GÜNEŞ VE AY TUTULMALARI

BOĞA BURCUNDA PARÇALI AY TUTULMASI

Türkiye saatiyle 23: 24’te Boğa Burcunun 5°9′ derecesinde parçalı ay tutulması gerçekleşecek. 28 Ekim 21: 01 itibariyle başlayıp 29 Ekim 01:26’da sona erecek. Afrika, Asya, Avrupa, Kuzey Amerika ve Türkiye’den de gözlemlenebilecek.

“EFENDİLER; YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ.”

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

TÜRKİYE CUMHURİYETİNİN 100. YILI KUTLU OLSUN.

Başta Ulu Önderimiz Mustafa KEMAL ATATÜRK olmak üzere tüm silah arkadaşlarını, bu vatan uğruna şehit olmuş, gazi olmuş bütün vatan evlatlarını saygı ve sonsuz minnetle anıyorum. YAŞASIN CUMHURİYET…

Sözlerime başlamadan önce size Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili belki de ilk kez okuyacağınız kısa bir alıntıyı paylaşmak istedim. Ardından hemen tutulmaya hızlıca giriş yapacağız.

Dünya tarihi bir sıfatın sadece Mustafa Kemal’e verildiğini yazar… Dünyada O’ndan başka hiçbir liderin alamadığı bir sıfattır bu.. Hangi sıfat mı?

Dünya tarihi bir sıfatın sadece Mustafa Kemal’e verildiğini yazar… Dünyada O’ndan başka hiçbir liderin alamadığı bir sıfattır bu.. Hangi sıfat mı?
Bir insan doğumundan ölümüne kadar ya bir askerdir, ya bir devlet adamıdır, ya çevrecidir, ya tiyatrocudur, ya sanatçıdır, ya arkeologdur, bir şeydir. Ama bunların hepsi birden olabilen dünyadaki tek lider Mustafa Kemal ATATÜRK olduğu için dünyada; “KÜLTÜR ANTROPOLOĞU” sıfatı verilebilen tek lider de Mustafa Kemal’dir.
‘KÜLTÜR ANTROPOLOĞU nedir, ne değildir?Uzun uzun başınızı ağrıtmayacağım. Hadi gelin 5 Mayıs 1935, Ahlatlıbel’e gidelim. Ahlatlıbel Ankara yakınlarındaki kazıların başladığı yer biliyorsunuz. Bütün arkeoloji kazılarının yapılma emrini veren Mustafa Kemal, müzelerin açılma emrini veren de Mustafa Kemal. Ama bugünkülerde olduğu gibi açın, kazın, imza, öyle değil. Nasıl yetişmiş inanın, 25 yıllık araştırmacıyım hiç anlamadım…
Bakıyorsunuz Efes kazıları başlıyor iki kere gidiyor. Konya‘da Asar kazıları başlıyor başında. Bir de bakıyorsunuz Ahlatlıbel kazıları başlamış başında. Toprak alıyor, ölçüyor, biçiyor. “Ya, ne yapıyor Mustafa Kemal?” diyorlar. Çankaya’ya gidiyor, Çankaya’da üç gün üç gece hiç uyumadan; uyumamak için alnına ıslak bezler koydurmuş, birilerini çağırıyor, telefonlar ediyor, bir heyecan, bir telaş…
Üç gün sonra; “Gelin, diyor Ahlatlıbel’e gidiyoruz”. Hemen geliyor, diyor ki; “arkeologlar toplanın..”
Biliyorsunuz başlarında büyük arkeoloğumuz Zübeyir KOŞAY var. Bu Zübeyir KOŞAY’ın bire bir anısıdır. Toplanıyorlar. Mustafa Kemal heyecanla;
“Kazdığınız yer yanlış, şurayı kazmanız gerekir” diyor.
Yabancı arkeologlar; “El insaf paşam. Anladık iyi askersin, iyi devlet adamısın ama yani bu iş de bizim işimiz, niye karışıyorsun” der gibi aralarında birkaç şey oluyor ama emir büyük yerden…
Başlıyorlar Mustafa Kemal’in gösterdiği yeri kazmaya. Sonuç mu? Bütün bulgular oradan çıkar…
İnat uğruna, ceplerinden ödeyip kendi dedikleri yeri kazarlar hiçbir bulguya rastlanamaz.
Bunun üç gün sonrası, ATATÜRK Galip ARCAN’ın yazdığı “Sırat Köprüsü” adlı piyese davetlidir. Piyesin başında mutludur, biraz sonra sinirlenmeye başlar, bir müddet sonra bitince;
“Bana Galip ARCAN’ı çağırın!” der.
Galip ARCAN gelince; “Bu piyesi siz mi yazdınız?” der. “
” Evet paşam, ben yazdım”.
” Hayır, bu bir “Bolunun Flor Doranj” adlı Boldvilin’in aynen çevirisi. Neden bunu belirtmediniz? Hakkınızda soruşturma açtırıyorum” diyecektir.
Buna benzer pek çok anıyı da okuyunca ne dedim biliyor musunuz? Samimi konuşacağım inanın sizlerle. Dedim ki; “A be Atam, Boldvilin’e varıncaya kadar ne zaman okursun? Ne zaman kafanda tutarsın?”
Ve o sırada ne yaptım biliyor musunuz? Yirmi yıllık araştırmacıydım, ATATÜRK’le iddiaya girmek gibi, dedim ki; “Senin başında durmadığın, ilerletmeye çalışmadığın bir alan bulmak benim boynumun borcu olsun..” O sırada da “Sanat ve ATATÜRK” adlı araştırmamı yapıyorum. Baktım resimde Türk tarihinde ilk resim sergisini o açıyor, heykelde dinin etkisini kaldırıyor!!!
Ama karşıma yedinci sanat dalı geldi. Ne? Sinema. Dedim; “herhalde burda iddiayı kazandım”.
Heyhat, baş yönetmen Cezmi AR, başrolde Mustafa Kemal, film çekiyorlar. Ve Cezmi Ar Mustafa Kemal’e tabi Cumhurbaşkanı ya, diyemiyor; şöyle dur, böyle dur, diye. Diğer oyunculara şiddetle bağırıyor. Atatürk; “Gel Cezmi gel, diyor. Burda başkomutan sensin, ben bu işi bilmem. Önemli olan işin iyi çıkması. Bana da aynı şiddet ve hiddetle bağıracaksın..”
Cezmi AR hayatının son günlerinde “Ben bir daha asla öyle bir oyuncuyla çalışmadım..” diyecektir…..
Prof. İlknur GÜNTÜRKÜN KALIPÇI

TUTUNDUĞUN NE VARSA BIRAK

Ankara’ya göre Aslan Burcunun ilk dereceleri yükselirken İstanbul’a göre 28 derece Yengeç Burcu yükselecek. Bu da ülkemizin batı kısmının daha çok ev, aile ve güvenlik konularını öne çıkartırken Ankara ve doğusun için yöneticileri, önemli ve söz sahibi kişileri, çocukları ve eğlence hayatını ön planda tutacak.

BOĞA BURCUNDA PARÇALI AY TUTULMASI

Hangi Yıllara Bakmalıyız?

25 Nisan 2013 tarihinde Akrep Burcunun 5 derecesinde bir ay tutulması gerçekleşti. O yıllara dönüp hayatımızın hangi alanlarında neler yaşadığımıza, neleri deneyimlediğimize göz atmamız gerek. Karşısında aynı derecede olan bu tutulma bizim oradan buraya gelirken aslında ne kadar yol aldığımızı gösterecek. Haydi gelin madde madde gidelim:

 • Kadın avukatlar için duruşmalarda uygulanan başörtüsü yasağı kalktı.
 • Reyhanlı’da bombalı saldırı gerçekleşti.
 • Gezi Olayları 25 Mayıs’ta başladı.
 • Türkiye’nin beşinci yüz nakli gerçekleşti.
 • Ergenekon davası sonuçlandı. Genelkurmay başkanı emekli orgenal İlker Başbuğ müebbet hapis cezası aldı.
 • Türkiye sınır ihlali yapan bir Suriye helikopteri TSK tarafından düşürüldü.
 • Kamuda başörtü yasağı ve okullarda Andımız uygulaması kalktı.
 • 17 – 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu…

28 Ekim 2004 yılına gittiğimizde ise yine 5 derece Boğa Burcundaki Ay Tutulmasını görüyoruz. O yıl ise siyasette büyük değişimler yaşandı:

 • Bülent Ecevit ve Necmettin Erbakan partilerinin genel başkanlıklarını bırakıp aktif siyasetten ayrıldılar.
 • Yüksek yargıda değişimler oldu.
 • Kıbrıs’ta referandum oldu.
 • Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Devlet Güvenlik Mahkemelerini kaldıran yasayı onayladı.
 • 28 Mart yerel seçimlerinde AKP büyük şehirlerin 12 sini kazandı.
 • Yaser Arafat’ın ölümü ardından Mahmut Abbas Filistin Kurtuluş Örgütünün lideri oldu.
 • Fatih Akın Duvara Karşı Filmi ile Altın Ayı ve 2004 Avrupa En İyi Film Ödülünü kazandı.

Elbette tüm bunların birebir aynıları yaşanmayacak. Bu maddeleri sıralamamın sebebi kendi hayatlarımızda ve ülke gündeminde neler benzeşecek sizde mutlaka bakın.

TUTULMANIN ANLATTIĞI

BİZE DÜŞEN NE?

28 Ekim’de meydana gelecek Boğa’da parçalı Ay Tutulması ile Boğa & Akrep aksındaki tutulma serisini artık tamamlıyoruz. 19 Kasım 2021’de başlayan serüvenin sonu. Boğa ve Akrep tutulmaları bizlerin maddi ve manevi olanaklarını, konfor alanlarımızı, bize ait olan ve ortaklı mallarımızı, krizleri, sahip olmayı ya da bırakmayı, keyiflerimizi ve krizlerimizi, direndiğimiz ve dönüşümün kaçınılmaz olduğu yerleri anlattı.

Şimdi ise artık bu temalardan yavaş yavaş çıkma zamanı. Haritalarımızda Boğa ve Akrep evlerinin temsil ev alanlarında da artık bir sonuçlanma enerjisi yaşayacağız.

Ankara’ya göre çıkartılan an haritasında Aslan Burcunun ilk dereceleri yükselmekte. Haritanın dördüncü ve onuncu ev alanlarının gündemimizde olacağını görüyoruz. Boğa Burcunda geri harekette olan Jüpiter, tutulmanın hemen yanında. Karşısında ise Güneş, Mars ve Merkür Akrep dizilimi var. Ve bu görünüme bir de Pluto Oğlak zorlayıcı etkisi var.

Hırslarımız bizi nereye götürür? Kendimizi güvende hissettiğimiz yerlerde aslında pek de güvende olamadığımız deneyimledik. Boğa kadim öğretilerde yaşadığımız Dünyamızın burcudur. Ayın Boğa burcunun 3 derecesi ise en mutlu olduğu yer olarak geçmiştir, literatürde. O halde diyebiliriz ki bu Boğa’da parçalı Ay Tutulması hayatlarımızdaki etkisini daha net ve baskın şekilde ortaya koyacak.

Jüpiter’in tutulma anındaki desteği olayları büyütebilir, gölge yönüyle. Ve dahası abartmamıza neden olabilir. Hem geri harekette olması hem de tam karşısında bulunan Mars Akrep’in etkisi ile olayların, psikolojik savaşın,hali hazırdaki savaşın ve krizlerin, para ile ilgili konulardaki kayıpların büyümesine neden olabilir. Öte yandan bazılarımıza da çok büyük şans getirecek, önceden var olan hak edişlerimizi bize verecek.

Ay tutulmasının (Boğa Burcunun) yöneticisi olan Venüs ise Başak burcunda ve rahat etmediği bir konumda yer alıyor. İçsel huzursuzluk, tam olamama ya da tamamlanamama hissi ağır basabilir. Olayları analiz ederken eleştirinin dozunu kaçırabiliriz. Kaygılarımız artabilir. İkili ilişkilerde kırıcı ve yaralayıcı tavırlara dikkat. Estetik kaygıları, estetikten kazanılan paraların mercek altına alınması, mali konularla ilgili inceleme başlatılması gibi durumlar tam da buna işaret ediyor.

Bu hafta içerisinde mali konularla ilgili pek çok ünlü ismin ve iş adamının dolandırıldığı haberlerini duyduk. Kara para aklama daha çok para kazanma, yasadışı yollar ile parasını çoğaltma isteği. Venüs Başak burcunda ve yöneticisi Merkür Akrep’te. Yasadışını, yeraltını anlatır bu durum.

Merkür Akrep’in tutulmanın karşısında yer alması; gençleri, çocukları, iletişimi, ulaşımla ilgili sorunları ve dahası krizli durumları sembolize ediyor. Göç etmeyi ve/veya krizli şekilde bırakmak zorunda kalmayı da anlatması mümkün.

Uranüs Boğa burcunu sevmez. Boğa’ya geçtiğinden beri bizi sahip olduklarımızla bir sınava tuttu. Güvenli olan ne varsa (Boğa=güven) onun anlamını değiştirdi. Artık maddi olarak parayı kullanmıyoruz, dijitale geçtik. Evlerimiz depremden sonra güvenilirliğini yitirdi. Ekonomik krizden sonra ev fiyatları ve kiralar değişti ve paranın değeri kısa sürede bambaşka bir hal aldı. Sahip olduğun ne varsa dedi dikkat et; elindeyken değerini değiştireceğim. Bankalar ve bankacılık sistemi faizler, yatıırımlarımızın hepsi aslında değişime uğradı ya da değiştirmek zorunda kaldık.

Üzerine Boğa ve Akrep tutulmalarıyla da krizler çıktı, ortak sahip olduğumuz değerlerimizi sorguladık. Ekonomik kriz hepimizi etkiledi. Özetle madden ve manen bazı hikayeleri bitirmek ve yenisine başlamamız gerekti. Bundan önceki Uranüs Boğa geçişinde 2. Dünya Savaşıyla birlikte sınırları da değiştirmişti.

Boğa’da parçalı Ay Tutulması tam tutulmaya göre nisbeten etkisi daha hafif olacak. Sabit burçta olması ise bizi tutunduğumuz, bırakmak istemediklerimizle sınayacağını gösteriyor. Çünkü yukarıda da belirttiğim gibi en çok hırslarımız, tutkularımız, güvenliğimiz, keyiflerimiz, besinlerimizle ilgili konu başlıklarımız bizi bekliyor.

Boğa; yeryüzünün burcu dedik. Burada olacak tutulma ise yer hareketliliğinin habercisi olmuş, geçmiş tutulmalarda. Toprak hareketliliğinin yanısıra torpakta yetişen ürünlerle ilgili de kıtlık verebilir. Değerli yatırımları, koleksiyonerleri, tarımı, büyük yatırımcıları da etkilemiş.

Boğa burcunun ilk dekanında (ilk 10 derecesinde) gerçekleşen tutulmalarda; büyükbaş hayvanlarda görülebilecek bulaşıcı hastalıklar ve/veya ölümlere, toprakta yetişen ürünlerdeki bereketsizliğe, fırtınalar ve şiddetli soğuğa işaret edilir. Küresel anlamda yaşanan iklim krizini daha da hisseceğiz. Tarım ve hayvancılık alanındaki yaşanan sıkıntıları görmezden gelmek mümkün olmayacak. Böylelikle var olan sorunlara da çözüm bulunabilir.

Ay; anneliği, dişil enerjiyi, beslenme ve korunmayı, halkı anlatır. Ay tutulmasının onuncu evde olması kadın liderlerin, kadın siyasetçilerin, kadın üreticilerin, estetik merkezlerinin, önemli iş kadınlarının göz önünde olacağını vurguluyor. Bu alanda birşeylerin açığa çıkması, sonlanma mümkün. Jüpiterin buradaki etkisiyle olaylar ya da varolan durum büyüyebilir ve yayılabilir. Yargı ve/veya yüksek mahkeme süreçlerine işaret edebilir.

Plüton’un tutulmaya etkisi olayların sonuna varma konusunda bizi dönüşüme zorlayacak. Bir süredir etkisini görüyoruz, aslında. Dönüşüm için önce varlığından vazgeçmen gerekir, der. Ardından sana yeni bir hayat vaad edeceğim. Olaylar can sıkıcı ve etraf toz duman ise sakinliğimiz ve aklımızı koruyarak hareket etmemiz gerekir. Aşırı tutku ya da hırs zarar verir, bize.

Sağlık açısından; boğaz ve boyun bölgelerini, tiroidleri temsil eder. Kontrollerinizi ihmal etmeyin. Yetişemediğiniz, zamanı durdurmak istedğiniz ne varsa bırakın.

Bu dönem bırakma enerjsiinin de yoğun olacağı bir dönem. En nihayetinde Kasım 2021’den bu yana nasıl dönüştüğünüze ve neleri bıraktığınıza bir bakın. Bu tutulmayla bırakamadığınız ve bağımlısı olduklarınızı da bırakın. Konformist yaklaşımları dönüştürmeye geldi, bu tutulma.

Venüs ile Neptün karşıtlığı ise ilişkilerdeki aldatma ve/veya ihanetin bu tutulma ile ortaya çıkacağını gösterir.

SABİT YILDIZLAR

Tutulma anında etkili sabit yıldızlara birlikte bakalım:

Acrux; 11 derece Akrep Burcunda olan bir sabit yıldızdır. An haritasında Mars tam da bu dercede. Çok önemli bir yıldızdır. Güney Haç’ı denilir. Ayrıca metafizik ve büyüsel anlamları da vardır. Afrika kıtasıyla yakından ilgilidir. (Bu tutulma ordan gözlemlenecek.) Dahası kölelikle de alakalıdır. İşçiler, işçi sınıfı ve/veya onların hak mücadelesi, sendikaları da anlatır. Adalet için mücadele etmektir. Mars ile birleşimi ise zührevi hastalıkları tetikleyebilir. Bulaşıcı hastalıkların yayınlaşması anlamına da gelir.

Alpheca ; 12 derece Akrep burcunda olan bir sabit yıldızdır. Alpheca; Mars gezegeni ile birleşiminde ihanet eğilimi verir. Sevgiye ihanet, ortaklığa ihanet. Kendine köle etme de bunların arasındadır. Kuzey Düğümünün yöneticisi Mars olduğu için bu durum geleceğimiz için aslında büyük önem taşıyor. Bencilllik, manipülasyon ve gerginliğe dikkat etmeliyiz.

ÜLKEMİZ AÇISINDAN ÖNEMİ

Ülkemizin 100. Yılının hemen öncesinde gerçekleşecek olan bu tutulma bizim Akrep Güneşimizin tam karşısında gerçekleşecek. Ülkemizin 11. ve 5. evini de etkileyecek bu tutulma yeniden doğuş gibi adeta. Ülkemiz açısından oldukça önemli bir tutulma. Çünkü Büyük Millet Meclisimiz, ülkemizin liderleri, kurumları, dernekleri ile ilgili gelişmeler gündemimizde olacak. Sınırlarımız, sınır güvenliğimiz, askerimiz, kolluk kuvvetlerimizle ilgili de hareketlilik söz konusu olabilir. Ülkenin siyasi liderlerini ilgilendiren konuları da yakından takip edeceğiz. Bazı kulüp başkanları, parti yöneticileri görevlerini bırakabilirler.

Yüksek yargı sürecinde olan milletvekilleri ile ilgili davalar sonuçlanabilir. Dahası Can Atalay serbest bırakılabilir. İlerleyen günlerde yüksek mahkeme kararlarını daha sık duyabiliriz.

Kısaca hepimiz bir dönüşüm içindeyiz. Ay tutulmaları enerjiyi açığa çıkartır ve bırakman gereken ne varsa bırak ve arın der. Bu dönemde Boğa’nın inatçılığından ve sinirinden uzak kalmak sağlığımız açısından önemli. Kendinizi sakinleştirici müziklere, doğanın güzelliğine ve sanatın iyileştirici gücüne bırakın.

AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİSİ

KOÇ VE YÜKSELEN KOÇ:

Sevgili Koç burcu senin kendine ait maddi kaynakların, yeteneklerin, değerlerin alanında gerçekleşecek bu tutulma. Hem kendine ait olan kaynakların hem de ortaklı kaynaklarınla ilgili bir sonuçlanma getirecek. Kariyer alanında da sonuç alma enerjisi hakim. Yeteneklerinizi artık istediğiniz gibi ortaya koyabilir ve bunun ödülünü alabilirsiniz. Harcamalarınız konusunda planlı davranmak bu dönem en ihtiyacınız olan şey. Biliyorum aslında oldukça tutumlusunuz lakin bu ara tutulma enerjisiyle giderleriniz artabilir. Kendinizi sevin, bırakın arkanızdan çevrilen işler gün yüzüne çıksın. 2021Kasım’dan bu yana olan her ne ise nokta koyma zamanı. Yeni bir hikaye başlıyor şimdi. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BOĞA VE YÜKSELEN BOĞA:

Sevgili Boğa’lar sizin burcunuzda gerçekleşecek olan bu tutulma ile artık bir dönemi kapatıyorsunuz. Yaşamla ilgili motivasyonlarınız, fiziksel bedeninizle ilgili değişim ve dönüşümler… Sahi kuzum siz ne yer ne içersiniz? Tatlılarla aranız nasıl? Bu ara size keyif veren ve tutkunu olduğunuz şeylere ilginiz artasa şaşırmayın. Hayatın tadı tuzu yoksa o zaman bende sevdiğim şeylere harcama yaparım… 2021 den bu yana sizin tüm hayat standartınız değişmedi mi?. Artık bu son dönemeç. Neye nokta koymak istiyorsanız, yapın bunu. Ay yüzlü Boğa’lar ruhunuz çok yorgun evet; lakin yemek yeme alışkanlıkarınızı yeniden gözden geçirmeniz gerekebilir. Boyun bölgenizle ilgili kontrollerinizi yaptırın dahası hormon testlerinizi ihmal etmeyin. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

İKİZLER VE YÜKSELEN İKİZLER:

Sevgili İkizler sizin geçmişe ait konular, bilinçdışınız, inzivaya çekildiğiniz zamanlara vurgu yapıyor bu tutulma. Kaderin hükmünün geçtiği ev alanı oldukça hareketli. Aslında 2021 Kasım’dan bu yana ne yaşadıysanız artık son döngü. Sağlıkla ilgili kontrolleriniz varsa mutlaka gidin. Gizli, saklı ne varsa ortaya dökür, aman dikkat. Gizli bir düşmanınızla tanışabilirsiniz. Şöyle düşünün yaşamınızda artık taşımayamadığınız ne varsa bırakmanız gerek. Kariyerinizde ve aile içinde de ihanet söz konusu dikkat. Yanlış anlaşılmalara karşı temkinli davranın. Arınma dönemi olarak düşünün bu etkiyi. Zaten bir süredir sizde farkındasınız bazı şeylerin. Bu tutulmayla görmezden gelemeyeceksiniz, o kadar. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

YENGEÇ VE YÜKSELEN YENGEÇ:

Sevgili Yengeç’ler sizin üyesi olduğunuz arkadaş grupları, dernekler, geleceğe dair umutlarınız ve hayallerinizi temsil eden ev alanında gerçekleşecek bu tutulma. Hayal ettiklerinize ya da geleceğe dair planlarınızı gerçekleştirmenize kim engel olabilir ki? Kendinizi daha şanslı hissedeceğiniz bir zaman dilimi. Düşünsenize 2021 Kasım ayından bu yana neler yaşadınız? Artık son dönemeç, almanız bitirmeniz gereken ne varsa hepsini yapın çünkü artık yeni bir hikaye başlıyor. Aşk hayatınız, çocuklar, arkadaşlarınızla ilgili krizli durumlar çözüme kavuşuyor. Üyesi olduğunuz topluluklarda popülerliğiniz artabilir. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

ASLAN VE YÜKSELEN ASLAN:

Sevgili Aslan’lar sizin kariyer alanınızda gerçekleşecek bu ay tutulması. Artık bir dönem bitiyor, neyi hedeflediyseniz ulaşma zamanı. Emeklerinizin karşılığında beklediğiniz terfiyi alabilirsiniz. Evlenmek, ev almak, aile büyüklerinizle ilgili alacağınız kararlar çok mühim. 2021 Kasım ayından bu yana gerçekleşen ne varsa artık nihayete erme zamanı. Toplumdaki statünüz değişiyor. Daha çok ön planda olacaksınız. Mali konularda harcamalara ve yanılgılara dikkat edin. Günlük yaşamınızla ilgili köklü değişimler mümkün. İş değişikliği yapabilirsiniz. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BAŞAK VE YÜKSELEN BAŞAKLAR:

Sevgili Başak’lar sizin yüksek öğrenim, yabancılar, uzak yerler, uzaktan eğitim ve yüksek ideallerinizle ilgili ev alanınızda gerçekleşiyor bu tutulma. Artık 2021 Kasım ayından beri süregelen olaylar zincirinin son halkası. Eğitim hayatınızda köklü değişimler yaşadınız, artık mezun olma zamanı. Belki uzak bir yere taşınmayı yada gitmeyi arzuladınız, artık yola çıkma zamanı. Ruhsal yönden iz sürdüğünüz bir yolculuğa çıkmanız ve sonuçlarını almanız mümkün. Sizin için az bulunan ve paha biçilemez bilgi önemliyse onu bulmanız çok yakın. Yalnız analizci tavrınız sizi ön yargılı durumları getirir. Ufkunuz ne kadar genişledi, fark edin. İletişiminiz ve yakın çevre ile ilişkilerinizde krizli durumlar çözüm istiyor. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

TERAZİ VE YÜKSELEN TERAZİ: 

Sevgili Terazi’ler sizin ortaklı maddi konnularınız, miras, eşinizin ya da ortağınızın mal varlığıyla ilgili konuları ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek bu ay tutulması. Büyük bir dönüşümün içindesiniz 2021 Kasım ayından bu yana. Belki büyük krizler atlattınız maddi ve manevi yönden. Artık bu döngünün sonudanyız. Dönüşüm geçirdiniz, pskilolojinizle ilgili de zorlu bir dönemdi. Şimdi krizli durumları nasıl kendinize fırsata çevirdiğinizi gösterme zamanı. Daha doğrusu sonuçlarını göreceksiniz. Ameliyatlar, psiklojik yardım alma konusunda destekeniyorsunuz. Güzelliğiniz için yaptıracağınız operasyonları bekletmeyeceksiniz. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

AKREP VE YÜKSELEN AKREPLER:

Sevgili Akpre’ler, sizin karşı tarafınızdaki evde, eşinizi, ortağınızı, danışmanlarınızı; kısacası, biz olduğunuz yeri temsil eden ev alanında gerçekleşen bir tutulma mevcut. 2021 Kasım ayından bu yana ben kalmaya ve biz olmaya yönelik yeterince sınav verdiniz. Şimdi son dönemeçteyiz. Aldığınız kararları bekletmenin anlamı olmadığını düşündüren bir tutulma bu. Evlilik ve ortaklıklarla ilgili net kararlarınızı ortaya koyacaksınız. Peki bu bir evlenme kararı mı yoksa boşanma mı? Tüm karmaların ortaya çıkma zamanı. Yeni iş alanları, büyüyen ya da biten ortaklıklar hepsi mümkün. Hukuki süreçlerinizinde sonuçlanması mümkün. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

YAY VE YÜKSELEN YAY:

Sevgili Yay’lar sizin günlük hayatınız, sağlığınız, iş ortamınız, hizmet ettiğiniz ya da aldığınız ev alanında gerçekleşecek bu ay tutulması. 2021 Kasım ayından bu yana çok şey yaşadınız, belki ihanete uğradınız, ardınızdan gizli kapaklı işler çevrildi.Tüm bunları gördünüz. Artık yeni bir hikaye başlıyor. Kendinizi mental olarak yorgun hissetemiz çok doğal. Sağlığınızla ilgili rutin kontrollerinizi yaptırmayı, ruhsal yönden kendinizi beslemeyi bilme zamanı. Beslenmenizi ihmal etmeyin. İş yeri değişikliği, bulunduğunuz ortamda daha kaliteli bir çalışma alanına geçebilirsiniz. Arınma ve inzava da olmak size iyi gelecek. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

OĞLAK VE YÜKSELEN OĞLAK:

Sevgili Oğlak’lar sizin aşk hayatınız, çocuklarınız, spor faaliyetleriniz, riskli yatırımlarınızı ilgilendiren ev alanında gerçekleşecek bu ay tutulması. 2021 Kasım ayından bu yana pek çok dönüşüm ve değişim yaşadınız. Artık son dönemece geldik. Çocuklarınızla ilgili bir sorunların çözümü mümkün. Aşk hayatınızdaki problemler artık sorun olmaktan çıkar. Kazançlı yatırımlar yapabilirsiniz. Karşınıza yıllardır çıkmayan aşkınız ya çıkarsa? Neyi sevdiğinizi, hangi alanda yaratıcılığınızı geliştirmek istediğinizi yeniden hatırlamanız mümkün. Topluluklar içerisinde popüleriteniz yeniden artacaktır. Kendinizi daha şanslı ve heyecanlı hissedeceğiniz zamanlar. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

KOVA VE YÜKSELEN KOVA: 

Sevgili Kova’lar sizin aileniz ve yuvanız, aile büyüklerinizle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu ay tutulması. Aile içinde çözülmesi gerekenler artık çözüme kavuşur. Ev içinde tadilat ve tamirat işleri yoğun. Evden taşınma durumunuz var. Kariyeriniz ve evinizle ilgili 2021 Kasım ayından bu yana sınandınız. Artık son döngü, bazı şeylerin kesin ve geri dönülmez kararla sonuçlanması mümkün. Aklınızı ve ruhunuzu karıştıran her ne varsa artık bunları bırakma zamanı. Tutkunu olduğunuz, sabit fikirliğinizden de vazgeçmelisiniz. Özellikle haneniz içindeki sorunların çözümüne odaklanmanız gerek. Evlenmeye karar verebilirsiniz. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

BALIK VE YÜSKELEN BALIK:

Sevgili Balık’lar; sizin eğitim hayatınız, yakın çevreniz, komşularınız, akraba ve kardeşleriniz, kısa seyahatlerinizle ilgili ev alanınızda gerçekleşecek bu ay tutulması. 2021 Kasım ayından beri büyük dönüşümler yaşadınız. Artık son bir dönemeç kaldı, önümüzde. Uzun süredir yaşadığınız sorunları çözüme kavuşturacaksınız. Kısa eğitimler, kısa sehayatlar gündeminizde. Yakın çevrenizle birlikte kısa sehayatler, keyifli zamanlar sizi bekler. Yargıda bir davanız var ise bu sonuçlanması mümkün. Hak ettiğinizi alma zamanı, sevgili Balık’lar. Bir araç almak ve /veya ticaretle ilgili bir karar verme zamanı. Çünkü evren sizin için çalışıyor. Öptüm ruhunun kanatlarından, bu tutulma neler getirecek merak ediyorsan benimle buradan veya WhatsApp iletişime geçebilirsin.

Bir Cevap Yazın

%d