DOLUNAY YAZILARI

KOÇ DOLUNAYI

29 Eylül 2023 Ankara saatiyle 12: 57 gerçekleşecek olan 06° Koç Dolunayı bizi Koç &Terazi tutulmalarına hazırlıyor. Bu bir süper dolunay….Terazi tutulmasından önceki son dolunayımız… Ayrıca 14 Eylül Başak yeniayında neleri başlattık ve hangi adımları attıysak onların sonuçlarını görebileceğimiz bir dolunay.

Koç Dolunayı Neler Getirecek

Uzun zamandır yavaşlatan ve geriye dönüşler yaptıran enerjilerin içinden geçtik. Artık hızlanma vaktidir, diyor gökyüzü. Aşağıdaki an haritasında da görüldüğü gibi ateş elementinin etkili bir Koç Dolunayını yaşayacağız. Ay Koç, yükselen Yay, Venüs Aslan ile sonuç almaya odaklanacağız… Venüs ve Merkür henüz ağır hareket etseler de artık retrodan çıktılar. Bu da günlük işlerimizde ve düzen getirmek istediğimiz yerlerde ayrıca ilişkilerimizdeki alacağımız kararlarda daha gözü pek yapabilir, bizleri.

Kuzey Ay Düğümü yönlü bir dolunay olduğu için de aslında bizi geleceğe dair planlarımıza yakınlaştıracak. Koç burcu hepimizin bildiği üzere olayları başlatması, liderlik etmesi, ben demesi daha çok çocuksu egosu ile tanınır. Haritalarımızda bulunduğu ev konularıyla ilgili hareket ve sonuçlanma getirecektir. Koç ve Terazi burçlarının ilk on derecesinde gezegen yerleşimleriniz var ise daha çok etki alacaksınız.

20 Nisan 2023 tarihinde bir Koç tutulması yani yeniayı yaşadık. Koç & Terazi aksındaki ilk Güneş tutulmasıydı. Yeniden oralara dönüp bakacağız. Çünkü 14 Ekim’de bir Terazi burcunda bir güneş tutulması gerçekleşecek. Tutulmalar genel olarak altı aylık bir dönemde etkilerini gösterirler. Terazi tutulmasından önceki son Koç Dolunayı bize ektiklerimizi hasat ettirecek.

Nisan ayından bu yana neler yaptık, neler deneyimledik? Hangi alanlarda başlangıçlar ya da ilkleri yapabildik? Göze aldıklarımız, cesaretle yürüğümüz yerler nerelerdi? Savaştık mı ya da yeterince mücadele ettik mi? Yoksa içimizdeki öfkeye ve acemilikle alınan kararların gölgesine mi düştük?

Koç; ben der, inatçıdır, serttir, sabırsızdır, dürtüseldir ve köşeleri yoktur. O yüzden karşıt burcuna yani Terazi’ye biz olmaya ihtiyacı vardır. Bu dolunay önemli ve hızlı kararlar aldırabilir. Hepimizin hayatında kadersel seçimler ve sonuçlar olması mümkün. Olanın bütüne ve bize hayır getirmesi dileğiyle…

Gezegen Etkileşimleri

Koç Dolunayında liderler, askeri alanda görev yapanlar, savunma sanayi, sporcular daha ön plana çıkar. Dünya genelinde ise yangınlar, savaşlar, çatışmalar ve patlamalar ile ilgili haberler duyabiliriz. Fiziksel şiddette ve tartışmalara dikkat. Mars yönetimindeki Koç ateşli silahları da anlatır.

Dolunay an haritasında üçüncü ve dokuzuncu evlerin konularını aktifleştirecek. Eğitim, öğretim, seyahatler, yurtdışı, yabancılar, hak ve hukuk konuları, yüksek yargı ve alınan kararların yankıları, din adamları, akademisyenler, öğrenciler, gazeteciler, yayıncılık, ulaşım, karayolları, taşıtlarımızı ilgilendiren konularda alınacak kararlar ve gündemimizde olur.

Ayrıca Yay burcunun da yükseliyor olması bu enerjiyi hızlandıracaktır. Gözümüz kulağımız uluslararası arenada olacak. Bu alanlardaki gelişmeleri yakından takip ediyor olacağız. İçimizde geleceğe dair umutlar ve ideallerimizi yeşertme isteği olsa da Yay’ın yönetici gezegeni Jüpiter’in Boğadaki retrosu düşündürücü.

Ekonomi Ana Gündem

Jüpiter Boğa burcunda hem retro hem Uranüs Boğa ile yakın temasta. Bunun yanında Uranüs Boğa ile henüz ileri harekete geçen Venüs Aslan’da restleşiyor. Bu restleşmenin son dönemeci; ilki 2 Temmuz ikincisi ise 9 Ağustos’ta gerçekleşti. Şimdi o tarihlerde neler yaşandı bir bak bakalım; sonucu göreceksin bir bakışla… Çocuklarımızla ilgili gelişmeler ve ani alınan kararlar olası. Ayrıca yeni vergilendirmeler mümkün. Bu etkiyi beşinci evden aldığı için borsa ve bankacılıkla ilgili yeni düzenlemelerde mümkün. Uzun vadeli borçlanma yerine kısa vadeli ve daha yüksek faizli ödemeler dönemimi demeliyiz?

Ekonomi elbette hepimizin gündemi, krediler ve mevduat ile ilgili alınacak ani ve sürpriz kararlar, hafta başından itibaren alınan kararların ( kur korumalı mevduatlarda alınan yeni kararlar) devamını görebiliriz.

İlişkilerde ve evliliklerde ani bitişler ve sonlanmalar, boşanma davaları… Göz önünde bulunan ve toplum tarafından tanınan ünlülerinde ayrılık haberlerini duyabiliriz. Bazı büyük ve ünlü şirketlerin ortaklık yaptığı mecralardan ayrılışlarını da bunlara dahil edebiliriz.

Koç ve Terazi tutulmaları bize savaş ve barışı; diplomasi ile ben yaptım oldu anlayışını, geçmişten getirdiğimiz ve bize yük olan birliktelikleri bitirmemiz gerektiğini öğretecek.

Koç Dolunayının yöneticisi Mars Terazi burcunun 21 derecesinde. 14 Ekim Terazi tutulması 21 derece Terazi ‘de. Ön hazırlıklarını yapıyor, gökyüzü. Ve tutulma hattına girdin, fark et diyor. Ayrıca Pluto’dan sert bir etki alıyor ve güney ay düğümü ile de yan yana. Geçmişte alınan kararlar ile ilgili (para ve değerler konusunda) düzeltmeler ve bunların yarattığı yıpranmaların daha net görülmesini sağlayacak.

Merkür ile Neptün karşıtlığı ise zihnimiz ve/veya iletişimimizle ilgili yanılgıları, sisi beraberinde getirir. Dolandırıcılık haberlerini daha sık duyabiliriz. Hayatımızı düzenlemeye çalışırken fazla idealist olmamaya dikkat edelim. Bu gücünüzü tüketir ve zihninizi yorar.

Ama Merkür Uranüs’ten de destek alıyor. Bu da zihnini ve iletişimini günlük işlerini düzenleyebilirsen seni bağımlı olduğun o rutinden farklı alanlara götürebilirim, der. Harekete geçmen ve/veya özgürlüklerini kazanman için seni desteklerim.

Jenerasyon gezegenlerinin arasındaki uyumlu açı ise bizi yaratıcı ve tutkuyla yapacağımız işlere yöneltebilir. Hayal gücünü ve içindeki o muhteşem devinimi kullan, kalıcı işler yapabilirsin, sürpriz sonuçlarla da karşılaşman mümkün, der.

Sabit Yıldız Etkileri

Mars 21 derece Terazi’de Rigel sabit yıldızı bulunuyor. Bu sabit yıldız genel anlamıyla şans bir getiren bir yıldız. Askeri alanda dahası savunmada başarı getiren bir yıldız. Mars’ın bu yıldızla birleşimi ise savaşta ve savunmada önemli kazanımları işaret ediyor. Terazi’nin temsil ettiği meslek grupları yani hukukçular, siyasetçiler, arabulucular, sanatla uğraşanlar, güzellik uzmanları daha ön planda olacak. Bu yıldız Orion takım yıldızında bulunuyor. Ayrıca hava koşullarının aniden değişimi, büyük baş hayvanlarda ani görülen rahatsızlıklar ve zehirlenmelere dikkat çekiyor.

Türkiye Açısından Önemi

Ülkemizin dördüncü evindeki Mars Terazi’nin karşısında gerçekleşecek, Koç Dolunayı. Vatan toprakları, savunma sanayi, anlaşmalar ve/veya siyasi mücadeleleri anlatır. Muhalefet ve iktidar arasındaki gerilimin artması. Muhalefet içindeki tartışmalarında kavga ve gürültü olarak gündemde yerini alması. Geçmişten gelen hesaplaşmalar. Ortalıkların bitmesi ya da karmik döngülerin oluşumu.

Transit Mars ülkenin Terazi burcundaki Satürn ve Merkür’ünün üzerinde. Hak ve hukuk konuları, sistem ve devletle ilgili konular ayrıca öğrenciler ve eğitim hayatlarıyla ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Mars’ımızın da tetikleniyor olması ülkedeki savunma güçlerinin, askerlerimizin, politikacıların bir hayli gündemde olacağını gösteriyor. Yangın ve patlama haberleri ve/veya bu gibi durumlara dikkat çekiyor.

Derin hesaplaşmaların tam ortasında bulabiliriz, kendimizi. Gizlide kalmış ise bu iç hesaplaşmalar artık gizlide kalmaz. Ayrıca şiddet ve hesaplaşmalar görülebilir, yeraltı örgütlerinin gün yüzüne çıkması gibi…

Sağlık Açısından

Koç Burcu vücudumuzda baş bölgesini temsil eder. Çizgili kaslar, kafa tasımız, dişlerimiz, çenemizi, atar damarlarımızı da temsil eder. Ve bu nedenle bahsi geçen organlarda hassasiyet olması mümkün. Baş bölgesinde migren atakları, kaslarla ilgili zorlanmalara ve sakatlanmalara dikkat. Psikolojik açıdan da depresif bir ruh hali ve/veya sinirlerin gergin olması mümkün. Tartışmalarda haklı çıkmak yerine bu dönemi daha sükûnet içinde atlatalım olur mu?

KOÇ DOLUNAYI SABİAN SEMBOLLERİ

“KENDİNİ İKİ ALANDA AYNI ANDA BAŞARIYLA İFADE EDEN BİR İNSAN”

Ay Koç’un semboliği hayatınızda birden fazla alanda başarılı olabilirsiniz, der. Hayatımız bazen parçalara ayrılmış dağılmış görülse de aslında puzzle parçaları gibidir. Her bir parçanın önemi, rengi, şekli ve dokusu bütünün içinde anlam kazanır. Ve onlara verdiğimiz değer tüm hayatımızı oluşturanlara verdiğimiz değerdir. Öyle donanımlıyız ki aslında ne zaman istersek bir yere odaklanıp ne zaman istersek bütünleştirebiliriz. Önemli olan ise dikkatimizi yalnızca küçük parçalarda dağıtıp kaybetmemek. Hayatın en uç noktalarına gidip, farklı dünyaları deneyimleriz belki… Ama önemli olan yeniden toparlanıp merkezimize geri dönmek. İki yönlü ya da birden fazla yönlü bakabilmeyi öğrendiğimizde yaratıcı yönümüzü keşfederiz. Ay ve Güneşi anlamak, gece ve gündüzü aynı anda sevmeyi başarmak gibi. Her katmandan geçebilmek yeryüzünde ya da gökyüzünde.

Herkes her zaman her şeye yetemez, her alanda başarılı da olamaz. Fedakarlık insanın kendisine farkında olmadan yaptığı en büyük cezalardan biridir.

“TAVUKLARI BESLEYEN VE ONLARI ŞAHİNLERDEN KORUYAN KİŞİ”

Güneş Terazi’nin bu semboliği; bir koruyucuyu anlatır. Kendi beslenme, korunma ve barınma ihtiyaçlarını karşılayamayanların tüm sorumluluğunu alan. Ya da bunu böyle hisseden birisini gösterir. Hayatta almak isteğimiz sorumluluk ne? Büyük olasılıkla bu sorumlu olma hali; insanlar, olaylar, fikirleri de kapsar Önemli olan sizin tüm bunların sorumluluğunu almaya istekli davranmanız. Bu çabalarınız mutlaka ödüllendirilecektir. Ama bazen bu besleme, koruma ve kollama beklenmedik karşılıklarda doğurur. Tercihlerimiz konusunda yanılabilir, bazılarına daha çok önem verip koruma ve kollamayı seçebiliriz. Ama herkesten sorumlu olmak bize ağır gelirse? Masumları, kötü adamlardan korumak, dışarıdan gelenlere daha sert durmak, yuva olmak ve tüm bunları başarmak muazzam.

Aşırı koruma sorun yaratır, karşımızdakinin güçsüz kılar, büyümesine ve gelişmesine izin vermek gerekir. Bu durum dünyayı tekin olmayan bir yer inancına iter ki bu çok tehlikedir.

Bu Koç Dolunayının sana hangi etkilerini getireceğini merak ediyorsan danışmanlık almak için buradan ya da WhatsApp hattımızdan iletişime geçebilirsin. Sevgilerimle…

Bir Cevap Yazın

%d