GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

TERAZİ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Türkiye saatiyle 20:55’te Terazi Burcunda Halkalı Güneş Tutulması gerçekleşecek. Terazi Burcunun 21° sinde gerçekleşecek yılın son Güneş Tutulması… 20 Nisan 2023’te 29° Koç Burcu’nda gerçekleşen Güneş Tutulması hayatlarımızda neler değiştirdi? Şimdi yeni bir düzen ve döngü başlıyor. Etkisini hissetmeye başladık bile.

Yılın sonlarına doğru ilerlerken neleri geride bırakmadık ki? Yılın başında asrın felaketiyle hepimiz sarsıldık, derinden yaralar aldık. Ardından zorlu bir seçim sürecini atlattık. İttifaklar kuruldu, ittifaklar dağıldı. Hem muhalefet hem de iktidar kendi ortaklarıyla anlaşmazlıklar yaşadı.

Ama önce dengeyi temsil eden Terazi Burcu’ndaki tutulmayı çok sevdiğim bir Turgut Uyar şiiriyle karşılayalım mı?

Tel Cambazının Tel Üstündeki Durumunu Anlatır Şiir

Sizin alınız al inandım
Sizin morunuz mor inandım
Tanrınız büyük amenna
Şiiriniz adamakıllı şiir
Dumanı da caba

Bütün ağaçlarla uyuşmuşum
Kalabalık ha olmuş ha olmamış
Sokaklarda yitirmiş cebimde bulmuşum
Ama sokaklar şöyleymiş
Ağaçlar böyleymiş
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız

Aşkım da değişebilir gerçeklerim de
Pırıl pırıl dalgalı bir denize karşı
Yan gelmişim diz boyu sulara
Hepinize iyi niyetle gülümsüyorum
Hiçbirinizle dövüşemem
Benim bir gizli bildiğim var
Sizin alınız al inandım
Morunuz mor inandım
Ben tam kendime göre
Ben tam dünyaya göre
Ama sizin adınız ne
Benim dengemi bozmayınız. /TURGUT UYAR

Tutulma Hangi Yıllara Baktıracak?

Güneş tutulmaları bitiş ve başlangıçları anlatır. Ve gezegen transitleri tutulma derecesine geldiğinde yeniden kendisini hatırlatır. Etkisi yıllara yayılmakla birlikte yoğun olarak hissedeceğimiz zaman dilimi altı aydır. İrademizin dışında ve tekamülümüz için gerekli olanı getirir, bize. Sonsuz olasılıklar içinde seçimlerimizle var olma sanatı değil midir, yaşamak?

21° Terazi Burcunda Güneş Tutulması en son 2004 yılında gerçekleşmişti. Tutulmalar 19 yılda bir döngüler getirir bizlere. Güney Ay Düğümü Terazi ve Kuzey Ay Düğümü Koç’taki tutulmalar 2004 ve 2006 yıllarına götürecek bizleri. O yıllarda neler yaşandıysa belki benzer konular gündemimizde olacak. Orada olan hesaplar kapanacak, yeni bir döngü başlayacak. 2013 ve 2016 yıllarında ise düğümler karşıt yönde burç değiştirdi. (Kad Terazi& Gad Koç) Bu her dokuz yılda bir gerçekleşir. Yani 2004 & 2006 yıllarında ne ektiysek 2013 & 2016 yıllarına geldiğimizde artık ekileni görme vaktiydi. Dolunay gibi düşünülebiliriz, aslında. Yani hasat etmeye başladık o yıllarda. Şimdi ise orada yaşanılan her ne varsa bitirip yenisini başlatıyoruz.

Dünyada savaşlar, orman yangınları, patlamalar, depremler, göçler yaşandı. Ve yaşanmaya devam ediyor. Ekonomik kriz ise hem ülkeler bazında hem de küresel anlamda etkilerini gösteriyor.

Venüs Aslan retrosu ile ayrılmaz denilen ünlü çiftlerin boşandığına ve yollarını ayırdığına şahitlik ettirdi. Peki ya bizim hayatlarımızda neler oldu? Belki süregelen bir ortaklığımız bitti belki boşandık belki de hiç evlenmem derken birden nikah masasında bulduk, kendimizi.

Daha çok kendimizi ortaya koyacağımız, benliğimizde bizi engelleyen ya da tutsak olduğumuzu hissettiğimiz ilişkilerden, ortaklıklardan ayrılacağımız bir yol açılıyor önümüzde. 2023 yılı; hem ülkemiz açısından hem de her birimizin kişisel tarihi açısından köşe taşlarından birisi olmaya aday.

Haydi gel birlikte neleri deneyimleyeceğimize birlikte göz atalım:

AN HARİTASI

Terazi Burcunda Güneş Tutulması halkalı bir tutulma ve ülkemizden gözlemlenemeyecek. Dünyada Amerika kıtasından gözlemlenebilecek. Ve 05:17 dakika sürecek. Güneş tutulmalarının zamanı ne kadar uzarsa etkisi de o kadar yayılır. Yani yaklaşık altı yıla yayılan bir etkisi olacak.

TERAZİ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

Güney yönünde yani bırakmamız gereken yönde olacağı için etkileri daha kadersel olacaktır. İlişkilerimizde, ortaklıklarımızla ilgili konularda artık adım atma ve geçmişten getirdiklerimizle vedalaşma zamanı. Hak hukuk, adalet, duruşmalar, alınan mahkeme kararları, politikacılar, politik söylemler gündemimizde olacak.

Anın yükseleni 16 derecedeki İkizler Burcu. Bu da bize gelişen durumların hızlılığını ve değişkenliğini gösteriyor. Yükselen bizim odak noktamızı ve motivasyonlarımızı da belirler. Çocuklar, öğrenciler, öğretmenler, gazeteciler, ticaret, ulaşım, taşıtlar, karayolları, eğitim ve öğretim, yakınlarımız, komşularımızdır. Bu alanlarda hareketliliğin olması söz konusu. Ayrıca Rigel sabit yıldızı ile de kavuşum halinde.

Sabit Yıldız Rigel

Rigel sabit yıldızı 16°50′ İkizler Burcundadır. Orion takımyıldızındaki Avcı’nın sol ayağında bulunmakta. Doğası bazı kaynaklarda Jüpiter, Satürn ile ilişkilendirilirken bazı kaynaklarda ise Jüpiter, Mars ile ilgili olduğu yazılmıştır.

Şanslı bir yıldızdır. Onur, maddi anlamda refah ve güç verir. Din konusunda dikkat edilmesi gerekliliğini vurgular. Dini kullanarak yapılan hatalı davranışları affetmez. Ticarette ve yolculuklarda destekleyici bir etkisi var. Ama kötüye kullanmamak ve hileli işlere karışmamak koşuluyla. Hava elementinin değişkeninde bulunması sebebiyle de hava koşullarında ani değişikliklere sebebiyet vermesi mümkün. Başarı, zenginlik ve şansın yanında zorlukları ve çeşitli sınavları da getirir. Satürn/ Mars ile ilişkilendirilmesini burada daha net görürüz. Başarı var ancak sınavları ve tecrübe edilmesi gereken zorlukları var. Sanat ve politika alanlarındaki kişilerin söylemleri, konuşmaları gündemimizde olacak.

Gezegen Yerleşimleri

Rigel sabit yıldızı üzerinde durmamın nedeni hem Terazi Burcundaki Güneş, Ay, Merkür ve Güney Ay Düğümüyle hem de tutulmaya karşıtlık yapan Chiron ile olumlu bir enerjide olması. Evet birçok yönüyle zorlayıcı etkilere sahip bir tutulma. Öte yandan şans ve başarıda vaad ediyor. Eğer geçmiş, toksik, bizi yaralayan ve yoran ilişkilerimizden ayrılmayı başarırsak…

Ha bazen bunu başaramayız, bağımlılıklarımız, konfor alanlarımızı bırakmayı göze alamayışlarımız… İşte tutulmalar tam da bunun için var, hayatlarımızda. Sert bir etkiyle bitişler ve başlangıçlar yaşatır. Geri dönüşü olmayan ve ardımızda bıraktıklarımızla yeni bir yola başlarız.

Merkür Terazi, Güneş, Ay ve Güney Ay düğümü yan yana. Ayrıca Mars Akrep Burcuna henüz geçmiş ve Plüton’dan sert bir enerji alıyor. Ayrıca aynı Plüton ay düğümlerine hala sert etki yapmaya devam ediyor. Güneş tutulmasının tam karşısında yaralı şifacımız Chiron duruyor. Haritanın tepe noktasında bulunan retrodaki Satürn Balık Mars Akrep ile uyumlu ancak Venüs Başak’ı zorluyor.

Plüton 12. Evdeki Uranüs ile uyumlu, 11. Evdeki Neptün Balık ile de uyumlu. Bu durum her ne kadar Merküryen bir tutulma gibi gözükse de bu Terazi Burcundaki Halkalı Güneş Tutulmasının Plütonik etkisini de gözler önüne seriyor.

Foramen Sabit Yıldızı

Foramen 21 derece Terazi Burcunda bulunan çok önemli bir yıldızdır. Tıp alanında da geçerli bir kavramdır. Kafatasının alt tarafında yer alan boyun deliğinin anatomi içerisinde yer alan adıdır. Latince’de açıklık veya delik anlamına gelir.

Eta Carina – Argo Navis

Argo Navis;  kuzeyde gökyüzünde bulunan eski bir takımyıldızıdır. Efsanevi gemi Argo’yu temsil ettiği söylenir. 1763 yılında üç yeni takımyıldıza bölünmüştür: Carina (salma), Puppis (kıç) ve Vela (yelken). Mitoloji kısmına çok girmeyeceğim burada ama şu kadarını söyleyeyim:

Yunan mitolojisine baktığımızda Argo, altın koç derisi olan Altın Post’u arayan Jason ve arkadaşları Argonotların gemisiydi. 

“Eratosthenes’e göre başka bir Yunan geleneği, takımyıldızımızın okyanusa giden ilk gemiyi temsil ettiğini öne sürüyordu.  Jason’ın zamanı Danaos’u elli kızıyla birlikte Mısır’dan Rodos ve Argos’a taşıdı ve Dante’nin yazdığı gibi Argo’nun yardımıyla Neptün’ü ürküttü.”

Eski Mısırlılar için takımyıldız aynı zamanda tanrıları Osiris’in yelken açtığı bir gemiydi. İncil ekolü ise bunu “Nuh’un Gemisi” olarak nitelendiriyor.

FORAMEN

Foramen; geminin omurga kısmı( Carina ) takımyıldızındaki sabit yıldız η Carinae veya Eta Carinae ‘in özel adıdır . Carina Bulutsusu‘ nun karanlık alanı olan yakındaki “Anahtar Deliği Bulutsusundan” geliyor.

FORAMEN

Foramen şans getiren bir yıldızdır. Başarı, güç, liderlik getirir ancak önce seni dönüştürmek için kül edecektir. Sonra küllerinden yeniden var olacaksındır. Zümrüdü Anka gibi. (Benim de 21 derece Terazi’de Plüton’um var, birinci evimde ve Koç Güneş’ime karşıt. İşte bu nedenledir, ismimizin Zümrüd-ü Anka olması. Bunu elbette 15 yıl önce bilerek kullanmaya başlamamıştım, sevgili Bilge.)

Deniz ve denizcilikle ilgili gelişen tatsız olaylara dikkat. Deniz kazaları ya da bir geminin kaburgasıyla ile ilgili. Titanik gemisini bu tutulma batırmıştı. Ayrıca insan bedeninde de “iman tahtası” dediğimiz yeri temsil ettiği söylenir. Gözlerle ilgili tehlikelere dikkat edilmesi gerekiyor. Ve elbette hemen hüküm vermek, keskin kararlar vermek bu dönemde yapılmaması gerekenlerden.

Bize Neyi Anlatır

Savaş gemilerini ve onlara yapılabilecek hava saldırılarını anlatabilir. Hava yoluyla gelebilecek tehlikelere karşı insanların kendilerini korumak için sığınaklara kaçmasını da anlatıyor, maalesef.

Dünyada liderle ilgili de dönüşümler olabilir. Bazı siyasetçiler sahneden inerken bazıları ise henüz sahneye çıkıyor.

Bu dönemde harcamalarımıza dikkat etmemiz ve zaruri ihtiyaçlar haricinde harcamadan kaçınmamız gerek. Venüs; tutulmanın ve Merkür Terazi’nin de komutanı adeta. Venüs Başak burcunda rahat değildir, üstüne üstlük Satürn Balık onu baskılıyor. Sakin, olayları takıntılı hale getirmeden detayları değil biraz bütünü görerek hareket etmek gerek. Önümüzdeki engellere odaklanırsak geleceği planlamakta ve büyük resmi görmekte zorlanırız. Akıllıca ve planlayarak harcamamalarını yap, diye uyarıda bulunuyor. Ayrıca Venüs retro Jüpiter’den de destek görüyor.

Satürn Balık’ta önemli bir role sahip burada. Kariyer evinde duruyor ve Venüs’ü içindeki durumdan çık ve kendini büyüt diye zorluyor. Bu dönemde elbette estetik operasyonlar zorunlu değilse yapılmamalı. Su ile ilgili sınavlarımız olabilir.

Haritanın dördüncü evinde gerçekleşecek bu tutulma yuvamızı, aile köklerimizi, büyüklerimizi, vatanımızı ilgilendiren konuların önem kazanacağını anlatıyor.

Plüton Oğlak Burcunun son derecelerinde artık ve biz yaşarken bir daha buralara pek uğramayacak. 2008’den bu yana dünyadaki tüm eski sistemleri, devletleri, kurumları dönüştürdü. Astrolojide burcun son dereceleri ve ilk üç derecesi kritiktir, anaretik dereceler denir. Şimdi bu derecelerde Pluton, Mars ve Satürn var. Yani tam da dünyanın içinde bulunduğu durumu gösteriyor. Ama şu da var; eğer hak ettiğin gibi yaşamaya karar verdiysen, sınavlarını geçtiysen ve zor bir durumdaysan…. Bazılarımıza o Plüton mucizevi şekilde dokunacak ve şans getirecek. Uranüs ve Neptün ile uyumlu açısı ilahi yardımı da çağrıştırdı, bana.

Ülkemiz Açısından

Ülkemiz içinde bir dönüm noktası diyebiliriz bu önümüzdeki iki tutulmaya. Ülkemizin dördüncü evinde yani sınırlarımız, güvenliğimiz vatan topraklarımızı, muhalefeti ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek. Ayrıca ülkemizin Merkür ve Satürn’ünün da üzerinde gerçekleşecek tutulma bizi hem askeri yönden hem de ticari yönden etkileyecek.

Eğitim ve gençler, gazeteciler, hak, hukuk ile ilgili konular, muhalefet liderleriyle ilgili gelişmeler önümüzdeki dönemde çokça konuşacağımız konular arasında olacak.

Askeri alanda hareketlilik söz konusu. Ülkemizin Mars gezegeni de Terazi’de. Meclis gündemindeki tezkere, güvenlik güçleriyle ilgili alınacak kararlar… Kanunlar, anayasa ile ilgili yoğun bir istişare ve müzakere süreci var gibi gözüküyor.

Ülkemizdeki yaş almış siyasetçilerin siyaseti bıraktıklarına dair açıklamalar duyabiliriz. Yaşça büyük siyasetçilerin ve muhalefet liderlerinin haberleri sıkça gündemde olabilir.

Hapishaneler, tutukevleri, huzurevleri, hastaneler ile ilgili yeni uygulamalar ve yasalarla buraları iyileştirme gündeme gelebilir. Hapishanelerdeki tutukluların bazıları salıverilebilir. Bunlar siyasetçi ve/veya gazeteci olabilir.

Borçlar, vergiler, krediler, kredi limitleri ile ilgili yeni düzenlemeler gelebilir. Açık düşmanlarımız, müttefiklerimizle ilgili yeni yola gidilebilir. Ülke güvenliğini korumak ön planda olacaktır.

Öne Çıkacak Siyasetçiler

  • Özgür Özel : Merkür 22 derece Terazi (CHP Milletvekili, Genel Başkan Adayı): 29 Nisan 2014 tarihinde TBMM de yaptığı Somadaki maden ocaklarının denetlenmesi ve güvenlik sorunlarıyla ile ilgili yaptığı konuşma sonrasında 13 Mayıs 2014’de Soma Faciası yaşandı. Ve ardından yaptığı bu konuşma ülkenin gündemine oturdu. Konuşmasını yaptığı gün 8 derece Boğa Burcunda Güneş Tutulması gerçekleşmiş. 28 Ekim 2023’te 5 derece Boğa Burcunda bir Ay tutulması gerçekleşecek. Tamamlanma yaşanacak. 15 Nisan 2014’te 24 derece Terazi Burcunda bir Ay Tutulması gerçekleşmiş. 14 Ekim 2023 21 derece Terazi Burcunda Güneş Tutulması gerçekleşiyor.
  • Murat Karayalçın : Merkür 23 derece Terazi ( CHP Eski Genel Başkanı)
  • Can Atalay : Jüpiter 29 derece Koç, Chiron 26 derece Koç (TİP Milletvekili) : 30 Nisan 2023 29 derece Koç tutulmasıyla milletvekili seçilmiş. Anayasa mahkemesi kararıyla çıkabilir)
  • Özgür Çelik : Plüton 21 derece Terazi (CHP İstanbul İl Başkanı) 2024 Nisan tutulmasında daha çok
  • öne çıkar.

Her ne oluyorsa bütünün ve bizim hayrımıza olması dileğiyle, sevgilerimle..

YÜKSELEN BURCUNUZA GÖRE GÜNEŞ TUTULMASININ ETKİLERİ

KOÇ ve YÜKSELEN KOÇ:

Sizin karşıt evinizde gerçekleşecek bu tutulma sevgili Koç’lar. Yepyeni bir sürece giriyorsunuz. Evliliğiniz, ortaklı konularınız masada. Bir karar aşamasında değilsiniz artık. O karar verildi, eyleme geçilmiş bile olabilir. Hukuk ve davalar konusunda da yeni bir süreç başlıyor. Açık düşmanlarınızı da daha net görüyorsunuz artık. 2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Ruhunuzu özgürleştirin işe yaramayan ilişkilerden. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BOĞA ve YÜKSELEN BOĞA: 

Sizin günlük işlerinizi ve sağlığınızı temsil eden ev alanınızda yeni bir düzenleme yapmaya geliyor, bu tutulma sevgili Boğa’lar. Neler değişmedi ki hayatımızda? Yeni bir hayat planı iyi gelmez mi ruhunuza. Yeni alışkanlıklar, iş yerimizde yenilikler? Atın şu ataleti üzerinizden. Arada kalmaktan birilerinin arabuluculuğunu yapmaktan sıkılmadınız mı? 2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Haydi harekete geçme zamanı. Ruhunu özgür bırak önce. Belki iş arkadaşların değişecek belki iş yeri olarak başka bir semte taşınacaksınız. Hareket berekettir. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

İKİZLER ve YÜKSELEN İKİZLER:

Sizin aşk, hobiler, çocuklar eviniz yeniden düzenleniyor, sevgili İkizler. Ballı lokmasınız bu sefer. Aşk hayatınız, yaratıcılığınızla ilgili yeni kararlar ve başlangıçlar olası. Uyumu arıyordunuz uzun süredir, bulmanız yakın sanki. Bırakmak istediğiniz ne varsa bırakmış olmalısınız bu süreçte.2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Haydi harekete geçme zamanı. Geçmişin izlerinin üzerinden geçmeden yeni yollar buluruz. Çocuklarla ilgili konular, bir çocuk sahibi olmayı isteyebilirsiniz. İçinizdeki yaratıcı gücü şimdi ortaya çıkartmayacaksınız da daha ne zaman çıkartacaksınız? Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

YENGEÇ ve YÜKSELEN YENGEÇ:

 Sizin haneniz, yuvanız, aile kökleriniz, kendinizi güvende hissettiğiniz her neresi var ise orada yenilenme enerjisini hissedeceksiniz, sevgili Yengeç’ler. Evinizde bir tadilat olabilir ve artık lazım olmayan eskimiş, yıpranmış ne varsa bırakıyorsunuz. 2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Bu bir ilişki de olabilir eski bir vazo da. Artık hayatınızda bir yeri yoksa kendinizi özgürleştirin. Belki aile büyüklerinizle daha yakından ilgilenmek durumunda kalabilirsiniz. Aile büyüklerinizle de ilgili geçmişe dair ilişki problemleri çözülüyor. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

ASLAN ve YÜKSELEN ASLAN: 

Sizin İletişim, kardeşler kuzenler, eğitim, yakın çevre ve taşıtlarınızla ilgili ev alanında gerçekleşecek bu tutulma Sevgili Aslan’lar. Yeni bir eğitime başlama konusunda daha istekli görünüyorsunuz. 2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Kısa seyahatleriniz hız kazanıyor. Bir taşıt alma gündemdeyse alabilirsiniz. Ticari konularla ilgili de güzel gelişmeler var. Kardeşleriniz ve yakın çevrenizle kısa seyahatlere çıkabilirsiniz. Anlaşma ve imza konusunda destekleniyorsunuz. Yakın çevrenizde arabulucu olmak sizin için biçilmiş kaftan. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BAŞAK ve YÜKSELEN BAŞAK:

 Sizin kendinize ait maddi kazançlarınız, kaynaklarınız, yeteneklerinizle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek güneş tutulması sevgili Başak’lar. Maddi kaynaklarınızla ilgili yeni kararlar alabilir ve kazançlarınızı arttırabilirsiniz Yeteneklerinizi ne kadar ortaya koyabiliyorsunuz? Kendinize yeni kazanç kapıları sağlayacak bir düzen yaratacaksınız. Sanata olan yatkınlığınızı ilerleyen günlerde ortaya koyabilirsiniz. 2004 miladınız oralara bir bakın neler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

TERAZİ ve YÜKSELEN TERAZİ:

Sizin kendi burcunuzda gerçekleşecek bu güneş tutulması sevgili Terazi’ler. Tüm ışıklar sizin üzerinizde olacak. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Hem kişisel anlamda hem de ben ve biz olma kavramları bu dönemde tek gündeminiz. Aradığınız kalıcı ilişkiyi bulmanız çok olası. Hayatınızda nerelerde dengeye gelmeye çalışıyorsunuz bu konularda artık bitmesi gerekenler bitecek. İlişkiler anlamında büyük dönüşümler yaşayacaksınız. Dış görünüşünüzle ilgili yeni kararlar alabilirsiniz. Bırakmanız gereken en varsa bırakacaksınız. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

AKREP ve YÜKSELEN AKREP:

Sizin en gizemli alanınız, geçmişiniz, bilinç dışınız, rüyalarınızı anlatan ev alanınızda gerçekleşecek bu tutulma sevgili Akrep’ler. Geçmişi artık bırakma zamanı. Ruhsal ve bedensel olarak kendinizi yorgun hissetmeniz çok doğal. Sağlığınızla ilgilenmeniz, yapılması gereken tetkiklerinizi yaptırmanız önemli. Günlük hayatınızı yeniden düzenleyeceksiniz. Bilinç dışınızla ilgili çalışmalara katılmak ayrıca ruhsal dinginliğinizi bu dönemde daha çok önemsemek harika olur. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

YAY ve YÜKSELEN YAY:

Sizin arkadaşlar, gruplar, hayatta özgürleşmek ve/veya sosyalleşmek istediğiniz ev alanınızda gerçekleşiyor, bu tutulma sevgili Yay’lar. Yeni arkadaş guruplarına üye olmak, etkinliklerde daha etkili rol almak iyi gelecek size. Dahası hayata daha pozitif yönden bakmayı öğreneceğiniz bir süreç. İdealleriniz, umutlarınız geleceğe dair planlarınızı artık ortaya koyma zamanı. Ve elbette bu süreç bir arınmayı da beraberinde getirecek. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

OĞLAK ve YÜKSELEN OĞLAK:

Sizin için oldukça önemli bir tutulma sevgili Oğlak’lar. Kariyer alanınızda gerçekleşecek Terazi Burcunda Güneş Tutulması belki de uzun zamandır beklediğiniz terfiiyi müjdeliyordur? Hayattaki yönünüzü, işinize, mesleğinize ve kariyerinize verdiğiniz önemi yeniden gözden geçireceksiniz. Bu yol yeni bir yol. Hedefleriniz nelerdi, zaman içinde değişti mi? Kariyer yapmak ya da aile olmak arasında neler yaşadınız? Tüm bunların yeniden yapılanacağı yıllar. Zorlukları aşmak sizin işiniz çünkü sağlamcı ve istikrarlı yapınız sayesinde başardınız. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

KOVA ve YÜKSELEN KOVA:

Sizin uzaklar, yabancılar, yüksek eğitim ve uzun yolculuklar, inançlarınız ve yargılarınızla ilgili ev alanında gerçekleşecek Terazi Burcunda Güneş Tutulması sevgili Kova’lar. Yeni yollar ve yolculuklar var önünüzde. Yeni bir eğitime başlamak için ideal zamanlar ayrıca uzaklarla temasınız yoğun olacak. Kendinize artık başka bir proje çizeceksiniz. Yurtdışı bağlantılarınız daha da güçlü, bu dönem. Devam eden bir yargı süreciniz mi var? Ya da bir dava açmanız mı gerekiyor? Kısacası bu konularda daha çözüm odaklı davranıyor size, evren. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BALIK ve YÜKSELEN BALIK:

Sizin psikolojinizi, ortak kazanımlarınızı, size ait mirasınız, ameliyatlarınızı, cinselliği anlatan ev alanınızda gerçekleşecek Terazi Burcunda Güneş Tutulması sevgili Balık’lar. Bu dönemde psikolojiye ilginiz artar ve profesyonel yardım alabilirsiniz. Çünkü fazlasıyla kendinizi daha yorgun ve bunalmış da hissedebilirsiniz. Eşiniz ya da ortağınız veyahut size kalan miraslar ile ilgili yeni gelişmeler yaşanması olası. Depresyona girmekten yana kullanamayın şansınızı olur mu? Bu dönem içinizdeki hazineleri keşfetmek için muazzam. Ayrıca ezoterizm ve okült konular daha çok ilginizi çekecek. 2004 miladınız oralara bir bakın eneler yaşadınız? Bugüne referans olur, belki. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

Kaynakça:

Bir Cevap Yazın

%d