcunda Uranüs uzun zamandır seyir halinde. Ama bak sahip olduklarımızın hepsi değişti. Değer verdiklerimiz, paramız, ilişkilerimiz, paramızı harcama şeklimiz değişti. Daha doğru bir tabirle onlara bakış açımız değişti. Teknoloji hayatlarımızın tam da merkezinde. Yer hareketliliği de hepimizin içinde yaşadığı gerçeklik. Doğa dönüşüyor çünkü dünyamızın burcu Boğa.

Venüs en derinlerdeki değersizliğimizle yüzleştiriyor. Aynada yansıyan yüzlerimizle, içimizdeki oyunbazla. Kimler hazır egosuyla, yaşamdaki üretkenliğiyle, kibriyle, riske girdiği ama kaybettiği yerler ile yüzleşmeye?

Dünyadaki sivil toplum örgütlerini, kadınları, ülkelerin meclislerini, teknolojik buluşları yakından takip edeceğiz.

ÜLKEMİZE NELER GETİRECEK?

Ülkemizin dış ekonomisini ve borçlanmalarını, vergi yükümlülüklerini, ödemelerini kendine ait değerlerini temsil eden ev alanlarında gerçekleşecek bu Kova Dolunayı. Ve ülkemizin Akrep Güneşini yani yöneticilerini, önemli isimlerini, liderlerini, önemli iş adamlarını zorlayacak bir süreç. Riskli yatırımlarla ilgili zorlu bir dönem. Kazanç sağlanacak yerlerden beklenmedik zararlar görülebilir.

Yangın haberlerini maalesef daha sık duyabiliriz. Şaşırtıcı hava olaylarını, hortumlar, sel baskınları, yer kabuğunun hareketliliğini gündeminizde tutacağım diyor, gökyüzü.

Satürn ile Merkür karşıtlığının bizim ay düğümlerimizin üzerinde olması ise karmadan gelen geçmişten gelen borçlarımızla yüzleşmemiz gerekeceğini, bazen susarak ya da kısıtlanmaya maruz kalarak ilerleyebileceğimizi gösteriyor.

Zorlayıcı açı kalıbı oluşturan Boğa Jüpiter’i bizim Akrep’teki Jüpiter’imiz ile karşıt. Ne yaptın ya da yapmadığınla yüzleşme zamanı! Adalet, hak, hukuk konuları, yabancı ülkeler ile ilişkilerin, cemaatler ve dini yapılarla ilgili süreçlerin neler? Uranüs Boğa sürecini finansal göstergelerimiz üzerinde hissetmeye devam edeceğiz.

Sabian Sembolleri

Geçici Olduğunu Kanıtlayan Popülerlik

Hayatın içindeyken koşulların değiştiğini ve bunun aslında benliğimizi dönüştürmek için olduğunu fark edemeyebiliriz. Dengeyi nerede kaybederiz? Ya da dengede olduğumuzun garantisi nedir? Popülerlik geçtiğinde aslında her şey yerini ve dengesini bulduğunda verilen değerin fazlalığıyla nasıl başa çıkarız? Bu bizim ödülümüz mü yoksa cezamız mı olur? Abarttığımız dahası gözümüzde büyüttüğümüz her şey kendi değerini aldığında içimizdeki bilgelik uyanır mı? Dahası ışıltılı görünen her şey elmas kadar değerli midir?

Öz değerimizi sorgulatan bir dolunay… Sahte şöhrete ve ışıltıya dikkat. Birdenbire insanların gözlerinden düşüş mümkün.

Sabah Erkenden Yağan Çiğ Güneşini Selamlıyor

Zorlu zamanlardan geçerken karanlığın en derinindeyken ışığa daha yakın olduğunu hayale ederek yaşamayı bilmelisin. Umut etmelisin çünkü güneşin sıcaklığını hissedeceksin. Ve toprağın kokusunu suyun serinliğini, güneşin aydınlatıcı ışığını hissederek yürümelisin. Doğaya kulak ver, her şey aslında tam da olması gerektiği gibi. Zorlu süreçlerden geçeceğiz ama sabahı düşlemekten asla vazgeçmeyerek. Nefes aldığın anın tadını çıkartmalı insan. Gece uzun ve karanlık olabilir ama gecenin sonunda mutlak Güneş selamlar gökyüzünü. Çözüme odaklan der ve sorunların çözümünü bulmaya harca zamanını.

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: